آی پی امداد
abtahi

هزینه مکالمات رومینگ اپراتور اول به دقیقه محاسبه می شود

nekooee

Senior Technical Supervisor
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,777
29,850
ایران
مشترکان تلفن همراه اپراتور اول که از سرویس رومینگ بین الملل استفاده می کنند باید توجه داشته باشند که در محاسبات اكثر اپراتورهاي طرف قرارداد این اپراتور ، هزينه مكالمه رند به دقيقه مي‌ شود.
به گزارش خبرنگار موبنا ،مشترکان تلفن همراه پس از برقراری ارتباط رومینگ براي تماسهاي كمتر از 60 ثانيه هزينه كامل يك دقيقه و براي تماسهاي 61 الي 120 ثانيه هزينه دو دقيقه تماس را می پردازند.
همچنین هزينه مكالمات مشتركاني كه از سرويس رومينگ بين‌الملل استفاده مي‌كنند، بر اساس تعرفه‌هاي كشور ميزبان محاسبه مي‌شود و چنانچه مشترک ايراني، در كشوري به غير از ايران تماس گیرد، اين نوع تماس، با تماس داخلي متفاوت بوده و با نرخ تماس بين‌الملل به مقصد ايران محاسبه خواهد شد.
گفتنی است به مجرد اختصاص كانال بين الملل آزادسازي (0098) هزينه هاي رومينگ محاسبه می شود، حتي اگر اين تماس پس از چند ثانيه به هردليل قطع شود و يا تماس بدون پاسخ يا شنيدن پيغام باشد، شامل هزينه رومينگ شده و هزینه مربوط رند به دقيقه خواهد شد.
عدم قطع تماس اوليه به هر دليل و اقدام به تماس مجدد يا دريافت تماس ديگر منجر به محاسبات رومينگ همزمان خواهد شد؛ لذا مشترکان باید از قطع ارتباط اول اطمینان حاصل کرده تا هزينه هاي رومينگ دو برابر محاسبه نشود.
همراه اول با 203 اپراتور از 108 کشور جهان ارتباط رومینگ دارد.
27 میلیون مشترک در کشور از سیم کارت های اپراتور اول استفاده می کنند.
 
بالا