آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

درخواست: نحوه خواندن محتویات آیسی‌های EPROM/EEPROM که مشخصات روی آن پاک شده

siroos_tz

کاربر
2010-03-29
46
134
اهواز
درود و عرض ادب خدمت همه اساتید، دوستان و عزیزان انجمن ایران tk

یه مسئله خیلی مهم و ضروری که برام پیش اومده، اینه که چطور می‌تونم محتویات یک آیسی EPROM/EEPROM رو بخونم، بطوریکه مشخصات نوشته شده روی اون پاک شدن. (البته منظور اصلی من اینه که شماره آیسی و مدلی که روی اون هک شده اصلا خوانا نیست و عمدا پاک شده.) ضمنا این برد مشابه و دیتا شیت هم نداره که بشه از روی اونها تشخیص داد.

خواهشمندم هر چه سریعتر منو راهنمایی فرمایید که مشکل من حل بشه.

سپاس بیشمار از همه شما دوستان که به این متن دقت فرمودید.

farah676

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2007-08-22
4,688
62,032
اصفهان

یه مسئله خیلی مهم و ضروری که برام پیش اومده، اینه که چطور می‌تونم محتویات یک آیسی EPROM/EEPROM رو بخونم، بطوریکه مشخصات نوشته شده روی اون پاک شدن. (البته منظور اصلی من اینه که شماره آیسی و مدلی که روی اون هک شده اصلا خوانا نیست و عمدا پاک شده.) ضمنا این برد مشابه و دیتا شیت هم نداره که بشه از روی اونها تشخیص داد.
.
با عرض سلام
آی سی مورد نظر شما Eprom است یا EEprom و یا Serial EEprom تا اگر بتوانم کمکتان کنم

Service Manual

D e b u g g e R
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-06-19
13,681
176,848
iRanTK.iR
سلام

شما به نوع آي سي و تعداد پايه هاي اون اشاره نکرديد .

اگر Serial Flash باشد وقتي روي پروگرامر TNM قرار بگيره و کليد شناسايي خودکار زده بشه به صورت خودکار شماره آي سي تشخيص داده ميشه ، آي سي هاي Flash/EEPROM هم قابليت شناسايي خودکار دارند ، اما Serial EEPROM ها اين قابليت را ندارند ، ولي معمولا از روي ترتيب پايه ها ميتوان تشخيص داد ، مثلا نمونه هاي 24CXX يک طرف آي سي به زمين يا GND وصل هستند . دقت کنيد اگر آي سي ميکرو کنترلر باشد و فيوز بيت هاي آن قفل شده باشد حتي اگر بوسيله پروگرامر شماره آي سي تشخيص داده شود اطلاعات درون آي سي غير قابل خواندن هستند ..........

موفق باشيد .

siroos_tz

کاربر
2010-03-29
46
134
اهواز
درود و عرض ادب خدمت شما دوست و استاد عزیز

سپاس از راهنمایی و وقتی که بابت پاسخ به سوالم گذاشتید.

چطور میتونم نوع آیسی رو تشخیص بدم? Flash - Eprom - EEprom - Serial EEprom

2 مورد رو دیدم که همین حالت رو داشتند و شماره روی اونها پاک شده بود. یکی از اونها 8 پایه و دیگری 16 پایه. این آیسی ها روی یه دستگاهی مثل فلش مموری هست که مخصوص قفل یه سری از برنامه هاست. برنامه و خرید اون در دسترس نیست و نیاز به قفل USB داره. ضمنا مدار خیلی ساده ای هم داره که شامل یه کریستال و چند تا مقاومت SMD هست.
با توجه به این توضیحات چه کمکی میتونید بکنید.

ضمنا این رو هم اضافه کنم که من از دستگاه SupperPro 3000U استفاده میکنم. آیا راهی هست که با این دستگاه بتونم مشکل رو حل کنم؟

باز هم از وقتی که بابت پاسخ میذارید بسیار سپاسگذارم.

آخرین ویرایش:
بالا