آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: نداشتن تصویر و خرابی لپتاب MSI CR650

mehran76gh

VIP+ افتخاری
کاربر
2016-06-17
1,537
7,066
IRANTK
Screenshot_1.jpgScreenshot_2.jpgScreenshot_3.jpgScreenshot_4.jpgScreenshot_5.jpgScreenshot_6.jpg

در عکس اول یک ای سی خال زده و سوخته برد HDMI و USB هست که به صورت سوکتی به برد وصل هست
ویکی از ای سی ها که توی عکس با فلش مشخص کردم سوخته اما با جدا کردن سوکت برد باز هم لب تاب تصویر ندارد

و CPU گرم نمیشود
و اطراف CPU ولتاز های 1.1 و 3.3 داریم

آخرین ویرایش توسط مدیر:

NPTiak

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
654
2,368
مشهد
www.nptiak.ir
سلام داداش

خیلی ممنون که راهنمایی کردید

اطلاعات ای سی بایوس با بافر یکسان بود (گزینه ای که در پروگرامر وجود دارد) آیا برای تست ای سی بایوس راه دیگه ای هم وجود داره؟
فایل بایوس هم جناب AMD زمتشو کشیدند برام آپ کردند.

ولتاژ 3.3 هم وجود داره!!!

سلام دوست عزیز،خواهش میکنم،
اگر تمام مراحل پاک کردن و چک کردن خالی بودن آی سی و پروگرم کردن آی سی بدون خطا انجام میشود و در نهایت محتویات آی سی با بافر یکسان است، آی سی سالمه، و در مورد فایل بایوس هم،فایل های جناب AMD عزیز هم همه سالم و مطمئن هستند.
در تصاویری که از بورد آپلود کردید به نظر میاد این بورد فقط دارای یک سی پی یو به صورت BGA هست،درسته؟ در اینصورت احتمالا مشکل از همین پردازنده هست که باید ریبال یا تعویض بشه.

--این آی سی که در تصویر زیر با فلش مشخص کردم،شماره اش چیه؟ به نظر میاد آی سی ec باشه،اگه همینطوره،بفرمایید بایوس و ec هردو را پروگرم کردید؟
Screenshot_51.jpg

آخرین ویرایش:

mehran76gh

VIP+ افتخاری
کاربر
2016-06-17
1,537
7,066
IRANTK
اون ایسی باید جایگزین بشه .
سلام
منظور شما از اون ای سی کدام ای سی هست؟

آیا منظور شما همان ای سی هست که سوخته باید تعویض بشود؟ و اگر اون ای سی در مدار نباشد مادربورد روشن نمیشود؟ و یا خیر

ممنون میشوم کامل راهنمایی بفرمایید
خداخیرتان بدهد

mehran76gh

VIP+ افتخاری
کاربر
2016-06-17
1,537
7,066
IRANTK
اگر تمام مراحل پاک کردن و چک کردن خالی بودن آی سی و پروگرم کردن آی سی بدون خطا انجام میشود و در نهایت محتویات آی سی با بافر یکسان است، آی سی سالمه، و در مورد فایل بایوس هم،فایل های جناب AMD عزیز هم همه سالم و مطمئن هستند.
در تصاویری که از بورد آپلود کردید به نظر میاد این بورد فقط دارای یک سی پی یو به صورت BGA هست،درسته؟ در اینصورت احتمالا مشکل از همین پردازنده هست که باید ریبال یا تعویض بشه.

--این آی سی که در تصویر زیر با فلش مشخص کردم،شماره اش چیه؟ به نظر میاد آی سی ec باشه،اگه همینطوره،بفرمایید بایوس و ec هردو را پروگرم کردید؟
مشاهده فایل‌پیوست 137853
ممنون ومچکر از پیگیری شما برای حل این تایپیک
بله تمام مراحل خواندن و پاک کردن و خالی بودن و بافر و پروگرام کردن صحیح انجام شد . (از جناب AMD بابت فایل بایوس ممنونم)

درست متوجه شدید CPU از نوع لحیمی هست . و برای ریبال با دستگاه هیتر قابل انجام است یا خیر و یا باید دستگاه IR باشه؟
و CPU در بازار موجود هست یا خیر؟ (این مطلب را هم اضافه بفرمایم که CPU به حد نرمال داغ نمیکنه و خیلی خیلی نرم و ناچیز گرم میشه).

