آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

نیازمند شماتیک برد DVR8Ch-AHB7008T-3520DV3-6158c V1.01B

poya22

مدیر بخش های دوربین مداربسته و پروگرامرهای متفرقه
مدیر تالار
2011-07-25
1,213
2,957
سلام
با عرض پوزش می خوام موضوعی خدمت شما عرض کنم.
واقعیتش با این نحوه پیگیری، شما به هیچ نتیجه ای نمیرسید. ضمن اینکه همکارا وقتی میبینن که شما یه پست میذارید و با وجود راهنمایی، پیگیر کار نمیشید و پاسخ اونها رو نمیدید و یا ناقص و با فاصله خیلی زیاد جواب میدید؛ در مرحله بعد اساسا پاسخ پست های شما رو نمیدن.
در همین تاپیک، جناب Poya22 به عنوان یکی از با تجربه ترین افراد در این سایت شما رو در تاریخ 3 اردیبهست در پست 5 راهنمایی کردند و دقیقا همین نکته ای که شما بعد از 10 روز و با تحقیق و بصورت ناقص در پست 27 به اون رسیدید رو؛ خیلی کامل به شما گفتند:

و شما در پست 27 تازه بصورت ناقص می فرمایید:

نهایتا بجای گوش دادن به حرف، خودتون اقدام به تحقیق می کنید! کاری که باید در ابتدا انجام میدادید و نه الان

جناب mr-ha ، هرچند شما پاسخ هایی هم دادید؛ ولی این پاسخ ها آنقدر با فاصله و گاها ناقص هست که مخاطب اصل قصه رو فراموش میکنه.
کار باید منسجم و با جدیت پیگیری بشه تا هم نتیجه مطلوب نصیب شما بشه و هم خستگی به تن همکارا نَمونه.
موفق باشید.
من از شما واقعا تشکر میکنم و دقیقا به نکات خیلی مهم اشاره کردید .
واقعا به شما تبریک میگویم جهت توجه و دقت جنابعالی

poya22

مدیر تالار
2011-07-25
1,213
2,957
سلام به همگی،احساس میکنم داره طولانی میشه و به نتیجه نمیرسم،شاید عنوان پست درست انتخاب نکردم
توی همین سایت سرچ کردم با دیدم بعضی از دوستان با همچین مشکلی روبرو شدن و مشکلشون برطرف شده و منم طبق تجربیاتی که بیان شد پیش رفتم و یه سری ابهامات واسم پیش اومده که مطرح میکنم،دوستان اگر امکانش بود راهنمایی کنن ممنون میشم
1-اول از همه یه عکس مشابه همین برد پیدا کردم و اپلود میکنم،ظاهرا پایه های 1و2و3 ای سی اپیرام به جایی وصل نیست
2-ولی پایه 7 ای سی فلش متوجه نشدم به مقاومت روبروش وصل شده یا نه!!!
3-طبق راهنمایی پست های قبلی،وقتی برد به منبع تغذیه وصل میکنم از زمان اتصال جریان روی 0.140 هست و هیچ تغییری نمیکنه که با این شرایط یعنی برد بوت نمیشه(اگه اشتباه نکنم) و همچنین بعداز روشن شدن برد کابل شبکه وصل میکنم به سیستم،ال ای دی نارنجی پورت شبکه چشمک زن میشه ولی ای پی دیفالت (192.168.1.10) پینگ نمیشه،حتی رنج 192.168.1.* رو هم اسکن کردم و همچنین به روتر وصل کردم تا اگه Dhcp باشه ای پی بگیره که بازم ای پی نگرفت.
4-مجدد ولتاژ برد گرفتم،ای سی رگولاتور 1117 تست گرفتم که پایه سمت راست 3.3ولت ، پایه وسط 0.65 و پایه سمت چپ 0.11 ولتاژ دارن.
سلف کنار سوکت پاور هارد 5.1ولت و سلف سمت چپش 3.3 ولت و سلف زیر همون رگولاتور1117 هم 1.2 ولت دارن.
پایه 8 ای سی اپیرام 24c08 هم ولتاژ 3.3 داره.
پایه 1 ای سی فلش 25L12835Fهم ولتاژ3.3 ولت داره.
سلف نزدیک باتری هم ولتاژ 1.2 ولت داره.
ولتاژ پایه کریستال نزدیک Cpu ولتاژ 1.66 و پایه دیگه کریستال،ولتاژ 1.61 داره.
5-دوتا ای سی تصویر nvp6158c و Cpu خیلی کم گرم شده.
6-روی پایه های Cpu و همچنین رم مایع فلکسی زدم و حرارت دادم ولی بازم تغییری نکرد و جریانی که میکشه دائم روی 0.140 هست.
7-چندین فایل خریدم و حتی فایل هایی که دوستان زحمت کشیدن گذاشتن هم تست کردم،هم فلش هم اپیرام.
ببخشید که طولانی شد ممنون میشم دوستان راهنمایی کنن
4-مجدد ولتاژ برد گرفتم،ای سی رگولاتور 1117 تست گرفتم که پایه سمت راست 3.3ولت ، پایه وسط 0.65 و پایه سمت چپ 0.11 ولتاژ دارن.
پایه وسط 1117 باید 1.5 ولت باشد تغذیه رم هست .ان را تعویض کنید .1117 انواع مختلف دارد باید از نوع adj باشد
2-ولی پایه 7 ای سی فلش متوجه نشدم به مقاومت روبروش وصل شده یا نه!!!
تا پایه 7 فلش یک نباشد یعنی 3 ولت نباشد پایه 2 فلش که خروجی دیتا به cpu است اکتیو نمیشود (این پایه EN هست یعنی فعال شدن اینیبل )حضور ذهن ندارم به کدام مقاومت وصل میشود فردا شنبه خدمتان عرض میکنم

