آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

نوکيا از شبکه هاي موبايل ايران مي رود( همه بخونن)

moen7000

Banned
2008-05-28
589
1,379
www.irantk.info

اريکسون مديريت شبکه هاي ايرانسل را به عهده مي گيرد نوکيا از شبکه هاي موبايل ايران مي رود
پایگاه خبری موبنا- شرکت اريکسون، مديريت شبکه هاي شرکت ايراني خارجي ام تي ان - ايرانسل را که پيش از اين به عهده نوکيا بود،به عهده مي گيرد.
يک مقام آگاه در شرکت ايرانسل در اين باره به خبرنگار موبنا گفت:به دليل مشکلاتي که مابين اپراتور خارجي ايراني ام تي ان - ايرانسل با شرکت نوکيا براي پشتيباني و کنترل شبکه اين اپراتور، پيش آمده است، تغييرات جديدي در مديريت اين شبکه در ايران پيش بيني شده است.
به گفته وي، برنامه ريزي نهايي و قرارداد ايرانسل براي نصب سرور اريکسون در شبکه ايرانسل در حال انجام است.
گفتني است در شبکه ايرانسل، كشور به شش منطقه* تقسيم شده که* با توجه به اين مساله در بخش nss يا كر اصلي و شبكه سوئيچ mtn - ايرانسل، تجهيزات سه شركت كنسرسيوم فارس، تلكام و نوكيا نصب شده است .
همچنين تجهيزات اين سه شرکت در بخش bss يا بخش راديويي شبكه، در استان*هاي تهران، *مازندران و گلستان نيز نصب شده است.
تجهيزات bss شبکه ايرانسل براي استان*هاي اردبيل، آذربايجان شرقي و غربي،* گيلان،* قزوين، همدان، ايلام، كرمانشاه، كردستان، لرستان، قم و زنجان توسط صنايع مخابراتي ايران و هواوي و در استان*هاي خراسان شمالي، خراسان رضوي، خراسان جنوبي و سمنان کنسرسيوم فارس، تكفام و نوكيا در بخش bss مشغول به كار هستند.
در استان*هاي چهار محال و بختياري، اصفهان، خوزستان، كهكيلويه و بويراحمد و يزد تجهيزات دو شركت ساتف و اريكسون و در محدوده استان*هاي بوشهر،* فارس، هرمزگان، كرمان، و سيستان و بلوچستان تجهيزات شركت*هاي كامكار سيستم، الماتكو و آلكاتل نصب شده است که مديريت کل اين شبکه به عهده شرکت نوکيا بوده است.
اپراتور ايراني – خارجي (ايرانسل- mtn) به عنوان دومين اپراتور موبايل در ايران تاکنون حدود 14 ميليون سيم کارت واگذار کرده که حدود 90 درصد آن سيم کارت هاي اعتباري است.
 
بالا