آی پی امداد
abtahi

نگاهی به بازار لوازم جانبی تلفن همراه

nekooee

Senior Technical Supervisor
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,777
29,850
ایران
تحقیقات نشان می دهد که تولید و کاربرد لوازم جانبی تلفن همراه مانند قاب ، کاور ، شارژر ، هدست و هندزفری عمومیت یافته و بازار خرید و فروش آن بسیار داغ است.
به گزارش گروه اخبار خارجی "موبنا" به نقل از سایت پرسرلیز، هم اکنون لوازم جانبی که برای دستگاه های تلفن همراه مورد استفاده قرار می گیرد به نوع گوشی بستگی دارد اما کارشناسان معتقدند که با پیشرفت تکنولوژی استفاده از آن عمومیت م یابد به این معنی که این لوازم می توانند روی هر نوع دستگاه تلفن همراهی مورد استفاده قرار گیرند.
تلفن های همراه در ابتدا بیشتر به عنوان یک ابزار لوکس برای برقرار تماس بوده اما اکنون به جزء لاینفک زندگی مردم تبدیل شده و داشتن گوشی با لوازم جدید حتی در کشورهای توسعه نیافته نیز گسترش یافته است.
برخی کارشناسان می گویند که استفاده از نوع گوشی و لوازم جانبی تلفن همراه اکنون در بین گروه های مختلف، یکی از شاخصه های تعیین تفاوت های اجتماعی و اقتصادی محسوب می شود و این امر موجب شده تا حتی افراد کم درآمد برای همراه شدن با دیگر اقشار، گوشی و لوازم جانبی خود را به روز کنند.
افزایش میزان تقاضا لوازم جانبی تلفن همراه ، سطح رقابت بین شرکت های تولیدی را بشدت بالا برده و این بخش نیز به یکی از بازارهای پر درآمد تبدیل شده است.
شرکت های تولیدی علاوه بر کاربرد لوازم جانبی، زیبایی و ظاهر آن را نیز به عنوان یک معیار اصلی جذب مشتری می دانند و از این رو با شناسایی و درک نیازهای بازار به تولید لوازم جدید می پردازند.
گزارش ها حاکی از آن است ، تولید محافظ های صفحه نمایش لمسی پلاستیکی، قاب های 3g، کاورها یی که از طراح زیبایی برخوردارند و باعث زیبایی دوچندان تلفن های همراه می شوند، روبه افزایش گذاشته است.
قاب های چرمی سخت، کیف های رنگی خیره کننده با طراحی زیبا و قاب های مقاوم در برابر رطوبت و آب موجب رونق بازار تلفن همراه شده است.
از دیگر لوازم جانبی که اغلب مورد استفاده قرار می گیرد، هندزفری است که معمولا رانندگان از آن استفاده می کنند.
این دستگاه ها به سادگی در گوش قرار می گیرند و به کاربر اجازه می دهند بدون استفاده از دست با طرف مقابل مکالمه کند و به تماس ها پاسخ دهد.
باتری های اضافه، شارژرها و کابل های usb برای انتقال اطلاعات از موبایل به کامپیوتر و بالعکس از دیگر لوازمی است که در بازار موبایل کاربرد گسترده ای پیدا کرده است.
 
بالا