آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: نبود ولتاژ سیم خاکستری و بالا نیامدن ویندوز

Karen_love

کاربر
2015-09-15
1
0
سلام خدمت شما دوستان محترم،یک پاور گرین 530 وات هست که در هنگام بازی یهو تصویر مانیتور رفت
بعد از باز کردن متوجه یک خازن به جای دو خان صافی در مدار شدم که با مولتی متر از 300 میکرو 270 با توجه به تلورانس بالای مولتی متر خرابی رو خازن تشخیص دادم و با نمونه ی کره ای اون رو تعویض کردم مشکل حل نشد
یهنی سیستم روشن میشد ولی بوق بایاس و تصویر نداشتم و فن های سی پس یو و گرافیک هم سرعت بالایی نداشتند ولی ولتاژ در همه سیم ها نرمال بود... دستگاه تستر هم زدم که نرمال بود به جز power good که صفر زده بود. تصمیم گرفتم خازن های خروجی رو هم تعویض کنم که تمام خازن هارو تعویض نمودم که باز هم اثر بخش نبود... متوجه شدم سیم خاکستری که مربوط به پاور گود هست ولتاژش صفره فکر کردم از آی سی قسمت سرد کنترل ولتاژ در قسمت خروجی هست اون آی سی رو هم تعویض کردم که درسا نشد و مشکل پابرجا بوود
تا اینکه دیروز متوجه شدم در قسمت لحیم پین سیم خاکستری قبلش یک مقاومت یک کیلو اهمی هست که قبل اون 5 ولت power good هست ولی بعدش به 7 صدم میرسه،مقاومت رو چکم کردم سالم بود مقاومت رو برداشتم جاش یک 10 اهمی گذاشتم و مانیتور تصویر داد
ولی میدونم مشکل برطرف نشده هنوز،یه صدایی هم از قسمت ترانس چاپر و ترانس اصلس میاد مثل صدای ویز ویز

ممنون میشم دوستان عزیز راهنمایی کنن،با تشکر از انجمن و شما دوستان محترم

بالا