آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

نداشتن صدا در باند خانگی روک

ایلیا۹۱

VIP+ افتخاری
کاربر
2021-10-16
494
305
درود دوستان یک امپلی فایر خانگط که خیلی وقت پیش امده و دستم مانده بیس دارد اما در قسمت خروجی صدا ندارد یک چند تایی از قطعات را برداشته بودند که شامل دو ترانزیستور و چند تا مقاومت بود که نصب شدند اما بازهم به درستی کار نمی کنند و من بجای ترانزیستورهای برداشته شده میخوام از ترانزیستور tip41و۴۲استفاده کنم خواستیم از اساتید در این مورد نظر بپرسیم زیرا که من در تعمیرات امپلی فایر زیاد وارد نیستم

ایلیا۹۱

VIP+ افتخاری
کاربر
2021-10-16
494
305
همیشه دوستان در این انجمن نظر لطف دارن

پیوست‌ها

• 807.4 کیلوبایت بازدیدها: 36
  • 656.9 کیلوبایت بازدیدها: 35

ایلیا۹۱

VIP+ افتخاری
کاربر
2021-10-16
494
305
در بررسی متوجه شدم که هیچ ولتاژی در دو علامت گذاری شده وجود ندارد و شاید هم بخاطر همون بخشی از مدار کار نکند اما مسیر ورودی این خازن با دو مقاومت موازی ۱ کیلو و یک مقاومت ۳۳ کیلو بطور سری تامین میشود به همین خاطر شک میکنم شاید این خازنها برای صافی تغذیه نباشد

پیوست‌ها

ایلیا۹۱

VIP+ افتخاری
کاربر
2021-10-16
494
305
درود ایا من موضوع را در جای مناسب مطرح نکرده ام و یا اینکه دوستان تمایلی به جواب ندارن؟

FX55

کاربر vip
کاربر
2014-10-18
273
327
اصفهان
سلام.
دوست عزیز برد آمپلی فایر شما دو کاناله است ؟ منظور شما از اینکه صدای باس دارید و صدای خروجی ندارید را متوجه نمی شوم.
با توجه به آشفتگی مدار و آسیب مدار چاپی دقت کنید ( حتی زیر قطعات ) بریدگی و شکستگی نداشته باشید.
قطعات SMD ( ترانزیستورها ، دیودها ، مقاومت های زیر 100 اهم ) بررسی شوند.
پایه های ترانزیستورهای درایور و قدرت خروجی ولتاژ گیری و مقادیر آنرا اعلام کنید.
برای درایور TIP 35 از ترانزیستورهای سری BD استفاده کنید.
موفق باشید.

ایلیا۹۱

VIP+ افتخاری
کاربر
2021-10-16
494
305
سلام.
دوست عزیز برد آمپلی فایر شما دو کاناله است ؟ منظور شما از اینکه صدای باس دارید و صدای خروجی ندارید را متوجه نمی شوم.
با توجه به آشفتگی مدار و آسیب مدار چاپی دقت کنید ( حتی زیر قطعات ) بریدگی و شکستگی نداشته باشید.
قطعات SMD ( ترانزیستورها ، دیودها ، مقاومت های زیر 100 اهم ) بررسی شوند.
پایه های ترانزیستورهای درایور و قدرت خروجی ولتاژ گیری و مقادیر آنرا اعلام کنید.
برای درایور TIP 35 از ترانزیستورهای سری BD استفاده کنید.
موفق باشید.
بسیار ممنون از شما استاد منظور از صداس باس صدای بلنگوی داخلی هست اما از بلندگوهایی به بیرون وصل میشوند صدا نمی اد ولتاژ دو سر ترانزیستورهای قدرت فکر کنم ۶۲ ولت بود اما یک مقاومت سوخته که مقدارش را نمیدانم ودر ضمن یکی از ترانزیستور اس ام دی G1هم خراب شده که نمی دونم چه ترانزیستوری جایگزینش کنم مقومت را رنگ زرد مشخص کرده ام و بین ۲ دیود قرار دارد

پیوست‌ها

FX55

کاربر vip
کاربر
2014-10-18
273
327
اصفهان
سلام.
اگر ولتاژ روی کلکتور ترانزیستور قدرت ( بدنه ) 62 ولت است ، درست است.
برای ترانزیستور با کد G1 از ترانزیستور 2N5551 استفاده کن که نمونه SMD هم داره .
مقاومت R38 دقیقا مشابه R27 است.

موفق باشید.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: Ferydon62
بالا