آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

نداشتن ولتاژ خروجی جوشکاری-AR200

چگيني

VIP+ افتخاری
کاربر
2008-05-19
551
1,094
سلام
یک دستگاه اینورتور جوشکاری STRONG ARC200
شامل ایراد در برد کفی بود که رفع شد.
ولتاژهای 24 ولت و 325 ولت تا برد بالایی درست هستند،ولتاژ از برد تحریک نمیاد.
دستگاه روشن میشه و فن هم کار میکند،نمایشگر هم روشن اس.ت.ولتاژ خروجی برای جوشکاری ندارد.
اگه در این مورد تجربه ای دارید.
ممنون از راهنمایی

پیوست‌ها

• 337.7 کیلوبایت بازدیدها: 41
  • 312 کیلوبایت بازدیدها: 37

morteza khod

VIP+ افتخاری
کاربر
2017-08-01
2,246
4,264
سلام شاید دستگاه رو حالت پروتکت باشه ولی چراغ oc خراب باشه البته یک لامپ هم روی برد هست که نشان میده پروتکته . شما دوسر کانکتور خروجیو تست بوق بگیرید ماسفتهای 23n50 تست کنید و مهمتر ولتاژ irfz ها وتست حرارت وسالم بودن irfz با تشکر.

چگيني

VIP+ افتخاری
کاربر
2008-05-19
551
1,094
سلام شاید دستگاه رو حالت پروتکت باشه ولی چراغ oc خراب باشه البته یک لامپ هم روی برد هست که نشان میده پروتکته . شما دوسر کانکتور خروجیو تست بوق بگیرید ماسفتهای 23n50 تست کنید و مهمتر ولتاژ irfz ها وتست حرارت وسالم بودن irfz با تشکر.
سلام
LED سبز روی مدار بغل برد اسیلاتور روشن است.23N50 ها سالم-IRFZ سالم است.
خروجی تست بوق مشکل ندارد(اتصال نیست).

yasaminmaheri

کاربر
2023-09-05
7
7
اصفهان
اون کانکتور اخر باز کن و با ال سی متر تک به تک بگیر. باید سه تا حدودا دو میلی هانری داشته باشی. اگه نبود یکی از ترانس ها ممکنه خراب شده باشه.

چگيني

VIP+ افتخاری
کاربر
2008-05-19
551
1,094
اون کانکتور اخر باز کن و با ال سی متر تک به تک بگیر. باید سه تا حدودا دو میلی هانری داشته باشی. اگه نبود یکی از ترانس ها ممکنه خراب شده باشه.
سلام
کانکتور آخر منظور 6 سیمی که به برد یکسوساز میرود؟

morteza khod

VIP+ افتخاری
کاربر
2017-08-01
2,246
4,264
سلام
LED سبز روی مدار بغل برد اسیلاتور روشن است.23N50 ها سالم-IRFZ سالم است.
خروجی تست بوق مشکل ندارد(اتصال نیست).
سلام یه الیدی هست که با یک مقاومت به ۲۴ولت وصله که نشان میده ۲۴ولت فعاله اگر اون باشه مشکل نداره. راهنمایی دوستمون در صورتیکه چراغ oc روشن باشه با جدا کردن برد وسط که همون سوکت ۶سیم هست ایراد تفکیک میشه . آیا irfz ها ولتاژ داشتند؟ یک سر پراپ به منفی مثلا بدنه رگلاتور و پراپ بعدی روی بدنه irf ها بزنید. ولتاژ برد کنترل ولتاژ آیسی برد باید بررسی بشه فرکانس روی ماسفتها. خروجیو چند با با انبر یا یک تکه سیم اتصال بدید ببینید تاثیری داره .

چگيني

VIP+ افتخاری
کاربر
2008-05-19
551
1,094
سلام یه الیدی هست که با یک مقاومت به ۲۴ولت وصله که نشان میده ۲۴ولت فعاله اگر اون باشه مشکل نداره. راهنمایی دوستمون در صورتیکه چراغ oc روشن باشه با جدا کردن برد وسط که همون سوکت ۶سیم هست ایراد تفکیک میشه . آیا irfz ها ولتاژ داشتند؟ یک سر پراپ به منفی مثلا بدنه رگلاتور و پراپ بعدی روی بدنه irf ها بزنید. ولتاژ برد کنترل ولتاژ آیسی برد باید بررسی بشه فرکانس روی ماسفتها. خروجیو چند با با انبر یا یک تکه سیم اتصال بدید ببینید تاثیری داره .
سلام
ولتاژهای 24 و12و 5و320 ولت درست است ،ولتاژ روی IRFZ ها موجود،چراغ OC خاموش،به هرحال برد کنترل باید فرمان بده تا ماس فت ها سوییچ زنی کنند،پالس ها سوییچ زنی نیست،
ولتاژ روی آی سی های برد کنترل هست(5 و 12 ولت).
خروجی برای جوش ولتاژ نیست

آخرین ویرایش:

چگيني

VIP+ افتخاری
کاربر
2008-05-19
551
1,094
سلام
ولتاژهای 24 و12و 5و320 ولت درست است ،ولتاژ روی IRFZ ها موجود،چراغ OC خاموش،به هرحال برد کنترل باید فرمان بده تا ماس فت ها سوییچ زنی کنند،پالس ها سوییچ زنی نیست،
ولتاژ روی آی سی های برد کنترل هست(5 و 12 ولت).
خروجی برای جوش ولتاژ نیست
سلام
اطلاعاتی نبود؟
خودم یه جوری رفع عیب میکنم.

jaber212r

کاربر
2021-05-05
1
1
40
سلام داداش ، اگه مشکلت حل شد خبر مارو بگیر . منم دقیقا استرانگ arc200 رو دارم و همین مشکل خروجی صفر، دستگاه من فقط چراغ oc روشن مونده .مرسی

چگيني

VIP+ افتخاری
کاربر
2008-05-19
551
1,094
سلام داداش ، اگه مشکلت حل شد خبر مارو بگیر . منم دقیقا استرانگ arc200 رو دارم و همین مشکل خروجی صفر، دستگاه من فقط چراغ oc روشن مونده .مرسی
سلام
برد کنترل آی سی 3140 خراب بود.
به هرحال برد کنترل و ارتباطات بررسی شود.

بالا