آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

نویز در یکی از خروجی های اسپیکر

mehrdad2best

کاربر vip
vip
کاربر
2024-03-08
36
19
Abhar
با سلام یه اسپیکر کامپیوتر هست که وقتی بلندگو رو به خروجی left وصل میکنم اوکیه و نویز خیلی کمی داره که معلوم نیست اما خروجی right نویز بیشتری داره و اذیت میکنه ممنون میشم راهنمایی کنید

پیوست‌ها

• 314.7 کیلوبایت بازدیدها: 10
  • 376.6 کیلوبایت بازدیدها: 10
  • 314.7 کیلوبایت بازدیدها: 10
  • 233.3 کیلوبایت بازدیدها: 8
  • 165.4 کیلوبایت بازدیدها: 10

FX55

کاربر vip
کاربر
2014-10-18
273
327
اصفهان
سلام.

تست های اولیه را انجام داده اید؟ ( تست کابل ارتباطی و ورودی ها ) پوکی لحیم ، منبع تغذیه و .....

از یک منبع صوتی دیگر به ورودی با خازن 10 میکرو 16 ولت متصل کنید ببینید وضعیت چگونه است.

mehrdad2best

کاربر vip
vip
کاربر
2024-03-08
36
19
Abhar
سلام.

تست های اولیه را انجام داده اید؟ ( تست کابل ارتباطی و ورودی ها ) پوکی لحیم ، منبع تغذیه و .....

از یک منبع صوتی دیگر به ورودی با خازن 10 میکرو 16 ولت متصل کنید ببینید وضعیت چگونه است.
بله تست کردم
منظورتون با خازن چیه ؟

FX55

کاربر vip
کاربر
2014-10-18
273
327
اصفهان
بله تست کردم
منظورتون با خازن چیه ؟

یک منبع صوتی دیگر مثل گوشی موبایل ( خروجی هدفون ) را سیم شیلدر را به منفی مدارتون متصل کنید و یکی از خروجی های L یا R بایک خازن 10 میکرو سری کنید و سر دیگر خازن را به ورودی آی سی آمپ امپ ( هشت پایه ) متصل و تست کنید .

اگر باز هم متوجه نشدید اعلام کنیدتا راهنمایی کنم.

mehrdad2best

کاربر vip
vip
کاربر
2024-03-08
36
19
Abhar
یک منبع صوتی دیگر مثل گوشی موبایل ( خروجی هدفون ) را سیم شیلدر را به منفی مدارتون متصل کنید و یکی از خروجی های L یا R بایک خازن 10 میکرو سری کنید و سر دیگر خازن را به ورودی آی سی آمپ امپ ( هشت پایه ) متصل و تست کنید .

اگر باز هم متوجه نشدید اعلام کنیدتا راهنمایی کنم.
سلام تست کردم پایه منفی که از هدفون موبایل میاد رو به منفی خازن وصل کردم و مثبتش رو با خازن ۱۰میکرو ۴۰۰ولت سری کردم و به پایه ۳ که میشه ورودی مثبت وصل کردم و هیچ تفاوتی نکرد

آخرین ویرایش:

FX55

کاربر vip
کاربر
2014-10-18
273
327
اصفهان
سلام تست کردم پایه منفی که از هدفون موبایل میاد رو به منفی خازن وصل کردم و مثبتش رو با خازن ۱۰میکرو ۴۰۰ولت سری کردم و به پایه ۳ که میشه ورودی مثبت وصل کردم و هیچ تفاوتی نکرد

سلام.

منفی چه خازنی ؟ منفی هدفون به شاسی( بدنه ) متصل شود.

ابتدا چک کن ولتاژ مثبت و منفی روی آی سی ها کاملا مشابه و صحیح باشد .

شما ابتدا خروجی هدفون را با خازن که قبلا گفتم سری کن و سر دیگر خازن را به آی سی CS9153 ابتدا تک تک به پایه های 3 ، 5، 12 ، 14 متصل کن و

نتیجه را یاداشت کن بعد به پایه های 2 ، 6 ، 11 ، 15 متصل کن و عکس العمل را ببین بعد آی سی 4558 به پایه های 3 و 5 متصل کن و نتیجه را اعلام کن.

در تمانی مراحل تست بلندگو ها به مدار متصل باشند.

Screenshot (207).png

mehrdad2best

کاربر vip
vip
کاربر
2024-03-08
36
19
Abhar
خازن ۱۰ میکرو ۴۰۰ولت میشه یا باید ۱۶ ولت باشه؟
سلام.

منفی چه خازنی ؟ منفی هدفون به شاسی( بدنه ) متصل شود.

ابتدا چک کن ولتاژ مثبت و منفی روی آی سی ها کاملا مشابه و صحیح باشد .

شما ابتدا خروجی هدفون را با خازن که قبلا گفتم سری کن و سر دیگر خازن را به آی سی CS9153 ابتدا تک تک به پایه های 3 ، 5، 12 ، 14 متصل کن و

نتیجه را یاداشت کن بعد به پایه های 2 ، 6 ، 11 ، 15 متصل کن و عکس العمل را ببین بعد آی سی 4558 به پایه های 3 و 5 متصل کن و نتیجه را اعلام کن.

در تمانی مراحل تست بلندگو ها به مدار متصل باشند.

مشاهده فایل‌پیوست 213935
ممنون مهندس تست میکنم
خازن ۱۰ میکرو ۴۰۰ولت میشه یا باید ۱۶ ولت باشه؟

بالا