آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک تکشو

هندی ها ی خشمگین، به فروشگاه نوکیا حمله کردند

moen7000

Banned
2008-05-28
589
1,379
www.irantk.info
گروهی از هندی های اهل شهر "جبال پور " در اعتراض به نقشه چاپ شده در " نوکیا مپ" که کشمیر را بخشی از پاکستان نشان داده بود، به فروشگاه این شرکت حمله کردند.
" به نقل ازسایت اینترنتی " سلولا نیوز" ، این اعتراض هندی ها از سوی اعضای شاخه جوانان حزب " بی جی پی" / bjp انجام شد و در جریان آن یک فروشگاه به آتش کشده شد.
این پایگاه اینترنتی اعلام کرد ، هند و پاکستان سال ها است که برسر مالکیت کشمیر اختلاف شدید دارند و این اختلاف تاکنون چندین بار به نبرد مسلحانه بین دو کشور نیز منجر شده است.
یکی از اعضای مجلس محلی و عضو حزب bjp این اقدام نوکیا را تخلفی ضد ملی گرایی توصیف کرد و خواستار جمع آوری و عدم انتشار نقشه یاد شده توسط نوکیا شد و تهدید کرد که درصورت ادامه چنین کاری ، اقدامات تشدیدتری اتخاذ خواهند کرد.
صاحب فروشگاه به آتش کشیده در واکنش به اقدام معترضان گفت : این موضوع به شرکت نوکیا مربوط می شود و آن شرکت باید پاسخگو باشد من تنها یک فروشنده هستم.
شرکت نوکیا در سال 1865 در فنلاند تاسیس شد، دفتر مرکزی آن درشهر "اسپو" است و در زمینه صنعت ارتباط از راه دور و تولید کالاهایی از قبیل گوشی های تلفن همراه ، کامپیوتر ، نرم افزار و سرویس شبکه فعالیت دارد.
شرکت نوکیا در فصل سوم 2008 میلادی 8/117 میلیون گوشی تلفن همراه به بازار ارایه کرده است و سهام این شرکت در بازار های جهانی به 4/39 درصد رسیده است.
سهم این شرکت در بازار های جهانی در بازه زمانی مشابه سال گذشته با ارایه 7/111 میلیون تلفن همراه 6/38 درصد بوده است.
تعداد کارکنان این شرکت 112 هزار و 262 نفر گزارش شده است.


 
بالا