0.140 امپر گاها به این معنی است که CPU قادر به خواندن فلش نیست

چون به رم حرارت دادید کمی مشکل را پیچیده تر کردید امیدوارم پایه ها رم قطع نشده باشند

من چند روزی پست شما را پیگیر میشدم ولی دیدم به سوالهایم اهمیت ندادید.من هم منصرف شدم

آخرین ویرایش:

mr-ha

کاربر
2014-06-17
258
80
پایه وسط 1117 باید 1.5 ولت باشد تغذیه رم هست .ان را تعویض کنید .1117 انواع مختلف دارد باید از نوع adj باشد
ممنون از اسخگویی،امروز بعدازظهر میرم رگولاتور تعویض میکنم.
تا پایه 7 فلش یک نباشد یعنی 3 ولت نباشد پایه 2 فلش که خروجی دیتا به cpu است اکتیو نمیشود (این پایه EN هست یعنی فعال شدن اینیبل )حضور ذهن ندارم به کدام مقاومت وصل میشود فردا شنبه خدمتان عرض میکنم
ممنون
من طبق حرف خود شما پایه 7 و 8 بهم متصل کردم ولی نتیجه ای نگرفتم.
0.140 امپر گاها به این معنی است که CPU قادر به خواندن فلش نیست
ارره،چندتا برنامه مختلف تست کردم.
چون به رم حرارت دادید کمی مشکل را پیچیده تر کردید امیدوارم پایه ها رم قطع نشده باشند
توی پست های همین سایت دیدم،که خیلی ها با این روش جواب گرفتن.
من چند روزی پست شما را پیگیر میشدم ولی دیدم به سوالهایم اهمیت ندادید.من هم منصرف شدم
نهه اصلا همچین موضوعی نبوده که اهمیت ندم،اتفاقا من تمام راهنمایی هایی که دادید رو انجام دادم ولی اگه دیر پاسخ میدم فقط به خاطر مشغله کاری هست.
و در پایان هم از شما و هم جناب

infoshinfo بابت تاخیر عذرخواهی میکنم.​

poya22

مدیر تالار
2011-07-25
1,213
2,957
پایه 7 فلش به یک سر مقاومت R21 و به مقاومت R23 میخورد
R21=4.7K
R23=0

پیوست‌ها

• 233.3 کیلوبایت بازدیدها: 50
  • 149.1 کیلوبایت بازدیدها: 52

mr-ha

کاربر
2014-06-17
258
80
پایه 7 فلش به یک سر مقاومت R21 و به مقاومت R23 میخورد
R21=4.7K
R23=0

سلام عصربخیر
ای سی رگولاتور 1117 تعویض کردم و پایه 7 ای سی فلش رو هم به مقاومت R21وصل کردم،الان وقتی برد به منبع تغذیه وصل میکنم 0.240 جریان میکشه و تا صفحه تست رنگ میره و تو همین مرحله متوقف میشه و توی این حالت 0.250 جریان میکشه

poya22

مدیر تالار
2011-07-25
1,213
2,957
یک مرحله به پیش رفتید .
پایه 3 فلش را بررسی کنید امکان دارد قطع شده باشد طبق نقشه ببینید پایه 3 به پایه 128 سی پی یو وصل است یا نه و به یک مقاومت 4.7 وصل هست
از نرم افزار میتواند باشد

mr-ha

کاربر
2014-06-17
258
80
یک مرحله به پیش رفتید .
پایه 3 فلش را بررسی کنید امکان دارد قطع شده باشد طبق نقشه ببینید پایه 3 به پایه 128 سی پی یو وصل است یا نه و به یک مقاومت 4.7 وصل هست
از نرم افزار میتواند باشد
اره خداروشکر،با راهنمایی های شما و دوستان
ارره تست بوق گرفتم پایه 3 ای سی فلش به پایه 128 سی پی یو وصله

poya22

مدیر تالار
2011-07-25
1,213
2,957
نرم افزار یا همان فایل فلش سالم است؟
در این مرحله ماندن باز به خیلی چیزها بستگی دارد
1-cpu قادر به رایت کردن در فلش نیست
2-ارتباط یکی از ادرس باسها از A6 به بعد بین CPU و رم قطع شده مقاومت های روی شکل بررسی شود دو تا مقاومت زیر برد است همان اطراف زیر برد بررسی شود که قطع یا نپریده باشد
3-محتوای ایپروم خراب شده باشد.ایپروم را بردارید بدونه ایپروم روشن کنید
4-قطعی زیرم رم ایجاد شده
فعلا اینها را بررسی کنید

پیوست‌ها

mr-ha

کاربر
2014-06-17
258
80
نرم افزار یا همان فایل فلش سالم است؟
در این مرحله ماندن باز به خیلی چیزها بستگی دارد
1-cpu قادر به رایت کردن در فلش نیست
2-ارتباط یکی از ادرس باسها از A6 به بعد بین CPU و رم قطع شده مقاومت های روی شکل بررسی شود دو تا مقاومت زیر برد است همان اطراف زیر برد بررسی شود که قطع یا نپریده باشد
3-محتوای ایپروم خراب شده باشد.ایپروم را بردارید بدونه ایپروم روشن کنید
4-قطعی زیرم رم ایجاد شده
فعلا اینها را بررسی کنید
ممنون از راهنمایی همه دوستان
دستگاه درست شد و اومد بالا
تست هایی که گفتید گرفتم
مشکل از نرم افزار بود،اپیرام مجدد ریختم ولی بالا نیومد،فایل فلش هم دوباره ریختم،درست شد

بالا