آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

نحوه ریست کارخانه‌ای و پاکسازی حافظه لباسشویی اسنوا octa 8kg

emadmn

کاربر
2024-03-21
3
0
کرمانشاه
با عرض سلام و ارادت خدمت اساتید عزیز
بنده تعمیرکار نیستم، اما چند وقت پیش برای جرمگیری لباسشویی خانه(بوی بدی داشت و سوراخ کوچکی که برای تخلیه آب داخل پلاستیک دور درب بود از جرم مسدود شده بود، البته بعد از باز کردن متوجه جرمهای بیشتری هم شدم!)
در هر حال کم کم که جلو رفتم کل درام رو باز کردم و از قاب اصلی درآوردم و جرم‌هاشو تا حد امکان گرفتم، اما حالا با مشکلی مواجه شدم اینکه لباسشویی در هنگام چرخش خشک کن گاهی دچار لرزش خیلی شدید میشه در حدی که بدنه دستگاه شروع به حرکت میکنه، انگار که دستگاه نمیتونه بار درام رو متعادل کنه، یا اینکه سنسور سیگنال اشتباه میفرسته...
اما قبل از باز کردن برای جرمگیری، مطلقا این اتفاق نمی‌افتاد و هرگز همچین تکان‌هایی موقع چرخش تند خشک کن وجود نداشت.
حالا یه مقدار توی اینترنت چرخیدم ببینم علت چیه، در نهایت امیدم به اینه که با ریست کردن دستگاه شاید مشکلش حل بشه، توی همین انجمن تعمیرکاران موصاعات مختلف رو جستجو کردم و به نتیجه دقیقی نرسیدم این بود که موضوع جدا ایجاد کردم.
فقط توی یکی از موضوعات همین سایت دیدم که بزرگواری در جواب شخص دیگری که برای ریست کردن اسنوا پرسیده بود، فرموده بودن با نگه داشتن همزمان کلیدهای spain و temp سپس زدن دکمه پاور و بعدش بازم زدن دکمه spain دستگاه ریست میشه، اما من بعد از این کار، در انتها پیام: L_0 را روی نمایشگر میبینم و بعد از حدود یک دقیقه صبر میکنم نه پیام روی صفحه تغییری میکنه نه اتفاق دیگه‌ای میفته و اینکه حافظه Favorite هم هنوز پاک نشده. چون بعد از ریست کلی دستگاه حافظه‌ی Favorite هم احتمالا باید پاک بشه.

لطفا اگر کسی میدونه چطور این octa 8Kg ریست میشه خواهشا راهنمایی کنید، این دستگاه چند بار دیگه اینطوری بخواد خشک کنش کار کنه کلا داغون میشه، اصلا گاهی موقع خشک کن کل بدنه سنگین لباسشویی از زمین بلند میشه و خودشو میکوبه زمین!

با تشکر فراوان...🙏🌷🌷🌷

emadmn

کاربر
2024-03-21
3
0
کرمانشاه
اگر پیام طولانی شده اگر بخوام خلاصه و مفید عرض کنم اینجوری باید بگم:
دستگاه بعد از باز شدن کامل درام و جدا و وصل کردن اکثر کانکتورهای پشتی و جلویی روی بورد و غیره، بعد از بستن کامل و استفاده، موقع خشک کن دچار لرزشهای شدیدی میشه در حدی که گاهی از زمین یکی دو سانت جدا میشه و کوبیده میشه به زمین.
حدس زدم با ریست شدن نرم‌افزاری دستگاه به تنظیمات کارخانه درست بشه،
اگر راهنمایی کنید خیلی لطف کردید که چطور به طور کامل دستگاه ریست کارخانه‌ای میشه، اینم امتحان کردم:
با نگه داشتن همزمان کلیدهای spain و temp سپس زدن دکمه پاور و بعدش بازم زدن دکمه spain دستگاه ریست میشه، اما من بعد از این کار، در انتها پیام: L_0 را روی نمایشگر میبینم و بعد از حدود یک دقیقه صبر میکنم نه پیام روی صفحه تغییری میکنه نه اتفاق دیگه‌ای میفته.
با تشکر فراوان🙏🌷🙏

Bbalighi

کاربر vip
vip
کاربر
2020-07-17
40
42
مشهد
سلام این عیب با ریست کردن و... برطرف نمیشه بیخود هم خودتو اذیت نکن و از این خراب ترش نکن. با مرکز خدمات اسنوا تماس بگیر تعمیرکار میفرستن واست درستش میکنه و جسارتا فراموش نکن این مورد رو تا در آینده هم بخودت خسارت نزنی... هر شخصی که چهارتا پیچ رو تونست باز کنه تعمیرکار نیست

emadmn

کاربر
2024-03-21
3
0
کرمانشاه
من نمیخواستم تعمیر کنم، اما جرم گیری که میخواستم انجام بدم تعمیرکار برام انجام نمیداد چون مثلا مخزن پلاستیکی دور درام را باز کردم (قسمت جلوی البته فقط، چون باز کردن قسمت عقب که به موتور وصله کار من نبود!) اون مخزن رو ۲۴ ساعت توی حموم توی محلول سرکه و آب خیس کردم بعدم ۲ ساعت نشستم جرمهاشو تمیز کردم، یا لوله‌های جت واش و اینا همه جرم زیاد گرفته بود سر صبر تمیز کردم، خب اینکارا رو وقت نمیکنه تعمیرکار انجام بده.

الآنم دیشب که روشن کردم لباسشویی رو، مثل اینکه بهتر شده بعد اون کد.

دلیل اینکه میگم احتمال زیاد مشکل نرم‌افزاریه اینه که توی حالت خالی وقتی لباسشویی رو روشن میکنم میبرم رو حالت spain که ۱۲ دقیقس، درام رو میچرخونه لنگی نداره( یه لنگی خیلی ریز داره موقع آرام چرخوندن به چشم میاد، لنگی خیلی ریز که یادم نمیاد قبل از باز کردن بوده یا نه چون توجه نکردم)
بخاطر این که خالی توی دور بالا تکان و لنگی نداره، ممکنه توی بالانس کردن لباسا مشکل پیدا کردا باشه، یا قبل بالانس کامل سنسورش سینگال بالانس شده میفرسته.
البته بعد از باز کردن همیشه اینطور نیستا، گاهی هم بدون مشکل و سر و صدا عین قبل بالانس میکنه و توی ۱۰۰۰ دور خشک میکنه بدون صدا.
قبل از زنگ زدن به مرکز خدمات اسنوا اگر بشه ریستش کنم شاید درست شد.
در هر صورت ممنون🌷🙏

بالا