آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

نصب ویندوز 7 به جای ویستا در لپ تایپ سونی

nekooee

Senior Technical Supervisor
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,828
ایران
سلام چه زود دانلود کردید:)
اشکال نداره اون اولیها که براتون گذاشتم از سایت خود سونی نبود. بعد برای احتیاط تصمیم گرفتم از سایت خود سونی بگذارم. یکی هستند فرقی نمیکنه بعضی ها در قبلی تکراری هستند. چک کنید هر کدوم با پست جدید که دادم فرق داشت دوباره بگیرید اونهایی هم که یکی هستند که همونهایی گرفتید خوبه.

درضمن شما همه رو نصب نکنید. وقتی که سیستم آمد بالا اول کارت گرافیک رو نصب کنید. بقیه چیزها رو نگاه کنید ببینید کدوم غیر فعال هست بعد نصب کنید اونهایی که خودشون فعال هستند دیگه نیاز نیست دوباره نصب کنید.

Service Manual

D e b u g g e R
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-06-19
13,689
176,875
iRanTK.iR
سلام
اول اینکه لطفا سوالتون رو در بخش مربوطه بپرسید و اینجا بخش سخت افزار هست من به بخش سیستم عامل منتقل کردم.

در مورد سوالتون با احترامی که برای همکار عزیزم قائل هستم نظرم با ایشون کمی فرق داره و فکر میکنم بهتره ویندوز 7 نصب کنید. از نظر درایور مشکلی ندارید و یکی هست مگر اینکه 32 باشه و بخواین 64 بیت نصب کنید که من توصیه میکنم اگر کارخانه ویستا 32 بیت براتون ریخته شما هم 32 بیت بریزید که مناسب برای سخت افزار شماست. و همینطور در مورد 64 بیت.

ویندوز ویستا متاسفانه ایرادات زیادی داره و به سخت افزار سیستم هم زیادی فشار وارد میکنه. از نظر گرافیکی هم هیچ برتری به ویندوز 7 ندارد. شاید بشه گفت ویندوز ویستا فقط یک نسخه آزمایشی برای ویندوز 7 حساب میشه.
اورجینال بودن ویندوز در ایران تفاوتی با غیر اورجینال آن ندارد! چون کپی رایت رعایت نمیشه و با وجود کرکهای جدید از تمام قابلیتهای حتی آپدیت اون میتوانید به راحتی استفاده کنید. فقط نکته مهم اینه یک ویندوز دستکاری نشده و خوب پیدا کنید که از سایتهای معتیر میتونید دانلود کنید و سپس md5 آن را چک کنید که ویندوز دستکاری شده نباشه.
برای احتیاط از ویندوز vista یک بک آپ تهیه کنید یا اگر پارتیشن بک آپ دارد آن را حفظ کنید
بعد از نصب ویندوز به سایت سونی برید و نرم افزارهای جانبی رو که مخصوص سونی هست و علاقه دارید دانلود کنید و نصب کنید مانند نرم افزار وب کم و ....

البته اینکه من نظرم با آقا مهدی متفاوت هست دلیل بر درست بودن نظر من یا ایشان ندارد این گونه مسائل بیشتر تجربی و سلیقه ای هست و شما هم می تونید یکی از دو جواب رو به سلیقه و تجربه خودتون انتخاب کنید:)
سوالی بود در خدمتم

سلام

من هم با احترام به نظر همکار عزيز آقاي امجدي نظر آقاي نکويي رو کاملا قبول دارم .

براي درايورها هم اگر احيانا داخل سايت شرکت سوني نبود ميتونيد از اين پک استفاده کنيد که تمام درايورهاي لازم رو به صورت اتوماتيک نصب ميکنه :

aisam

VIP PLUS
VIP PLUS
vip
کاربر
2008-11-30
450
6,253
با سلام
اقای نکویی بنده تا حالا سه بار ویندوز را دانلو کردم موقع انزیب خطا میدهد هر دفعه یکی از فایلها را خطا میده با این ظرفیت که دارن ادم کلافه میشه.من فکر میکنم چون میخوان سی دی مربوطه را میخوان بفروشن این مشکل را ایجاد کردن .چون یه جا توضیح داده که اگر نمیتونید دانلود کنید سی دی ان را بخرید.خلاصه حسابی سرکارم
با تشکر

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: farah676

nekooee

مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,828
ایران
احتمالا مشکل از اینترنت شماست و سرعت گاهی میاد پایین فایلها خراب میشن. شما وقتی دانلود میکنید پارتی که درسته دوباهر دانلود نکنید فقط همون پارتی که خراب باید دوباره دانلود بشه. الآن کدوم پارتتون خراب هست؟ همون رو بگید من به قسمتهای 100 مگابایتی تقسیم کنم و بهتون بدم. پارتهایی هم که سالم دارید هیچی دیگه همونها درستن

nekooee

مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,828
ایران
اشکال نداره از هر جا دوست دارید دانلود کنید. اون رو که من دادم با آخرین آپیدت بود احتمالا تو اون سایت هم با آخرین آپدیتش باشه

aisam

VIP PLUS
VIP PLUS
vip
کاربر
2008-11-30
450
6,253
با سلام
باتشکر از شما جناب اقای نکویی واقای شاطی زاده که در این مورد راهنمایی کردند
بنده با توجه به فرمایشات شما ویندوز را نصب کردم البته از یک منبع دیگه چون از ادرس p30پس از چندین بار دانلود موقع اکستراکت پیغام خطا میداد ودر نهایت دانلود کردم وانزیپ شده ولی در موقع نصب پس از 80% که نصب میشد پیغام خطا میداد .خلاصه از یک منبع دیگه نصب کردم و از ادرس سونی تمامی درایور ها هم گرفتم ونصب کردم بجز 2یا 3مورد را نصب نکرد وپیغام میداد که این درایور مربوط به ویستا می باشد .
حالا در هر صورت سوال چرا طبق عکس پیوست نوشته 3مگ از 4 مگ رم بکاربرده شده
ایا این ویندوز نیاز به کرک دارد . ایا ویندوز طبق عکس جینیون شده
در ضمن پس از نصب تا اخرین ورژن از طریق نت اپدید شده
با تشکر
PIC FOR WIN7.jpg

Yek.Doost

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-04-07
1,976
32,477
اهواز
به نام تک دوست
سلام
دوست عزیز شما نسخه 32 بیتی ( 86x ) رو نصب کردید -در این نوع سیستم عامل ها اگه شما 16 گیگ رم هم داشته باشی رایانه بیش از 3 گیگ رو اجرا نمیکنه
حالا شما برای اینکه 4 گیگ کامل فعال بشه نسخه 64 بیتی ( 64x) رو نصب بکنید
موفق باشید

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: aisam

aisam

VIP PLUS
VIP PLUS
vip
کاربر
2008-11-30
450
6,253
سلام دوست عزیز
اگر نگاهی به پست شماره 10بیندازید طبق عکسی که گذاشتم ویندوز قبلی هم 32بیتی بوده ولی از 4گیگ رم کامل استفاده کرده و کامپیوتر دیگری اینجا دارم که باز ویندوز 32بیتی 7 نصب شده واز رم4گیگی 3.49 استفاده کرده .این چطور امکان پذیر است
با تشکر

آخرین ویرایش:

Yek.Doost

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-04-07
1,976
32,477
اهواز
سلام