آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

هوواوي چين مشکل بيلينگ همراه اول را برطرف مي کند

nekooee

Senior Technical Supervisor
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,823
ایران
به دليل ناتوايي صاايران در انجام پروژه بيلينگ همراه اول (صورتحساب گيري يکپارچه )، شرکت هوواوي چين با اجراي پروژه موسوم به ocs مشکل بيلينگ همراه اول را برطرف مي کند.
يک منبع مطلع گفت: شرکت صاايران براي اجراي پروژه صورتحساب گيري اپراتور اول پيشرفت نکرد و به همين دليل اين اپراتور قراردادي را با شرکت هوواوي چين به امضا رسانده تا ظرف کمتر از شش ماه آينده مشکل بيلينگ همراه اول را به کلي رفع کند.
وي که خواست نامش فاش نشود، اظهار داشت:طبق اين قرارداد سيستم جديد صورتحساب گيري همراه اول به نحوي عمل خواهد کرد که مشترکان سيم کارت هاي دائمي تا سقف 100 هزار تومان مي توانند از تلفن همراه خود استفاده کنند.
اين اقدام اپراتور اول براي ساماندهي به وضعيت صورتحساب گيري 29 ميليون مشترک اين اپراتور ، در شرايطي صورت مي گيرد که خسارت هاي چندين ميلياردي و افزايش ماهانه لاوصولي ها به دليل نبود سيستم يکپارچه صورتحساب گيري، گريبانگير اين شرکت بزرگ دولتي شده است.
با وجود سيستم بيلينگ هوواوي که براي 20 ميليون مشترک در مرحله تست ظرفيت سازي خواهد شد، از فرودين ماه سال 88 ، ارتباط مشترکان با بدهي هاي بيش از 100 هزار تومان قطع خواهد شد و مشترکان مجبورند که هزينه مکالمه خود را بپردازند.
اين در حالي است که ظرفيت سيستم صورتحساب گيري فعلي همراه اول، کمتر از هشت ميليون مشترک است.
مناقصه پرحاشيه راه اندازي سيستم صورتحساب گيري در سال 84 و پس از چندين بار تجديد مناقصه با رقم 110 ميليارد تومان به يكي از شركت هاي زيرمجموعه صاايران رسيد که تاکنون نيز اجرايي نشده است.
با فعال شدن سيستم بيلينگ که قابليت محاسبه دقيق كاركرد مشتركان و جلوگيري از بروز هرگونه اشتباه، تقلب و ريزش مالي در صورتحساب آنان را نيز دارد، پرونده مشكلاتي چون اشتباه در محاسبات، جابه جا شدن نشاني و قطع ارتباط برخي از مشتركان به دليل ثبت اشتباه بدهي،بسته خواهد شد
 
بالا