آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

هنگ کردن رایانه و عمل نکردن ان

hadisarghani

کاربر
2012-11-23
3
3
بعد از چند بار خاموش شدن بلاخره ویندوز نصب میشه در حالتی که کامپیوتر جند ساعتی خاموش میکنم

Yek.Doost

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-04-07
1,976
32,477
اهواز
سلام دوست عزیز
تایپیک این موضوع هنگ کردن سیستم هستش نه خاموش شدن
شما فن سی پی یو رو چک کنید - مخصوصا اگه اینتل باشه - 4 تا پایه هاش باید چک بشن - موقع خاموش شدن سیستم دست روی هدسینگ سی پی یو بذار دقت کنید که گرماش باید معمولی باشه
برای اطلاعات بیشتر
به تایپیک زیر مراجعه کنید
http://www.irantk.ir/irantk24207/#post161421

آخرین ویرایش:

jac

کاربر vip
vip
کاربر
2008-04-20
490
1,733
سلام
مواردی که باعث هنگ کردن سیستم از لحاظ سخت افزاری میشن
1-دمای بالای cpu،راه حل>>>>>باز کردنcpu و تمیز کردن خمیر سیلیکون هیتسینگ و cpu و مجددا بر روی فقط cpu یا هیتسینگ خمیر سیلیکون بریزید(لایه ی خیلی کمی سیلیکون بریزیدبرای اینکار میتوانید از کارت ویزیت برای پهن کردن آن استفاده کنید
2-نشتی خازن در پاور و مادر برد، راه حل>>>>تعویض خازن ها
3-هارد،راه حل>>>>>تعویض کابل دیتا اگر درست نشد رفع بدسکتور بازم اگه نشد پارتیشن بندی مجدد و فرمت هارد
4-کارت گرافیک ، راه حل>>>>>تعویض خازن های کارت گرافیک (زمانیکه خازن های گرافیک مشکل دار میشن هنگام بالا آمدن سیستم کیبوردو موس هنگ میکنن
ان شالله که با بررسی موارد بالا مشکل حل میشه

jac

کاربر vip
vip
کاربر
2008-04-20
490
1,733
سلام
عواملی که باعث هنگ کردن سیستم میشن
1-دمای بالای cpu راه حل>>>>>تمیز کردن خمیر سیلیکون هیتسینگ و cpu وریختن خمیر سیلیکون مجدد بر روی فقط هیت سینگ یا cpu (لایه ی خیلی کمی از خمیر سیلیکون بر روی هیتسینگ بوسیله کارت ویزیت یابرروی cpu پهن کنید)
2-پاور راه حل>>>>>>تعویض خازن های خروجی
3-باد کردن خازن های مادربرد راه حل>>>>>تعویض خازن ها
4-کارت گرافیک راه حل >>>>>>تعویض خازن های کارت گرافیک(در این حالت زمانیکه میخواد ویندوز بالابیاد کیبورد و موس هنگ میکنن
5-هارد راه حل>>>>تعویض کابل دیتای هارد و بدسکتورگیری

رضااصغری

کاربر vip
کاربر
2012-11-17
213
1,629
شهرستان سرخس
باسلام مدتی است که سیستمم درحین کار هنگ میکند وصدای ضعیف جیک که هر چند ثانیه یکبار از داخل هارد می آید شنیده می شود وهارد را نمی شناسد باریستارد هم هارد رانمیشناسد اگر باطری را بردارم بعد چند دقیقه هارد را شناخته وشروع بکار میکند وتازگی زیاد هنگ می کند اگر ویندوز را تعویض کنم تا یک هفته ای خوب کار می کند تا حال هارد کابل دیتا پاور رمو خازنهای باد کرده اطراف سیپییو را تعویض کردم اما همچنان عیب وجود دارد گرمای زیاد هم در داخل کیس احساس نمی شود لطفا راهنماییم کنید
مادربرد gigabaeyt مدل GA-K8NS
CPU-AMD3000
رم دو عدد 256و512

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: digital84

digital84

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
vip افتخاری
کاربر
2006-10-03
376
4,979
اصفهان
باسلام مدتی است که سیستمم درحین کار هنگ میکند وصدای ضعیف جیک که هر چند ثانیه یکبار از داخل هارد می آید شنیده می شود وهارد را نمی شناسد باریستارد هم هارد رانمیشناسد اگر باطری را بردارم بعد چند دقیقه هارد را شناخته وشروع بکار میکند وتازگی زیاد هنگ می کند اگر ویندوز را تعویض کنم تا یک هفته ای خوب کار می کند تا حال هارد کابل دیتا پاور رمو خازنهای باد کرده اطراف سیپییو را تعویض کردم اما همچنان عیب وجود دارد گرمای زیاد هم در داخل کیس احساس نمی شود لطفا راهنماییم کنید
مادربرد gigabaeyt مدل GA-K8NS
CPU-AMD3000
رم دو عدد 256و512

با سلام
طبق تجربه ای که من دارم سیستم هائی که یکم قدیمی هستند چون از پاورهای غیره استاندارد استفاده شده متاسفانه بعد از چند صباحی جریانی که باید برای ولتاژ های 5 و 12 باید تامین کنه رو نمیکنه و به مرور موتور هارد رو به افول میره و ضعیف میشه البته در برخی موارد با تعویض پاور اون هم گرین 380 که قدرت و ولتاژ واقعی رو به هارد منتقل میکنه مشکل حل میشه ولی گاهی اوقات به قدری موتور هارد ضعیف شده که دیگه جریان و ولتاژ واقعی هم کاری از دستش بر نمیاد و باعث هنگ کردن سیستم به مراتب زیاد میشه شما بهتره با پاور گرین 380 وات یه تست کنید و نتیجه رو بررسی نمائید
موفق باشید

رضااصغری

کاربر vip
کاربر
2012-11-17
213
1,629
شهرستان سرخس
چنان مشکلاتی بد سکتورهارد رو نشون میده
لطفا هارد روچک کنید و از یک رم استفاده کنید

سلام به شما و همه خوزستانیها هارد را بد سکتور گیری کردم یک مورد داشت ترمیم شد اما فرقی نکرد قبلا هم با یک رم بود ول ی این مشکل بود تازگی گذاشتم گفتم شاید از ضعیفی رم باشد

بالا