آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: نصب شدن ویندوز روی لب تاپ X55M1 Asus و خطای صفحه ی ابی

arefmard

کاربر vip
کاربر
2012-10-22
59
201
42
www.arefmard.blogfa.com
دوست عزیز
یک مورد مثل این دیروز داشتم بنده رم لپ تاپ را در آوردم و با یک رم دیگه تست کردم و مشکل حل شد ویندوز را نصب کردم و در اخر رم خودش را جایگزین کردم و تحویل مشتری دادم
موفق باشید

hosen546

کاربر
2006-11-17
94
205
با سلام خدمت دوست عزیز شما اول کل بایوس دیفالتش کن به حالت اولیه بعد امتحان کن اگه باز هم همین ایراد داشت مشکلت رم هستم یک دونه رم گیر بیار بعد ویندوز نصب کن میتونی قبلش یک لحظه رم بیاریش بیرون تمیزش کنی بعد بندازی روش رم اون قسمت که شیار داره تمیزش کن سوم ایراد سوم ممکنه از هارد باشه ولی احتمال 90 درصد رمتون هست

مهدی امجدی

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-12-25
2,476
19,507
ایران
با درود
چقدر تاپیک طولانی شد ! اشکالی نداره به امید خدا با کمی دقت حل میشود
شما در وحله اول هارد را تعویض کنید و با هارد مطمئن دیگر تست بگیرید سپس نتیجه را اعلام کنید ببینیم به کجا میرسیم
موفق باشید

lolohacko

کاربر
2007-11-23
127
369
سلام دوست عزیز
چند روز پیش من هم یه asus مدل s550sm اومد به یه زوری فایل بایوسش رو پیدا کردم که مادربردش k56sm بود با TNM پروگرام کردم نشدفلش UEFI هم ساختم که باید 4 تا پارتیشن میشد system و MSR و یکی دیکه که نشد به صورت GPT پارتیشن بندی کنم ولی بازم Blue page داد و دست اخر گفتم از گرافیک هست حتما چون هارد و رم رو هم تعویض کردم.
بالاخره نشد که نشد و دستگاه رو ریجکت کردم.دستگاه 3,400 میلیون پولش بود جرعت نکردم چیپ گرافیکو عوضش کنم شانس که نداریم به بلایی سرش میاد توون میشه!

غفور

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2012-01-22
966
1,962
golestan
دوست عزیز شما شما اول بایوس رو تو حالت دیفلت قراربدین و امتحان نمایید.
در مورد ahci to ata بهتره بگم که با پیغام 0x000007b مواجه میشود.
یه نرم افزاری به نام QUICKTECH PRO 5.9 که تخت بوت می باشد که دوستان توانجمن قرار داده بودند که کار تست قطعات سخت افزاری رو انجام میداد با اونم امتحان کنید امیدوارم به نتیجه مطلوبی دست پیدا کنین./.

NPTiak

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
654
2,368
مشهد
www.nptiak.ir
با سلام،
اگه متن error رو تو سایت مایکروسافت و سایتها و فروم های تخصصی خارجی سرچ کنید،دلیل و توضیح واضح و قاطعی پیدا نمیکنید،بیشترین راه حلی که ارائه شده (خصوصا تو سایت مایکروسافت)در مورد ویندوز سون آپدیت بایوسه.
ولی در مورد ویندوز xp گفته شده این اشکال زمانی به وجود میاد که وقتی لپ تاپ در حالت هایبرنت باشه شما رم به اون اضافه کنید،واسه راه حل هم یکی از راههای توصیه شده پاک کردن فایل Hiberfil.sys و repaire ویندوزه.
هر صفحه آبی ایی دلیلش رم یا هارد نیست.
موفق باشید
This problem may occur if you add random access memory (RAM) to the computer while it is in hibernation. When the computer resumes from hibernation and loads the Hiberfil.sys file, Microsoft Windows detects the change in memory state, and then you receive the error message.

To resolve this problem, restart your computer.

If the problem persists, start the computer by using the Windows CD or by using an emergency startup disk, and then delete the Hiberfil.sys file. To do this, follow these steps:
  1. Insert your Windows XP CD-ROM into the computer's CD-ROM drive or DVD-ROM drive, and then restart your computer from the CD-ROM.Note Some computers may require that you modify the basic input/output system (BIOS) settings before you can start the computer from a CD-ROM. For information about how to modify BIOS, see your computer documentation.
  2. When the "Welcome to Setup" screen appears, press R to start Recovery Console.
  3. If your computer is configured for dual booting or multiple booting, select the relevant Windows XP installation.
  4. When you are prompted to do so, type the administrator password, and then press ENTER.Note By default, the administrator password is blank in Windows XP Home Edition.
  5. By default, Hiberfil.sys is typically located in the root directory (C:\). At the command prompt, type del hiberfil.sys, and then press ENTER.
  6. Restart the computer.
http://support.microsoft.com/kb/831691

آخرین ویرایش:

ITE-1983

کاربر
2010-08-16
283
960
با سلام.فعلا لب تاپ را دادم دست مشتری.بهش گفتم فایل بایوس رو پیدا کردم خبرت میکنم.به محض اینکه اتفاقی خاصی افتاد بلادرنگ اینجا ذکر میشه.
با تشکر از همه ی دوستان عزیز

mjtb_sar

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-08-21
482
903
خراسان رضوی
دوست عزیز
یک مورد مثل این دیروز داشتم بنده رم لپ تاپ را در آوردم و با یک رم دیگه تست کردم و مشکل حل شد ویندوز را نصب کردم و در اخر رم خودش را جایگزین کردم و تحویل مشتری دادم
موفق باشید
سلام دوست عزیز منم همچین مشکلی داشتم و کار شما رو انجام دادم ولی مشتری بعد از چند روز اومد که ویندوز خراب شده و ویندوز یا بالا نمیومد یا میرفت صفحه آبی و چند بارم ویندوز رو عوض کردم جواب نداد تا زمانی که رم تعویض شد

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: ITE-1983
بالا