آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

هارد 1 ترا سیگیت نیاز به آپدیت فریمور داره

Reza Abbaspour

کاربر حرفه ای, VIP2
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-07-07
871
4,034
Azerbayjan Maragheh
واقعا سپاسگذارم کمک خیلی بزرگی بهم کردی
چون من فقط این دستگاهو صرفا واسه خاطر هاردهای 500 ببالا میخواستم اونم برای تعمیر و آپدیت فریمور و هیچوقت حوصله و وقت کارای نرم افزاری بخصوص ریکاوری فایلهای مردمو ندارم که بشینم دنبال آرشیو فیلم و عکس خانوادگی مردم بگردم مثل کار کپی سی دی و اینجور کارا می مونه طرف بره برگرده بگه فلان عسکم هنوز برنگشته
و چیزی نمونده بود که یکیشو سفارش بدم
درود بر شما

همتا

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
کاربر +vip پلاس
کاربر
2011-08-13
1,886
6,820
کرمان
واقعا سپاسگذارم کمک خیلی بزرگی بهم کردی
چون من فقط این دستگاهو صرفا واسه خاطر هاردهای 500 ببالا میخواستم اونم برای تعمیر و آپدیت فریمور و هیچوقت حوصله و وقت کارای نرم افزاری بخصوص ریکاوری فایلهای مردمو ندارم که بشینم دنبال آرشیو فیلم و عکس خانوادگی مردم بگردم مثل کار کپی سی دی و اینجور کارا می مونه طرف بره برگرده بگه فلان عسکم هنوز برنگشته
و چیزی نمونده بود که یکیشو سفارش بدم
درود بر شما
سلام استاد عباسپور میشه کمک کنید باتشکر
1: 4تا هارد مکستور 250و160گیگ دارم که روشن میشه ولی از آرم ویندوز بالاتر نمیره با سی دی بوت هیرنز هم چک کردم ولی ارور میدهد ؟
2: 2تا هارد وسترن دارم روشن نمی شوند؟
3: 1هارد وسترن دارم که روشن میشه ولی دیتکت نمی ده وصدای تلق تلق می ده بردش هم سالم هستش؟
4:برچسب بغل هارد وسترن 320گیگ کنده شده وتصویر نمی ده اگر هوا داخل هارد بره امکان داره که خراب بشه اگر خراب میشه کدام قسمتش عیب پیدا می کنه؟
5: 3تا هارد لپ تاپ دارم آی دی ای وساتا که تلق تلق می کنند چرا؟وتصویر هم نمی دهند؟
6:چطور میشه فریم ویر(firm ware) هارد ها را دانلود کردبصورت کامل اگر امکان داره؟
7: 1 هارد 80 ساتا دارم که یک بار باتینر شستشوش دادم خوب شد وویندوز بالا امد ولی سیستم را خاموش کردم دیگه بالا نیومدچرا؟
8: اگر آی سی درایور وآی سی پاور وآی سی بافر مشکل پیدا کنند چطور میشه تشخیص داد که عیب از کدام یک هستش ؟
9: طریقه ساخت کلین روم رابرام شرح بدیدبطور ساده؟وآیا میشه هارد بدون کلین روم جراحی وتعمیر کردواگر پلیت هاگرد وخاک بگیرند با چه ماده ای میشه شستشو داد؟
10:خش خش کردن هارد سی گیت 500وتصویر ندادن هارد50مکستورروشن میشه دیتکت هم میده توبایوس هستش ولی با هر نرم افزاری که چک کردم نشونش نداد؟
11: نرم افزار MHDDچه نرم افزاری هست میشه لینک بگذارید یا توضیح بدید.
12:5تا هارد مکستور2تا 2502تا160ویک هشتاد دارم که یک بار دیتکت مدهد ولی سیستم که ریستارت میشهدیگه دیتکت نمی ده چرا؟
ببخشید که سئوالاتم زیاد ه هرکس جواب بده انشاءالله هیچ وقت گرفتار نشه وموفق وسربلندباشه .باتشکر ازشما استادبزرگوار

