آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک Amiric تکشو

نحوه پروگرام کردن دوربین سامسونگ(wisenet) SNV-5084R

Shooshtari

کاربر vip
vip
کاربر
2024-04-28
11
1
قم قم توانیر
سلام
وقت همه اساتید بخیر
دوربین مداربسته سامسونگ(wisenet) SNV-5084R رو میخوام پروگرام کنم ولی آی سی فلشش رو پیدا نمیکنم و نمیدونم با کدوم پروگرمر باید اون رو پروگرام کنم.
در این خصوص لطفا راهنمایی بفرمایید. عکس دقیق تری نیاز بود بفرمایید که بفرستم.
مشخصات دوربین و عکس از برد را پیوست میکنم. با تشکر.

پیوست‌ها

• 293.9 کیلوبایت بازدیدها: 23
  • 215.3 کیلوبایت بازدیدها: 20
  • 255.1 کیلوبایت بازدیدها: 20

poya22

مدیر بخش های دوربین مداربسته و پروگرامرهای متفرقه
مدیر تالار
2011-07-25
1,221
2,995
درود بالای سی پی یو است ناند فلش است

Shooshtari

کاربر vip
vip
کاربر
2024-04-28
11
1
قم قم توانیر
درود بالای سی پی یو است ناند فلش است
ممنون مهندس
شماره ی آی سی کدوم میشه که سرچ کنم دیتاشیتش رو دانلود کنم و ببینم چه پروگرامری بهش میخوره؟ هرچی سرچ میکنم نمیاره. عکس واضح تر الان فرستادم.

پیوست‌ها

آخرین ویرایش:

poya22

مدیر تالار
2011-07-25
1,221
2,995
SPansion ML01G100BH
تا اینجا تونستم بخوانم.
پایه های Rx و tx را روی برد پیدا کنید و با putty مانیتورینگ کنید امکان دارد شماره ناند را نشان دهد .شاید امکان داشته باشد در همان حالت فلش را خواند .
بوت را متوقف کنید help را بزنید اگر دستور tftp داشت میشود بک آپ گرفت یا پروگرام کرد.
سعی کنید به فلش دست نزنید چون اولا به آداپتور مخصوص خودش نیاز دارید دوما مشخص نیست در لیست پروگرامر ها باشد یا نباشد.
سامسونگ سخت و دردسرهای خودش را دارد اغلب روی برد پروگرام میشود. مشکل چی هست که میخواهید پروگرام کنید یا اصلا فایل سالمش را دارید

آخرین ویرایش:

Shooshtari

کاربر vip
vip
کاربر
2024-04-28
11
1
قم قم توانیر
SPansion ML01G100BH
تا اینجا تونستم بخوانم.
پایه های Rx و tx را روی برد پیدا کنید و با putty مانیتورینگ کنید امکان دارد شماره ناند را نشان دهد .شاید امکان داشته باشد در همان حالت فلش را خواند .
بوت را متوقف کنید help را بزنید اگر دستور tftp داشت میشود بک آپ گرفت یا پروگرام کرد.
سعی کنید به فلش دست نزنید چون اولا به آداپتور مخصوص خودش نیاز دارید دوما مشخص نیست در لیست پروگرامر ها باشد یا نباشد.
سامسونگ سخت و دردسرهای خودش را دارد اغلب روی برد پروگرام میشود. مشکل چی هست که میخواهید پروگرام کنید یا اصلا فایل سالمش را دارید
ممنون از راهنمایی بی نظیر شما🙏
دستگاه رو به آداپتور یا poe که میزنم، تلاش میکنه بوت بشه، یک فن کوچک هم داره که منظم شروع میکنه به کار کردن.
چراغ های پورت شبکه هم روشن میشه ولی بعد از حدود 5 ثانیه، چراغ شبکه خاموش میشه و دوباره بعد از 2 ثانیه روشن میشه و همین لوپ تکرار میشه.
یعنی انگار هی ریاستارت میشه.
به نظرم برنامه اش پریده. فریمور دوربین رو از سایتش گرفتم. به علاوه اینکه چندتا سالم دیگر در کار دارم که بخوام ازشون بکآپ بگیرم.

