آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک Amiric تکشو

مشکل: نبود صدای رفت و برگشت گوشی تابا 1040m

shavbo

کاربر
2008-04-30
6
8
سلام دوستان
یه گوشی تابا مدل 1040m هستش تصویر داره زنگ می خوره،مشکل صدای رفت و برگشت داره
کارهای انجام شده: پانل بیرون تعویض شده،کلید هوک تعویض شده خازن های ۵۰ولت یک میکرو و ۲/۲ خازن های ۱۶ولت ۴۷میکرو و۱۰۰میکرو ودسته گوشی نیز عوض شده؟لطفا راهنمایی بفرمایید با تشکر

پیوست‌ها

• 2.6 مگابایت بازدیدها: 187
آخرین ویرایش:

Parsa2309

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
کاربر
2019-02-22
766
2,548
تهران -شانکهای
سلام دوستان
یه گوشی تابا مدل 1040m هستش تصویر داره زنگ می خوره،مشکل صدای رفت و برگشت داره
کارهای انجام شده: پانل بیرون تعویض شده،کلید هوک تعویض شده خازن های ۵۰ولت یک میکرو و ۲/۲ خازن های ۱۶ولت ۴۷میکرو و۱۰۰میکرو ودسته گوشی نیز عوض شده؟لطفا راهنمایی بفرمایید با تشکر

با احترام
دوست عزیز ، لطفا بی دلیل قطعه تعویض نکنید . مراحل عیب یابی این مدل برد کمی سخته ، مخصوصا اگه دم دست نباشه . برای تعویض خازن باید از معیوب بودنش مطمئن باشی . مشکل صدا که فرمودید ، یعنی کلا قطع شده یا ضعیفه ؟ روی هر دو ورودی این مشکل وجود داره ؟ درب بازکن کار میکنه ؟
حتما ترانزیستورها رو چک کنید . برد و قطعات جلوی خازن بزرگ نارنجی رو شستشو بدید .

shavbo

کاربر
2008-04-30
6
8
سلام ممنون از پاسخگویی سریعتون
برد و شستشو دادم،ترانزیستورها چون اس ام دی هستن رو برد تست کردم مورد مشکوکی ندیدم،بله صدا کلا قطعه فقط وقتی تو میکروفون گوشی فوت میکنی از بلندگوی گوشی شنیده میشه پنل هم همینطوریه،پانل بیرونی هم تعویض شده،در بازکن هم عمل میکنه

Parsa2309

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
کاربر
2019-02-22
766
2,548
تهران -شانکهای
سلام ممنون از پاسخگویی سریعتون
برد و شستشو دادم،ترانزیستورها چون اس ام دی هستن رو برد تست کردم مورد مشکوکی ندیدم،بله صدا کلا قطعه فقط وقتی تو میکروفون گوشی فوت میکنی از بلندگوی گوشی شنیده میشه پنل هم همینطوریه،پانل بیرونی هم تعویض شده،در بازکن هم عمل میکنه

با احترام .
اینکه خود شنوایی دارید خوبه ، مشکل از خروجی صدا باید باشه . خازن هایی که به پایه های 386 مرتبط هستند رو چک و تعویض کنید . تو مسیر پایه شماره ۴ سوکت ، خازن کوپلاژ داره که حتما باید تست بشه .در ضمن یکی از پلاتین رله ها مربوط به صدا هستش . اگر بتونید این مورد هم چک کنید ، بد نمیشه
فعلا این موارد رو تست کنید تا بعد .
موفق باشید.

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: shavbo

shavbo

کاربر
2008-04-30
6
8
سلام جناب parsa2309
ممنون از پیگیری و راهنماییتون
رله های هشت پایه رو عوض کردم جواب نداد ،خازن های اطراف lm386و قبلا عوض کرده بودم فقط خازن بشمارهc15بظرفیت 16ولت 10میکرو مونده بود که با تعویض اون مشکل حل شد.
کامروا باشید ان شاءا..

Parsa2309

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
کاربر
2019-02-22
766
2,548
تهران -شانکهای
سلام جناب parsa2309
ممنون از پیگیری و راهنماییتون
رله های هشت پایه رو عوض کردم جواب نداد ،خازن های اطراف lm386و قبلا عوض کرده بودم فقط خازن بشمارهc15بظرفیت 16ولت 10میکرو مونده بود که با تعویض اون مشکل حل شد.
کامروا باشید ان شاءا..

با احترام
سلام دوست عزیز . خداروشکر که مشکل شما هم حل شد . همیشه موفق و سلامت باشید . این نتیجه تلاش خود شما بوده و بس .
:brinda00:

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: bhzad1
بالا