آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

سوال: نحوه شارز گاز در سایدچگونه است؟

محمد1361

کاربر
2013-04-26
71
57
با سلام خدمت دوستان گرامی سوالی دارم در مورد نحوه شارز گاز انواع سایدها معمولا تویه کلاسها یا به قولی کار کلاسیک همیشه ترازو برایه شارز و ازت برایه شستشو الویت بندی شده اما خیلی جالبه که من این دوتا رو دست هیچ تعمیر کاری نمیبینم مگر در خود تعمیرگاهایه نمایندگیهایه مجاز :courage: من خودم درمورد شستشو با تورزن بدون تعویض کپی ودرایراصلا موافق نیستم اگه کمپرسور عوض کردم باید کپی تعویض بشه اونم با تبدیل تا موقع جوشکاری کپی احتمال مسدودشدن کپی کاهش پیدا کنه وهمیشه از طول استاندارد کپی مثلا 036 به طول 3/32 در حدود 20cm تا30cm کم میکنم تا کمپرسور کمی راحتر کار کنه البته میدونم که همه این نظرو قبول ندارند.از دوستان میخواستم بپرسم شما پس از پایان جوشکاری یاشستشو و وکیوم کامل که بسیار مهمه بدون ترازو چگونه شارز رو انجام میدهید؟اول خودم میگم من پس از کمی شارز اولیه وازدور خارج نمودن فن یا فنها کمپرسور رو استارت کرده ومعمولا تویه سایدها فشارو رویه 5psiنگه میدارم پس از گذشت 10 تا 15 دقیقه وقتی کل اواپراتور یخ بست لوله برگشت کمپرسور باید در حدود 3تا5cm پس از خروج از بدنه حالت یخ بسته باشه ودر این حالت فن هارو دوباره فعال کرده و برایه روز بعد یه بازدید میکنم که تاحالا مشکل خاصی نداشتم اما هیچوقت منکر نمیشم دقت وکیفیت شارز با ترازو وصرفه جویی در وقت بی نظیره اما یه تعمیر کار باید چندین روش داشته باشه مثلا شارز اسپیلت فقط با امپر متر هم ممکنه شاید دقیقتر از مانومتر لطفا منو راهنمایی کنید:eek:k:با تشکر

بالا