آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

نوع موج پیزو بخار سرد چیست؟

i2015

کاربر
2020-10-31
99
66
سلام. نوع موج پیزو الکتریک بخار سرد چیه؟ بعضی جا گفته شده اگه موجی غیر از مثلا سینوسی باشه پیزو بعد از مدتی آسیب میبینه! لطفا اگه اطلاعاتی دارید راهنمایی بفرمایید.
1- کدام موج بهتره؟
2- اگه با مدل دیگه از موج، پیزو کار کنه مشکلی پیش میاد؟

HS13&86

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
کاربر
2021-03-31
731
1,427
استان گلستان
سلام. نوع موج پیزو الکتریک بخار سرد چیه؟ بعضی جا گفته شده اگه موجی غیر از مثلا سینوسی باشه پیزو بعد از مدتی آسیب میبینه! لطفا اگه اطلاعاتی دارید راهنمایی بفرمایید.
1- کدام موج بهتره؟
2- اگه با مدل دیگه از موج، پیزو کار کنه مشکلی پیش میاد؟
درود،
بله که باید سینوسی باشه.
برخی طراحان به شکلی غیر استاندارد از موج مربعی و پل H استفاده میکنن که باعث افت بازدهی و داغی و کاهش طول عمر پیزو میشه.
قضیه پیزو شبیه قضیه امواج رادیویی هست که امواج غیر سینوسی نمیتونن در محیط منتشر بشن.

i2015

کاربر
2020-10-31
99
66
درود،
بله که باید سینوسی باشه.
برخی طراحان به شکلی غیر استاندارد از موج مربعی و پل H استفاده میکنن که باعث افت بازدهی و داغی و کاهش طول عمر پیزو میشه.
قضیه پیزو شبیه قضیه امواج رادیویی هست که امواج غیر سینوسی نمیتونن در محیط منتشر بشن.
سلام. مجدد. ممنون بابت پاسخگویی. میتونید در مورد مدارش راهنمایی بفرمایید؟ چند مدل تست کردم پیزو لرزش داره اما بخار نمیده با اینکه به جای مقاومت پتانسیومتر گذاشتم تا فرکانس قابل تنظیم باشه. یه نمونه مدار رو میذارم مشاهده بفرمایید. (فقط یه مدل دندان اره ای تست کردم خوب جواب داد)
photo6133570116.jpg

i2015

کاربر
2020-10-31
99
66
اساتید کسی نظری نداره؟ البته مدار 12 ولت رو دارم و کار میکنه دنبال مدار 5 ولت هستم

HS13&86

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
کاربر
2021-03-31
731
1,427
استان گلستان
سلام. مجدد. ممنون بابت پاسخگویی. میتونید در مورد مدارش راهنمایی بفرمایید؟ چند مدل تست کردم پیزو لرزش داره اما بخار نمیده با اینکه به جای مقاومت پتانسیومتر گذاشتم تا فرکانس قابل تنظیم باشه. یه نمونه مدار رو میذارم مشاهده بفرمایید. (فقط یه مدل دندان اره ای تست کردم خوب جواب داد)مشاهده فایل‌پیوست 204163
پیزوی بخور سرد سه نوع 113 کیلوهرتز ، 1.7 مگاهرتز و 2.5 مگاهرتز داره که معلوم نیست کدوم خریدید.
ضمنا معمولا ماژول های آماده ۵ ولتی دارای افزاینده ولتاژ ۵ به ۱۲ یا بالاتر هستن و تقریبا تولید بخار سرد با ۵ ولت بدون افزایش ولتاژ کار شگفتی هست!

i2015

کاربر
2020-10-31
99
66
پیزوی بخور سرد سه نوع 113 کیلوهرتز ، 1.7 مگاهرتز و 2.5 مگاهرتز داره که معلوم نیست کدوم خریدید.
ضمنا معمولا ماژول های آماده ۵ ولتی دارای افزاینده ولتاژ ۵ به ۱۲ یا بالاتر هستن و تقریبا تولید بخار سرد با ۵ ولت بدون افزایش ولتاژ کار شگفتی هست!
ممنون بابت پاسختون. 113 کیلو هست. همین برام سوال بود چون کلی مدار تست کردم هیچ جوره با 5 ولت جواب نداد

بالا