آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک تکشو

نكاتي مهم براي دارندگان تلفن همراه

partizan

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2006-11-21
71
76
حفظ و سلامت گوشی موبايل يكی از مسائلی است كه بايد اكثر افرادی كه به تازگی يك گوشی موبايل خريداری كردهاند, رعايت كنند. علاوه بر آن كه بايد مانع ضربه خوردن گوشی خود باشيد, حفظ و نگهداری صحيح باتری گوشی هم جزو موارد بسيار مهم هر گوشی به شمار میرود. به خصوص اين كه اگر از همان ابتدا, باتری خود را درست محافظت نكنيد, هم طول عمر آن را كاهش دادهايد و هم زمان كمتری را برای استفاده مداوم از گوشی در اختيار خواهيد داشت. قصد داريم شما را با چند نكته درباره حفظ باتری موبايل خود آشنا كنيم.
هميشه دقت كنيد قبل از شارژ مجدد گوشی خود, باتری به طور كامل خالی شده باشد. زمانی كه علامت هشدار خالی بودن باتری را شنيديد زمان مناسبی برای اين كار است. تا حد امكان سعی كنيد, هنگام پخش هشدار باتری هيچ مكالمه و تماس تلفنی نداشته باشيد.اگر باتری خود را برای شارژ نيز به برق متصل كردهايد, تا وقتيكه باتری به طور كامل شارژ نشده است, اتصال برق آن را قطع نكنيد. رعايت اين نكات باعث میشود كه شما از تمام ظرفيت باتری خود استفاده كنيد. در هر باتری قسمتی به نام حافظه موثر وجود دارد. چنانچه باتری تا آخرين حد خالی شود و سپس شارژ شود, اين حافظه بالاترين بازده خود را خواهد داشت. ولی اگر به مرور زمان تمام باطری پر نشود, قسمتی از باتری در اصطلاح تنبل شده و باعث میشود كه گوشی قبل از آنكه از تمام ظرفيت خود استفاده كند, خاموش شود.
تميزی محل اتصال شارژر يكی از نكات بسيار مهم در نگهداری باتری است. هرچند روز يك بار اين قسمت را با مقدار كمی پنبه و الكل تميز كنيد. همچنين در برخی از گوشیها, درزهای كنار درب باتری محل بسيار مناسبی برای جذب گرد و خاك است. اين قسمت را حتما با برس با مسواك تميز كرده و به خصوص قسمت اتصال باتری به گوشی را با پنبه و الكل از آلودگی پاك كنيد.
 
بالا