آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

سوال: نقشه نمایشگر LED اینورتر

mehdi1989

کاربر
2015-01-26
17
65
سلام خدمت دوستان و اساتید
بنده با هزار زحمت نقشه مدار اینورتری که پایین پیوست شده رو درست کردم و حالا سر نمایشگر گیر کردم این نمایشگر 4 سیمه مداری داره که نتونستم تو نت پیدا کنم از دوستان و اساتید کسی هست کمکم کنه ؟؟؟
با تشکر

taghiabad

کاربر
2015-02-08
85
162
ایران
سلام.دوست عزیز لطفا اگه عکس باکیفیت تری از مدار داری که بشه قطعات واعداد روخوند یا اگه تجربه ای در زمان مونتاژ داری این جا بزار استفاده کنیم ممنون میشم.سپاس

ehsanarn

کاربر vip
کاربر
2009-04-15
244
520
سلام دوست عزیز
طبق نقشه نشون میده که نمایشگر یه جور ولت متر هست که برای کار نمایشگر یه ولتاژ 5 ولت میاد
از سر وسط ولوم هم که به ورودی مدار وصل میشه را اندازه گیری میکنه یه سری پتانسیومتر هم داره برای تنظیم عدد نمایشگر

mehdi1989

کاربر
2015-01-26
17
65
سلام.دوست عزیز لطفا اگه عکس باکیفیت تری از مدار داری که بشه قطعات واعداد روخوند یا اگه تجربه ای در زمان مونتاژ داری این جا بزار استفاده کنیم ممنون میشم.سپاس

سلام دوست گرامی من از همین عکس استفاده کردم که کاملا نام و شماره قطعات واضح هست شما شروع کنید ما در خدمتیم!!!

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: amer007

mehdi1989

کاربر
2015-01-26
17
65
سلام دوست عزیز
طبق نقشه نشون میده که نمایشگر یه جور ولت متر هست که برای کار نمایشگر یه ولتاژ 5 ولت میاد
از سر وسط ولوم هم که به ورودی مدار وصل میشه را اندازه گیری میکنه یه سری پتانسیومتر هم داره برای تنظیم عدد نمایشگر

درسته یه جور شمارشگر پله ای متاسفانه نتونستم گیر بیارم نقشه رو!!!!

javad10

کاربر
2009-02-10
7
14
سلام
الان برد تولیدیت مشکلی نداره جوشکاری میکنه؟
چند برده ساختیش؟ برا ترانساش چیکار کردی؟
نمایشگر یه چیز نمایشی هست و در اصل موقعیت ولوم رو نشون میده نه جریان واقعی رو .

mehdi1989

کاربر
2015-01-26
17
65
سلام
الان برد تولیدیت مشکلی نداره جوشکاری میکنه؟
چند برده ساختیش؟ برا ترانساش چیکار کردی؟
نمایشگر یه چیز نمایشی هست و در اصل موقعیت ولوم رو نشون میده نه جریان واقعی رو .
سلام دوست گرامي ميدونم نمايشي هست خوب جلوه زيبايي ميده به دستگاه
٣ عدد ترانس فريتي كه مال يدونه از اينورتور هاي مشابه رو باز كردم جهت پيچش و تعداد دور رو بدست اوردم البته خيلي بايد دقيق و مرتب پيچيده شود شايد ١٠ بار ترانسي رو كه باز كردم دباره پيچوندم هر دفعه داغ ميكرد ولي در اخر با حوصله بيشتر پيچوندم تا نتيجه داد در ضمن حتما بايد از نوار چسب پلي استر مخصوص استفاده كرد ( زرد رنگه) سلف الكترونيك كاهش ميده كلا تجربه سختي بود ولي لذت ساخت به دست خود ادم چيز ديگري است!
بيشترين زحمت مريوط به قسمت ترانس هاشه حالا نميدونم شايد اماده باشه در بازار ولي در كل راضي هستم از اين كار!!!
اشتباه كردم از مراحل مونتاژ عكس نگرفتم ولي بزودي دباره بازش ميكنم و از قسمت هاش عكس ميگيرم !!!

بالا