آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

سوال: ندادن آنتن مودم مبین نت SWC-9200 v3.0 بعد از افتادن

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,272
ایران
باسلام

شماره فنی دو چیپ در ناحیه سیمهای آنتن دوتایی(ناحیه اشاره شده در تاپیک قبلی من) و تکی (زیر برچسب ناحیه اشاره شده اقای مهندس امجدی) را بنویس

آخرین ویرایش:

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,272
ایران
باسلام

محل اتصال سیمهای آنتن یک مغزی و یک بدنه (شیلد) هرکدام از محلهای صورتی رنگ علامتگذاری شده یعنی مغزی و بدنه اتصال نداشته باشد دقیفا بررسی من شماره 4و5 که با رنگ زرد مشخص کردم شماره چیپ های تاپیک قبلی منظور است بنویس:

صوره_20150830_215230.jpg

مهدی امجدی

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-12-25
2,476
19,507
ایران
با درود
بله همانطور که گفتم آنتن وسطی برای وای فای است بنده از توضیحات شما فکر کردم که آنتن و سیگنال وای فای را ندارید
همکار گرامی ، توضیحات شما باید کاملتر باشد و کارهای انجام شده را نیز باید کامل و دقیق توضیح دهید زیرا همکاران به قطعه شما دسترسی ندارند و تنها شواهد گفته های خود شما میباشد
پس در مجموع سیگنال دریافتی وای مکس شما ضعیف میباشد و مودم نیز ضربه خورده است در این موارد خیلی باید دقت و حوصله کرد و با لوپ مناسب این کار ، شروع به بررسی کرد معمولا این موارد کمی انسان را گمراه میکند باید به این مورد توجه کرد که حتی قطعی ریز یک smd کوچک یا قطعی بسیار ریز مدار امکان دارد کل عملکرد یک سیستم یا برد را مختل کند و همچنین باید به قطعاتی که به ضربه حساستر هستند در اولویت قرار بگیرند مثل کریستال ها و ...
مواردی را که استاد بزرگوار در پست 12 فرمودن را بررسی کنید و آن موارد را نیز اعلام نمایید تا ببینیم به کجا میرسیم
موفق باشید

rezalx

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-11-10
1,124
1,800
ممنون استاد امجدی

در پاسخ به استاد رضا :

سوکت ها منفی بیرون و سوزن داخلی به هم راه میدند همه ! دراین مورد اطلاعات ندارم باید همینطوری باشه؟

ای سی ها شماره 4 : MEDIATEK MT7126N
ماژول شماره 5 : روی بردش : E142470 و روی فلزش : LR802UKN2-B

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,272
ایران
باسلام

در پاسخ به استاد رضا :

سوکت ها منفی بیرون و سوزن داخلی به هم راه میدند همه ! دراین مورد اطلاعات ندارم باید همینطوری باشه؟

آیا منظورت سیم مغزی به بدنه اتصال دارد؟

اگر این چنین است در نتیجه خروجی نخواهد داشت

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,272
ایران
باسلام

شما مغزی ها وبدنه ها را از روی فیبرمدار چاپی جدا کن محل اتصال لحیم را با تینر بشور و تمیزکن و سه سر ورودی کابل را تمیز کن و پایه های مویی بدنه را از مغزی ها جدا کن و یکبار با اهمتر هر کدام را جداگانه تست کن که اتصال نداشته باشند و بعد محلهای اتصال هرکدام روی فیبر را با اهمتر چک کن که محل بدنه ها با محل اتصال مغزی شورتی نباشند

rezalx

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-11-10
1,124
1,800
فقط یک مسئله اون هم اینکه چیپ شماره 4 (سمت راست عکس ) بعد از ریسولد چند دقیقه از 5 تا خونه سیگنال 2 تا پر شد سیگنال اومد و مشکل حل شد اما باز هم همونه الا ن

فقط میمونه اون کریستال خیلی کوچک که یکی از همکاران دیتا شیتی که درآورد گفت 3.2 هست متوجه نشدم ! مشابهش رو هم ندارم

بالا