آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

آموزشی: نحوه ارسال مشخصات قطعات جديد در نرم افزار پروگرامر TNM نسخه 8 به بعد ...

TNM

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2008-11-08
826
3,752
برنامه Nand Programmer را باز کنید و HY27UF081G2 را از لیست انتخاب کنید یا شناسایی خودکار را بزنید مشابه را خود پروگرامر پیدا میکند

آخرین ویرایش:

adell

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2006-10-13
93
44
سلام Ic 8 pin به شمارهFidel 25032A
این ای سی در ************** کار برد دارد
فایل detect هم این است
ReadSigST25XX: ffffff
ReadSig48i: ffff
ReadSig48amd: ffff
ReadSig48sst: ffff
ReadSigFlashRC: ff ff
ReadSigNand: ffff
ReadSig40sst: ffff
ReadSig40RC40: ffff
ReadSig40RC40A: ffff
ReadSig48sst-5v: ffff
ReadSig40i: ffff
ReadSig40is: ffff
ReadSig40isf: ffff
ReadSigAtiny15: ff ff ff
ReadSigAtmega32: ff ff ff
ReadSigAtmega8: ff ff ff
ReadSigC51Rx2: ff ff ff
ReadSigC51RX2P: f9 ff fb
ReadSig29C0XX: ff ff
ReadSig18F97J60: fffffe0
ReadSigPIC16F87XA: ffe0
ReadSigPIC18FXX2: ffe0
اینIC نه قابل شناسایی خودکار نه بصورت دستی اسم آن در لیست ای سی ها وجود داردلطفا آنرا لحاظ فرمایید

آخرین ویرایش توسط مدیر:

adell

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2006-10-13
93
44
آخرین ویرایش توسط مدیر:

adell

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2006-10-13
93
44
fidelix
25032a
1A1A1
SDA116507
1137
دقیقا اینجوری روی ای سی نوشته وترتیب نوشته هانیزبهمین صورت هست واز دوستان ماهر واستادی که توی سایت هستند واین ********* دم دستشون هست میتونید یه استعلامی بکنید.************ باتشکراز رسیدگی سریع شما بی صبرانه منتظر نتیجه هستم.

آخرین ویرایش توسط مدیر:

Service Manual

D e b u g g e R
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-06-19
13,686
176,863
iRanTK.iR
fidelix
25032a
1A1A1
SDA116507
1137
دقیقا اینجوری روی ای سی نوشته وترتیب نوشته هانیزبهمین صورت هست واز دوستان ماهر واستادی که توی سایت هستند واین رسیور دم دستشون هست میتونید یه استعلامی بکنید.رسیوردیسکاوری گالکسی باتشکراز رسیدگی سریع شما بی صبرانه منتظر نتیجه هستم.

سلام

برادر عزيز مثل اينکه شما قوانين سايت و قوانين بخش پروگرامرها رو نخونديد ؟

قوانين بخش ، قبل از ايجاد تاپيک يا پست جديد مطالعه فرماييد

از نوشتن نام هر نوع رســــــــــــــــــيــــ ـــــــور يا تجهيزات ماهـــــــــــــــواره اي در اين بخش از سايت خوداري فرماييد ، ميتوانيد نوع آي سي فلش يا شماره آن همراه با يک تصوير از برد قرار دهيد اما نوشتن نام دستگاه هاي رســــــــــــــــــــ يور و يا ساير تجهيزات ماهــــــــــــواره اي در سايت ممنوع مي باشد . اگر نوشتن نام دستگاه يا نوع آن مهم باشد ميتوانيد به صورت پيغام خصوصي به نماينده شرکت اطلاع دهيد يا به مراجعه به اينــــــــــــــــــــــ ـجا به صورت ايميل يا به صورت تلفني به شرکت اطلاع دهي

قوانين سايت :

بحث و تبادل نظر در مورد مــــــــــــــــــــــــ ــا **** هــــــــ ــــ ـــــو**ا*ر*ه و لوازم جانبي آن و مباحث مربوط به اين مبحث در سايت ممنوع بوده و در صورت مشاهده حذف شده و با کاربر خاطي برخورد جدي خواهد شد .

اين از قوانيني که نخونديد ، اما در مورد آي سي فلش مورد نظر شما که فرموديد با نمونه هاي 9696 و 9898 يکي هست بايد خدمتتان عرض کنم که اين مدل ها داراي آي سي نمونه پهن با بسته SO8 هستند و معمولا شماره هاي به کار رفته :

W25Q16

MX25L1605A

S25FL016

هستند ، ضمنا شما ميتوانيد از هر آي سي دو مگ SPI هشت پايه به جاي اين آي سي ها استفاده کنيد ( البته بنده در نمونه هاي فوق تست کردم و بدون مشکل کار کرده )

البته ظاهرا آي سي شما چهار مگ هست و اگر قصد Read کردن آي سي را داريد بايد با نمونه هاي 25x32 اينکار را بکنيد يعني نمونه هاي SPI که ابتداي آنها 25 و انتهاي آنها 32 باشد ، مثل همين نمونه اي که مسئول فني شرکت محترم TNM معرفي فرمودند .

قبل از انجام اينکار هم بايد وارد قسمت Setup نرم افزار پروگرامر شويد و گزينه :

Continue when The Device ID is not present

را علامت بزنيد و بعد شروع به خواندن آي سي کنيد .

آي سي که شما فرموديد اگر اشتباه نکنم بايد از خانواده X25032A - X25064A از شرکت Renesas باشد .

ديتاشيت آي سي را ضميمه کردم ، در نهايت اگر موفق به خواندن يا پروگرام آي سي نشديد بهتر است يک آي سي چهار مگ ديگر از همين سري يا يک شماره ديگر که در ليست پروگرامر هست پيدا کنيد و از اين آي سي جديد استفاده کنيد و آي سي قبلي را هم براي اضافه شدن به ليست قطعات به شرکت TNM ارسال فرماييد .

ضمنا فايل فلش دستگاه مورد نظر شما در بخش غير تخصصي در قسمت فايل هاي فلش موجود هست ، فايل سالم و تست شده هست و خودم روي يک نمونه تست کردم اما متاسفانه شماره آي سي فلش را ننوشتم ، ولي فکر مي کنم EN25F32 - SO8 باشد / يا حق

پیوست‌ها

adell

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2006-10-13
93
44
باتشکراز استاد بزرگ service manualعزیز اما با همه این ترفندهایی که فرمودید نشد ولی ای سی دیگه هم در دسترس ندارم چو ن تو شهرستان ما یه خازن گیر نمیاد چه برسه به ای سی. فرستادن این ای سی هم به شرکت بعلت اینکه این دستگاه مال مشتری هست نمی تونم بفرستم تازه اینکار وقت زیادی هم میبره

reza388

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2006-10-09
296
658
Fidel 25032A در هیچ سایت و پروگرامر دیگری یافت نشد
احتمالا باید مشابه
AT25320A باشد
با سلام
من هم به همین ای سی برخوردم و با مشکل عدم شناسایی با tnm 2000 مواجه شدم شماره ای سی fidelix fm25q32a است که توسط پروگرمر شناسایی نمی شود با شماره های مشابه هم تست شد جواب نداد.
سایت سازنده ای سی : Welcome to FIDELIX
دیتاشت قطعه مورد نظر: DATASHEET
موفق باشید.

پیوست‌ها

آخرین ویرایش:
بالا