اینکه میفرمایید روی برد پروگرم کنیم، یعنی سوکت خاصی داره که به برد متصل میشه؟ امکانش هست بیشتر راهنمایی کنید؟ مثلا به این سوکت؟

پیوست‌ها

poya22

مدیر تالار
2011-07-25
1,221
2,995
سلام.پروگرامر tnm در لیستش این ایسی داره
پروگرامر ناند TNM فلش S34ML01G که 48 پایه هست را ساپورت میکند این مدل BGA-63 هست و ساپورت نمیکند
شماره فلش در این برد

S34ML01G100BHI000​

Embedded NAND Flash Memory - BGA-63​

ینکه میفرمایید روی برد پروگرم کنیم، یعنی سوکت خاصی داره که به برد متصل میشه؟ امکانش هست بیشتر راهنمایی کنید؟ مثلا به این سوکت؟
اولا سوکتش خیلی گرون هست حدود 3 الی 4 ملیون که فکر نکنم ارزش خرید داشته باشد
اگر سوکتش برای TNM بود میتوانستید روی TNM اطلاعاتش را بفرستید به شرکت تا به لیست اضافه کنند

اگر فریمورش را دارید باید تحقیق کنید چطور میشود با USB اپدیت کرد من تجربه ای ندارم
روش دوم:
عرض کردم باید دید روی برد بدونه سوکت امکان پروگرام دارد یا نه
در این روش باید دو تا پایه RX و TX را روی برد پیدا کنید و به این بردهای تبدیل USB TO TTL وصل میکنید و با نرم افزار PUTTY مونیتورینگ میکنید
یعنی مراحل بوت را خواهید دید و باید مراحل بوت را در یک نقطه متوقف کنید خودش گزارش میدهد چه کلیدی را باید بزنید تا بوت متوقف شود
بعد کلید help را تایپ میکنید و تمام دستورات را خواهید دید .اگر دستور TFTP داشته باشد میتوانید از طریق کارت شبکه و کابل شبکه از فلش بک اپ بگیرید یا فلش را پروگرام کنید
3.png
4.png
2.png

Shooshtari

کاربر vip
vip
کاربر
2024-04-28
11
1
قم قم توانیر
اگر فریمورش را دارید باید تحقیق کنید چطور میشود با USB اپدیت کرد من تجربه ای ندارم
روش دوم:
عرض کردم باید دید روی برد بدونه سوکت امکان پروگرام دارد یا نه
در این روش باید دو تا پایه RX و TX را روی برد پیدا کنید و به این بردهای تبدیل USB TO TTL وصل میکنید و با نرم افزار PUTTY مونیتورینگ میکنید
یعنی مراحل بوت را خواهید دید و باید مراحل بوت را در یک نقطه متوقف کنید خودش گزارش میدهد چه کلیدی را باید بزنید تا بوت متوقف شود
بعد کلید help را تایپ میکنید و تمام دستورات را خواهید دید .اگر دستور TFTP داشته باشد میتوانید از طریق کارت شبکه و کابل شبکه از فلش بک اپ بگیرید یا فلش را پروگرام کنید
سلام مهندس
ممنون از راهنمایی بزرگوارانه و دقیق شما استاد گرامی

متاسفانه این دوربین مانند بسیاری از دوربین های چینی موجود در بازار نیست و پایه های rx tx مشخصی نداره و اصلا پایه های بیکاری مانند اونها نداره.

اگر تجربه ای در زمینه پیدا کردن این پایه ها دارید، ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.عکس از قسمت های مختلف پشت و روی برد پیوست شده است. تشکر فراوان🙏🙏

پیوست‌ها

poya22

مدیر تالار
2011-07-25
1,221
2,995
همانطور که عرض کردید سامسونگ فرق میکند و فقط نمایندگی ها اطلاع دارند که چطور تعمیر کنند .
ان کانکتور سبز رنگ برای PTZ هم UART است RX و TX هم UART هست .در هر صورت یا اصلا ندارد یا ....... اگر هم داشته باشد معلوم نیست که
قفلش باز باشد چون گاهی در دستگاه ها RX و TX فعال نیست یا قفل است
برای پیدا کردن TX نیاز به اسکوپ دارید تا روشن کنید دستگاه را , یک شکل موج شبیه فیلم زیر است .

اگر از این روش نشد من پیشنهاد میکنم به تعمیرکارهای موبایل در جمهوری پل حافظ مراجه کنید و بردتان هم ببرید انها تمام سوکتها و EASYJTAG
دارند اگر پیدا کردید بدهید به انها همه کارها را خودشان انجام میدهند.

پیشنهاد دوم
دروبین در هر صورت خراب است با احتیاط فلش را بردارید (خیلی حساس است پایهای فلش زود کنده میشود ) از پریهیتر استفاده کنید و از روی دیتا شیت
این چهار تا پین را روی PCB پیدا کنید
1-CMD
2-RST-N
3-DTA0
4-CLK
تمام پروگرامها با این چهار تا پین فلش را پروگرام میکنند و فلش را ببرید به تعمیرات موبایل اگر سوکتش را داشتن .یک برد سالم هم همراهتان باشد که از سالم کپی بگیرند

حالا در این حالت هم به دو مشکل بزرگتر بر میخورید که دو تا دوربین یک مک ادرس خواهند داشت و در یک جا نمیتوانید استفاده کنید
مشکل دوم هم امکان دارد دوربین سالم را هم خراب کنید

پیوست‌ها

بالا