آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: نقشه برد هارد 500GB seagate

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

امید.اکبری

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-10-10
661
2,917
44
اصفهان
استاد اکبری
تشویق شما باعث افزایش روحیه و اعتماد به نفس امثال ما میشه.
واقعا متشکرم از پشتیبانی شما.
امشب معلوم نیست آقای اکبری چی بردن که اینقدر شارژن.
امیدوارم همیشه در زندگی برنده باشین.
دوست من جواب دندان شکن و کاملا درست شما موجب دلگرمی اینجانب شد.خدا را شکر برای وجودت دوست خوبم..........
خوشحال میشم از تجربیات شما بتونم استفاده کنم دوست خوبم.
پیرامون فرمایشات شما دوست خوبم:
مهمترین علل بروز این ایراد استفاده نکردن از کابل ساتای 5 رشته میباشد.چرا که رنگ نارنجی در کابل ساتای 5 رشته ای حامل 3.3 ولت است که آیسی بقولی اسموچ از این ولتاژ تغذیه میشود و زمانیکه این ولتاژ به آیسی مورد نظر نرسد قسمت دیگری از مدار این ولتاژ را به آیسی میرساند.ولی تا چه زمانی؟
و بلاخره باری که برروی آیسی میباشد و نوسانات برق باعث از بین رفتن سلفهای این قسمت منجمله دو دیود مذکور میشود.طبق فرمایش دوست خوبم امیر آقا از سیم بسیار نازک ویا سلف جایگزین استفاده کن.برای دیودها هم از روی مادربردها و یا برد هارها دیود را جایگزین کن.همین.
باتشکر از عزیزانم

آخرین ویرایش:

abbasmpls

کاربر
2009-05-10
88
158
سلام خدمت اساتید عزیز
قطعه از روی برد های کهنه گیر اوردم ولی نمیشه تشخیص داد که به کجا
وصل میشن چون برد خیلی خراب شده خواستم بدونم به کجا وصل میشن

Yek.Doost

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-04-07
1,976
32,477
اهواز
سلام با صفا

پین های علامت گذاری بنفش = تمام پین ها با هم متصل هستن

صورتی = برای سلف گذاشتن میتونید از اون سه پین تغذیه بگیرید

زرد = بعد از گذاشتن سلف ها هر کدوم رو میتونی به اونجا سیم بکشی - البته تو عکس پیداست سالمن و نیاز به سیم کشی نداره

IMG_0488.jpg

abbasmpls

کاربر
2009-05-10
88
158
سلام خدمت اساتید عزیز
چرا هرچی این سلفا رو عوض میکنم باز میسوزن

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: 1212ali

abbasmpls

کاربر
2009-05-10
88
158
سلام استاد عزیز
عکس کاملشو هم گذاشتم

تو صفحه یک

• Like

amir99

کاربر
2009-03-29
451
1,586
تهران
سلام
همانطور که آقای علی دادی فرمودن در مدار شورتی دارید.
دیود ها رو چک کنید بیشتر اونی که لحیم کاری شده و در عکس مشخصه.
از برد درش بیارید و تست دیود کنید ببینید شاید سوخته باشه.

علی علی دادی

VIP+ افتخاری
کاربر
2011-08-04
401
3,653
سرزمین مفرغ
IMG_0489.jpg

سلام برای رسیدن زود به نتیجه تعمیر کارهایی رو که بهت میگم رو مو به مو انجام بده.بعد از این کار ها 100 درصد مشکلت مشخص و حل میشه.کادر نارنجی رو که پایه ها هستن رو [hide]تک به تک با تست بازر(بوق)تست بگیر و ببین به هم وصل نیستن یا بوق نمیزنن(70 درصد مشکل بر میگره به متصل بودن پایه هات.برام مشخص کن کدوم از پایه ها نسبت به هم بوق میزنن.خب دومین کار اون دوتا دیود که به رنگ قرمز واست مشخص کردم رو از مدار خارج کن و تست بگیر(روش تست باید فقط از ی طرف به هم راه بدن)اگه تونستی دیود ها رو خارج کن و مقاوت های فیوزی رو که گفتم رو بزار و بدون دیود ها (2تا دیود)برق رو وصل کن به برد ببین باز می سوزند؟البته این مرحله رو بعد از تست بازر پایه ها انجام بده که مطمئنم پایه ها به هم متصل هستند.اگه متصل نبود این کارو انجام بده.و در آخر سر اگه پایه ها به هم متصل نبودن(مرحله اول)و دیود ها هم سالم بودن و از برد خارجشون کردی و مقاوت های فیوزی رو هم گذاشتی و بدون دیود باز سوختن بیا و اون دوتا رگولاتور رو(به احتمال زیاد رگولاتور هستند رو از مدار خارج کن و دیود هارو بزار و برق رو وصل کن و نتیجه رو اینجا بزار.ببین فقط یه سوال تا کابل برق رو وصل میکنی سریع میسورن همون سلف ها یا مقاوت هایی رو که نصب کردی؟[/hide][hide][/hide][hide][/hide]

17mousavi

کاربر
2013-02-27
372
737
آقای abbasmpls عزیز اینهمه اقای علی دادی زحمت کشیدن نمیشد یک نتیجه میزاشتید و 4 نفر مثل من که الان این مشکل رو دارن میومدن و دعاتون میکردن...منم الان یک هارد برام آوردن که همین مشکلو داره...

• Like
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا