آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک Amiric تکشو

در انجمن تعمیرکاران عزادار یکی از اعضای بسیار خوب خود هستیم، جناب استاد کمالی با نام کاربری غزال از مدیران بسیار با تجربه و فعال انجمن بودند و متأسفانه ایشان را از دست دادیم. برای خانواده ایشان آرزوی صبر می‌کنیم. روحشون شاد و یادشون گرامی

نرم افزار پیامک فارسی روی 117 مدل گوشی تلفن همراه تست شد

nekooee

Senior Technical Supervisor
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,776
29,843
ایران
مدیرفنی پروژه نرم افزار پیام رسان فارسی همراه اول، از تست این نرم افزار بر روی 117 مدل گوشی تلفن همراه خبر داد.
جعفر محمدی در گفت وگو با خبرنگار موبنا با تاکید بر اینکه در حال رفع اشکال ویرایش دوم نرم افزار پیام رسان فارسی هستیم، اظهار داشت: تنها مشکلات موجود در این نرم افزار مربوط به ناسازگاری آن با برخی گوشی های خاص در بازار است که در حال بررسی و رفع آن هستیم.
وی ادامه داد: هم اکنون نرم افزار پیام رسان فارسی همراه اول، روی 117 مدل گوشی موجود در بازار تست و آزمایش شده که اکثر این گوشی ها دارای مدل های مشابه است.
محمدی با بیان اینکه طی ماه های آینده این نرم افزار روی گوشی های جدیدی که وارد بازار شده است نیز آزمایش خواهد شد،افزود:با شرکت خدمات طلایی نیا (نماینده رسمی گوشی های نوکیا در ایران ) مذاکراتی صورت گرفته که قرار است نرم افزار پیام رسان فارسی روی گوشی های جدید این شرکت در مبدا نصب شود.
با استفاده از نرم افزار پیام رسان فارسی می توان پیامک های فارسی با حجم حدود 200 کاراکتر را در یک پیامک ارسال کرد؛ اين در حالی است که در حالت عادی و بدون استفاده از اين نرم افزار، پيامک های فارسی با حجم بيش از 70 کاراکتر به چندين پيام کوتاه شکسته می شوند و اين مساله هزينه مضاعفی را به کاربر تحميل می کند.
بنابراين، استفاده از اين نرم افزار نه تنها امکانات فارسی را برای ارسال پيامک مشترکان فراهم می سازد ، بلکه باعث صرفه جويی قابل توجهی در هزينه آن ها می شود.
حدود دو هزار مدل گوشی تلفن همراه در کشور وجود دارد که 90 درصد مشترکان تنها از 200 مدل خاص استفاده می کنند.
تعرفه ارسال پیامک با فونت لاتین 222 ریال و با فونت فارسی 89 ریال است.
افزایش تعرفه پیامک که پیش از این 142 ریال بود به منظور ترویج و گسترش استفاده از خط و زبان فارسی از تیرماه سال جاری اجرایی شده است.
 
بالا