yp1248

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2011-10-12
335
1,940
اصفهان
سلام استاد عباسپور میشه کمک کنید باتشکر
1: 4تا هارد مکستور 250و160گیگ دارم که روشن میشه ولی از آرم ویندوز بالاتر نمیره با سی دی بوت هیرنز هم چک کردم ولی ارور میدهد ؟
2: 2تا هارد وسترن دارم روشن نمی شوند؟
3: 1هارد وسترن دارم که روشن میشه ولی دیتکت نمی ده وصدای تلق تلق می ده بردش هم سالم هستش؟
4:برچسب بغل هارد وسترن 320گیگ کنده شده وتصویر نمی ده اگر هوا داخل هارد بره امکان داره که خراب بشه اگر خراب میشه کدام قسمتش عیب پیدا می کنه؟
5: 3تا هارد لپ تاپ دارم آی دی ای وساتا که تلق تلق می کنند چرا؟وتصویر هم نمی دهند؟
6:چطور میشه فریم ویر(firm ware) هارد ها را دانلود کردبصورت کامل اگر امکان داره؟
7: 1 هارد 80 ساتا دارم که یک بار باتینر شستشوش دادم خوب شد وویندوز بالا امد ولی سیستم را خاموش کردم دیگه بالا نیومدچرا؟
8: اگر آی سی درایور وآی سی پاور وآی سی بافر مشکل پیدا کنند چطور میشه تشخیص داد که عیب از کدام یک هستش ؟
9: طریقه ساخت کلین روم رابرام شرح بدیدبطور ساده؟وآیا میشه هارد بدون کلین روم جراحی وتعمیر کردواگر پلیت هاگرد وخاک بگیرند با چه ماده ای میشه شستشو داد؟
10:خش خش کردن هارد سی گیت 500وتصویر ندادن هارد50مکستورروشن میشه دیتکت هم میده توبایوس هستش ولی با هر نرم افزاری که چک کردم نشونش نداد؟
11: نرم افزار MHDDچه نرم افزاری هست میشه لینک بگذارید یا توضیح بدید.
12:5تا هارد مکستور2تا 2502تا160ویک هشتاد دارم که یک بار دیتکت مدهد ولی سیستم که ریستارت میشهدیگه دیتکت نمی ده چرا؟
ببخشید که سئوالاتم زیاد ه هرکس جواب بده انشاءالله هیچ وقت گرفتار نشه وموفق وسربلندباشه .باتشکر ازشما استادبزرگوار

سلام دوست من ،
ماشاا... :afro:
یه لحظه یاد جلسه امتحانهای دوره ابتدایی راهنماییمون افتادم که یه برگه سوال میدادند دستمون تا 2ساعت رو زمین ولو میشدیم تو خاک و خول میلولیدیم تا جواب بدیم آخرشم یا خسته میشدیم یا وقت تموم میشد نمیتونستیم جواب همه رو بنویسیم! :108:
داداش هرکی اینهمه سوال رو یه جا ببینه ضعف میکنه ! رغبت نمیکنه جواب بده بنظرم اگه یکی یکی بری جلو زودتر به جواب برسی .
فعلا در مورد سوال اول بحث میکنیم:
4تا هارد شما بدسکتور داره دوست عزیز حالا اینکه این بدسکتورها کجای هارد باشه و سخت افزاری باشه یا نرم افزاری باید چک بشه.
پیشنهاد من:
شما ابتدا وارد ویندوز بشید و نرم افزار HDTune رو نصب کنید . بعد توسط یه رابط هارد ساتا به USB یکی یکی هاردهاتون رو به سیستم وصل کنید و با نرم افزار Scan کنید ببینید کجای هارد بدسکتور داره.
بعد از اون با نرم افزار HDD Regenarator هارد رو تست اسکن و Repair کنید.
اگه موفق به رفع بد سکتورها نشد یه بار کل هارد رو Regenarate کنید
نتیجه رو اطلاع بدید.
یا حق

همتا

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
کاربر +vip پلاس
کاربر
2011-08-13
1,886
6,820
کرمان
سلام دوست من ،
ماشاا... :afro:
یه لحظه یاد جلسه امتحانهای دوره ابتدایی راهنماییمون افتادم که یه برگه سوال میدادند دستمون تا 2ساعت رو زمین ولو میشدیم تو خاک و خول میلولیدیم تا جواب بدیم آخرشم یا خسته میشدیم یا وقت تموم میشد نمیتونستیم جواب همه رو بنویسیم! :108:
داداش هرکی اینهمه سوال رو یه جا ببینه ضعف میکنه ! رغبت نمیکنه جواب بده بنظرم اگه یکی یکی بری جلو زودتر به جواب برسی .
فعلا در مورد سوال اول بحث میکنیم:
4تا هارد شما بدسکتور داره دوست عزیز حالا اینکه این بدسکتورها کجای هارد باشه و سخت افزاری باشه یا نرم افزاری باید چک بشه.
پیشنهاد من:
شما ابتدا وارد ویندوز بشید و نرم افزار HDTune رو نصب کنید . بعد توسط یه رابط هارد ساتا به USB یکی یکی هاردهاتون رو به سیستم وصل کنید و با نرم افزار Scan کنید ببینید کجای هارد بدسکتور داره.
بعد از اون با نرم افزار HDD Regenarator هارد رو تست اسکن و Repair کنید.
اگه موفق به رفع بد سکتورها نشد یه بار کل هارد رو Regenarate کنید
نتیجه رو اطلاع بدید.
یا حق
باسلام هاردها اصلا تومحیط ویندوز بالا نمی آیند ونرم افزار مذکور آنها را نشان نمی ده وقتی هم می خوام بد سکتور گیری کنم یا لو لول فرمت کنم اصلا نرم افزار ارور می ده ووقتی هم می خوام با ویندوز بالا بیام آرم وینذوز میاد بالا بعد ازاون یکی صفحه سیاه نشون میده ودیگری روی همون آرم ویندوز گیر می کنه.با تشکر

