آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک Amiric تکشو

نیروی انتظامی با متخلفان انتشار بلوتوث در پارک مخصوص بانوان برخورد می کند

nekooee

Senior Technical Supervisor
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,828
ایران
clear.gif


مدیرکل روابط عمومی ناجا از برخورد پلیس نیروی انتظامی با متخلفان انتشار عکس و فیلم از طریق تلفن همراه از بوستان مخصوص بانوان تهران خبر داد.
سرهنگ مهدی احمدی در گفت و گو با خبرنگار موبنا با تاکید بر اینکه هر جایی که بحث امنیت عموم جامعه مطرح شود پلیس به طور قاطع وارد خواهد شد ، اظهار داشت:ایجاد امنیت در پارک‌ها بر عهده پلیس پارک نیروی انتظامی است و نظارت و ایجاد امنیت بر امور پارک بانوان نیز از جمله این وظایف محسوب می شود.
وی با بیان اینکه اخبار و آمار به دست آمده از انتشار عکس و فیلم از طریق بلوتوث در این بوستان بسیار انگشت شمار بوده و نباید به شایعات دامن زد، خاطرنشان کرد: پلیس نیروی انتظامی در راستای طرح امنیت اجتماعی با متخلفان انتشار بلوتوث حاوی عکس و تصاویر پارک بانوان برخورد قاطع خواهد کرد.
احمدی با اشاره به طرح برخورد پلیس با بلوتوث بازان در اماکن عمومی که در امنیت جامعه تاثیرگذار بوده است، یادآور شد:این طرح نتایج مثبتی در پی داشته است.
چندی است که برخی از زنان تهرانی که به بهشت مادران می‌روند، خواهان ممنوعیت عکاسی و فیلمبرداری با تلفن همراه در این بوستان ویژه بانوان شدند.
خبرگزاری‌ها اعلام کرد‌ند مواردی از عکاسی و فیلمبرداری با تلفن همراه در محوطه پارک بهشت مادران دیده شده و این مساله اعتراض بانوان را برانگیخته‌ است.
آزادی پوشش زنان در محوطه بوستان بهشت مادران باز هم سبب دست به دست گشتن عکس و ویدئو بر روی تلفن‌های همراه شهروندان شده است.
از این رو برخی از شهروندان از شهرداری تهران خواسته‌اند تا با ممنوعیت عکاسی و فیلمبرداری با تلفن همراه در این پارک، از انتشار تصاویر آن جلوگیری کند.
گفته می‌شود هیچ محدودیت پوششی برای زنان در محوطه این پارک وجود ندارد و ارتفاع آن از سطح خیابان‌ها و گذرگاه‌های مجاور و دیوارهای آن مانع از دیده شدن محوطه پارک از بیرون می شود.
در همین حال معاون خدمات شهری شهرداری تهران اعلام کرده که قرار است استفاده از دوربین و تلفن همراه در محوطه بهشت مادران ممنوع شود،اما هنوز برخی افراد در این پارک عکاسی می‌کنند.
"بوستان بهشت مادران" با 19 هکتار مساحت، اولین پارک ویژه زنان در پایتخت است.
قرار است پارک دیگری با نام "بوستان مادر آزادگان" در جنوب شهر تهران افتتاح شود.
 
بالا