در عکسی که با فلش مشخص کرده اید درست فرمودید ای سی EC فکر میکنم باشه که کنار ای سی I/O هست .چون شباهت زیادی به ای سی بایوس داره
و خیر بنده EC را پروگرام نکرده ام .
آیا احتمال دارد از این باشد؟
و فایل این ای سی را از کجا باید دانلود کنم؟:92000000:

ممنون و مچکر:a12:

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,206
تهران
بله تمام مراحل خواندن و پاک کردن و خالی بودن و بافر و پروگرام کردن صحیح انجام شد . (از جناب AMD بابت فایل بایوس ممنونم)

درست متوجه شدید CPU از نوع لحیمی هست . و برای ریبال با دستگاه هیتر قابل انجام است یا خیر و یا باید دستگاه IR باشه؟
و CPU در بازار موجود هست یا خیر؟ (این مطلب را هم اضافه بفرمایم که CPU به حد نرمال داغ نمیکنه و خیلی خیلی نرم و ناچیز گرم میشه).

در عکسی که با فلش مشخص کرده اید درست فرمودید ای سی EC فکر میکنم باشه که کنار ای سی I/O هست .چون شباهت زیادی به ای سی بایوس داره

شما فعلا اون ایسی که خال زده بود را عوض کنید .

mehran76gh

VIP+ افتخاری
کاربر
2016-06-17
1,537
7,066
IRANTK
شما فعلا اون ایسی که خال زده بود را عوض کنید .
نمونع این لب تاب ندارم و همچنین خود آی سی

از کجا میتونم بیدا کنم؟
شماره ای سی : L510A

و وقتی که این برد را از مین هم جدا میکنم فرقی در عملکرد لب تاپ به وجود نمیاد

مهدی امجدی

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-12-25
2,476
19,507
ایران
با درود
دوست بزرگوار ، شما باید به ترتیب طبق فرمایش اساتید پیش بروید تا عیب یابی دقیق تر انجام شود
حالا شما چند کار باید انجام دهید
1- وقتی بایوس را با فایل جدید پروگرام کردید و جواب نداد بهتر است از فایل اصلی که بکاپ گرفتید را مجدد در بایوس پروگرام کنید
2- سپس قطعه ای که خال زده است را تعویض کنید
3- اگر باز دیدید که جواب نداد باید خدمتتان عرض کنم که در این سری ایراد از چیپ است و باید با BGA ریبال شود تا کار تمیز و مطمئن انجام شود
در مورد ریبال چیپ اصلا اصلا به سمت هیتر و IR نروید که کار خرابتر میشود
موفق باشید

NPTiak

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
654
2,368
مشهد
www.nptiak.ir

همونطور که اساتید عزیز جناب امجدی و AMD فرمودن اون آی سی خال زده رو تعویض کنید،و قبل از انجام هر کار دیگری روی بورد و سی پی یو، ابتدا از بایوس و ec مطمئن بشید(اگر اون آی سی ec هست،فایل مطمئن بایوس و ec رو تهیه کرده و هردو را پروگرم نمایید) ،برای کار روی آی سی های BGA هم همونطور که استاد عزیز جناب امجدی فرمودند با IR و هیتر اینکار را انجام ندهید و فقط با دستگاه BGA .
موفق باشید

mehran76gh

VIP+ افتخاری
کاربر
2016-06-17
1,537
7,066
IRANTK
سلام
هنوز نتوانسته ام ای سی خال زده رو پیدا کنم ...:nonchalance:
ولتاژ ایپیرام و بایوس 2.7 داشتیم
فایل بک آپ ایپیرام دوباره روش زدم اما فایده ای نداشت و تنها فرقی که کرد الان تا پاور رو به مین وصل میکم فن خود به خود سوعیچ مشه و میچرخه بدون اینکه من دکمه پاور رو بزنم!!!
و ولتاژ ای سی I/O هم وجود داره
اطراف CPU هم ولتاژ یک ولت و 1.7 ولت داریم
روی فت ها اطراف CPU از بین 4 تا فت 2 تا فت و یکی از پایه های 2 فت ولتاژ 18 ولت داشتیم
اطراف اسلت رم هم چوک ها 1.4 ولت و 18و پایه مثبت یکی از خازن ها 5 ولت داریم.

CPU هم نسبت به قبل کمی بیشتر گرم میشود

زمانی که رم را از مین جدا میکنم بوق هشدار نمیدهد و مین هم روشن میشود

بوردی که ای سی خال زده بود را وصل میکنم ای سی ها داغ میکنند!!! (با این شرایط که ای سی سوخته را از مدار جدا کردم)

حالا چه کار دیگه ای باید انجام بدهم؟:smilie_help:

بالا