yp1248

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2011-10-12
335
1,940
اصفهان
ویندوز در موقع بالا اومدن همه هاردهای موجود رو از نظر سلامت تست میکنه و چون این هاردهایی که شما میگی بدسکتور داره نمیتونه اطلاعات هارد رو بخونه و ویندوز گیر میوفته و بالا نمیاد حالا شما با ویندوزت بیا بالا بعد با یه رابط SATA به USB وقتی تو محیط ویندوز هستی هارد رو به سیستم وصل کن و نرم افزار DHTune رو اجرا کن ببین اصلا هارد شناسایی میشه یا نه؟
اگه تو ویندوز شناسایی نشد با سی دی Hirens بوت کن و HDD Regenarator رو اجرا کن اگه اون جواب نداد با MHDD تست کن.

farah naz

کاربر
2012-05-13
18
52
با تشکر از شما دوست عزیز اگر ممکنه در یه جمله کار نرم افزار mhdd را برام توضیح دهید و اگر توی این سایت یا جایی لینک دانلودش هم هست ذکر فرمایید با تشکر
نرم افزار DHTune را هم دارم اون کارش چیه؟
نرم افزار Hirens همان hdat2 هست؟

farah naz

کاربر
2012-05-13
18
52
و از شما استاد گرامی و یا از اساتید محترم که در این سایت تشریف دارند اگر کسی در مورد برد هارد لطف کند یه کم اطلاعات در مورد آیسی هایش توضیح دهد خیلی ممنون خواهم شد

yp1248

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2011-10-12
335
1,940
اصفهان
با تشکر از شما دوست عزیز اگر ممکنه در یه جمله کار نرم افزار mhdd را برام توضیح دهید و اگر توی این سایت یا جایی لینک دانلودش هم هست ذکر فرمایید با تشکر نرم افزار DHTune را هم دارم اون کارش چیه؟نرم افزار Hirens همان hdat2 هست؟
سلام دوست من ،پاسخ سوال اول)در مورد MHDD تو یه جمله عرض کنم این نرم افزار می تواند به تشخیص دقیق از قسمت های مکانیکی از یک درایو، مشاهده ویژگی های هوشمند، انجام فرمت سطح پایین، تعمیر بد سکتور، آزمایش های مختلف بر روی هارد دیسک انجام دهد. این نرم افزار بصورت مجز میتونید از لینک http://hddguru.com/download/dl.php?...9debc3732637542af3a3&magic=371631&rectum=1000 دریافت کنید و در مجموعه نرم افزارهای Hiren's هم وجود داره. در پاسخ سوال دوم)در مورد HDTune هم باید بگم این نرم افزار یکی از قویترین و پرکاربردترین نرم افزارهای تست سلامت هارد میباشد و اگه شما قصد خرید هارد دیسک دست دومی رو از کسی داشتید حتما با این نرم افزار تست کنید. در این نرم افزار چندین سربرگ وجود داره که نتایج 2 سربرگ اون بسیار مهمه:سربرگ Error Scan :در این سربرگ شما ابتدا هارد رو انتخاب کرده و تیک گزینه Quick رو برمیدارید سپس هارد رو اسکن میکنید نتیجه تست یه هاد سالم شبیه به تصویر زیر میباشد: hard-Error Scan.pngسربرگ Healt :در این سربرگ نتیجه تست یه هاد سالم شبیه به تصویر زیر میباشد:دقت کنید فقط کلمه ok نشاندهنده سلامت کامل هارد میباشد.در پاسخ سوال سوم )نرم افزار HDat2 یکی نرم افزارهای موجود در مجموعه Hiren's میباشد.آخرین نسخه مجموعه Hiren's رو میتونید از http://www.hirensbootcd.org/files/Hirens.BootCD.15.1.zip دریافت کنید.

آخرین ویرایش:

yp1248

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2011-10-12
335
1,940
اصفهان
و از شما استاد گرامی و یا از اساتید محترم که در این سایت تشریف دارند اگر کسی در مورد برد هارد لطف کند یه کم اطلاعات در مورد آیسی هایش توضیح دهد خیلی ممنون خواهم شد

دوست من بردهای هارد تو هر شرکت سازنده ای از نظر طراحی متفاوته ولی این تصویر رو پیدا کردم آی سی های مهم رو مشخص کرده :
ّ

hdd4.jpg

* Flash Rom یا Bios : اطلاعات اولیه هارد دیسک
IC Driver : کنترل کننده سرعت و چرخاندن موتور هارد
Buffer : بافر
HPU : پردازنده مرکزی

---------------------------------------------------------
* در برخی طراحیها این واحد درون HPU میباشد.

آخرین ویرایش:
بالا