آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

میز کار و تجهیرات یک تعمیرکار ( نظرخواهی از دوستان )

farah676

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2007-08-22
4,688
62,034
اصفهان
از اونجایی که ما شهرستان زندگی میکنیم و طبق عرف ، ظهر ها تعطیل میکنیم ، پس نیازی به آبدارخانه و آشپزخانه آنچنانی نداریم ، فقط به اندازه کم ، که معمولا همان انک مقدار رو هم استفاده نمیکنیم
این موضوع بیشتر برای تهرونیا به کار میاد که ظهر پیوسته مشغول هستن
عزیزم، من اصفهان هستم، آبدارخانه من یک سماور و یک اجاق برقی و در ابعاد یک در یک ونیم و البته در این حجم، یک کمپرسور 150 و کتابخانه و کمد مدارات اضافه هم گذاشتم و اصلا جایی نمیگیره، ولی در حین کار قهوه و یا کنسرو گرم میکنم، که خسته نشم😋😋😋

سلام دوستان عزیز خسته نباشید
من میخام یک میز کار حرفه ای برای تعمیرگاه خودم بسازم ممنون میشم نظر بدید که چه شکلی باشه و چه امکاناتی داشته باشه و اگر ممکنه یک عکس از میز کار خود در این تاپیک قرار دهید.
این بخش را به عنوان مباحث ازاد ایجاد کرده ام که کاربران هر سوالی دارند میتوانند ازدیگر دوستان بپرسند و شامل مطالب متفرقه میشه مثل صندلی داغ , نظرخواهی از دیگر دوستان در کارهای غیر تعمیراتی, درددل با همکار,مشکلاتی که در طول کار با انها سر و کار داریم و...............................
برای شروع من نظر خواهی برای انتخاب یک میز حرفه ای گذاشتم ممنون میشم همکاری کنید
با سلام .منم ی میز فعلا حالت تعوری طراحی کردم.اما میز کار خودم زیاد رضایتم جلب نکرد.اما این میز در اصل باید بگم تابلو برقش وگرنه میزش زیاد مهم نیست.
تابلو شامل یک ولمتر ک و امپرمتر هست .و دو تا لامپ ۲۰۰ وات ک با کلید میشن ۱۰۰ و ۲۰۰ و ۴۰۰ وات تبدیل‌شدن کرد واسه تعمیرات و تستر .و دو ورودیه برای دوتا باند.ی ورودیه برای تصویر و یکی برای صدا .و ی خروجی تصویر. ی ترانس ای سی متغیر با خروجی یکنیم تا ۱۲ ولت ای سی.و یک لامپ ۱۰۰ برای خالی کردن ولتاژ خازن.
و کلید محافظ جان .و یک ولت متری ک با کلید تبدیل ی بار برای نشون دادن ولتاژ مصرف کننده ک سر راه لامپ تست هست ی بار هم برای نشان دادن ولتاژ ورودی.حالا اگه چیزی ب نظرت میرسه تا اضاف کنم .ممنون. من دهقانم از لرستان تازه ب جمع شما پیوستم. م الله

javamobira

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-02-22
387
986
همدان کوی ولیعصر
من مغازه ام را به شش بخش تقسیم کردم، چهار میز جهت عیب یابی، پروگرام و طراحی، ابزار برش و سوراخکاری و... و دو بخش پانل ابزار آلات و بخش آشپزخانه😋😋😋سرعت تعمیرات بسیار بالا میرود
سلام من هم چند میز جداگانه دارم
تصویر زیر قبل از تغیری که هم اکنون داده ام بود واز میز زرد رنگ طویل فقط برای بازکردن ال سیدی (مانیتورها) ولپ تاپ استفاده می کردم که باعث شلوغی ودستو پا گیری بیشترم شده بود

IMG_۲۰۲۲۱۲۰۲_۱۳۱۷۲۵.jpg

ولی الان ان را تبدیل به میز دوم کار یا همان تست وعیب یابی کرده ام که باعث خلوت شدن ونظم بسیار زیاد محل کارم شده
IMG_۲۰۲۳۰۵۳۱_۱۹۳۳۳۰.jpg
IMG_۲۰۲۳۰۵۳۱_۱۹۳۳۳۰.jpg

yx700

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2012-11-03
617
1,683
عزیزم، من اصفهان هستم، آبدارخانه من یک سماور و یک اجاق برقی و در ابعاد یک در یک ونیم و البته در این حجم، یک کمپرسور 150 و کتابخانه و کمد مدارات اضافه هم گذاشتم و اصلا جایی نمیگیره، ولی در حین کار قهوه و یا کنسرو گرم میکنم، که خسته نشم😋😋😋
بله اطلاع دارم که شما اصفهان تشریف دارین

ما کل مساحت فروشگاهمون 12 یا13 متره و و حجم بالایی از ویترین ،قفسه ، میز و رگال داخلش جابجا کردیم و البته یک فضای مجزا برای کارگاه و انبار ( کلا در یک ساختمان ) داریم که معمولا برای تعمیرات lcd ازش استفاده میکنیم ولی ناچارا یک میز تعمیرات هم داخله فروشگاه داریم ، چون منشی یا شاگرد یا چیزی شبیه این نداریم و طبیعتا برای خرده کاری یا کارهایی که ابعاد کوچکتری دارند نیازی نیست فروشگاه را رها کنیم و به کارگاه بریم

در کل سعی کردم از میلیمتر به میلیمتر فضا برای نمایش کالا و خدماتمون استفاده کنم و حتی ابزار ها رو مخفی میکنم ، مثلا کمپرسور 50 لیتری تهیه کردم و داخله یه خلا فضایی بین میز ها مخفی اش کرده ام اما صدا و شلنگی که موقع استفاده بیرون از فروشگاه میبرم از حالت مخفی بودن درش اورده

farah676

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2007-08-22
4,688
62,034
اصفهان

farah676

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2007-08-22
4,688
62,034
اصفهان
بله اطلاع دارم که شما اصفهان تشریف دارین

ما کل مساحت فروشگاهمون 12 یا13 متره و و حجم بالایی از ویترین ،قفسه ، میز و رگال داخلش جابجا کردیم و البته یک فضای مجزا برای کارگاه و انبار ( کلا در یک ساختمان ) داریم که معمولا برای تعمیرات lcd ازش استفاده میکنیم ولی ناچارا یک میز تعمیرات هم داخله فروشگاه داریم ، چون منشی یا شاگرد یا چیزی شبیه این نداریم و طبیعتا برای خرده کاری یا کارهایی که ابعاد کوچکتری دارند نیازی نیست فروشگاه را رها کنیم و به کارگاه بریم

در کل سعی کردم از میلیمتر به میلیمتر فضا برای نمایش کالا و خدماتمون استفاده کنم و حتی ابزار ها رو مخفی میکنم ، مثلا کمپرسور 50 لیتری تهیه کردم و داخله یه خلا فضایی بین میز ها مخفی اش کرده ام اما صدا و شلنگی که موقع استفاده بیرون از فروشگاه میبرم از حالت مخفی بودن درش اورده
عزیزم، مغازه من 24 متره،البته واقعا این حجم نیست، فکر می‌کنم مقداری از متراژ سالن، دیوار، و... محاسبه شده، چون یک فرش 6 متری انداختم و حداکثر 10 متر دیگه فضا مانده، ولی به اندازه یک سالن 48 متری، ابزار و قطعات جاسازی کردم، فرصت بشه عکس ارسال میکنم تا چطور میشه تجهیزات را جاسازی کرد و حداکثر استفاده از فضا را بکار برد😘😘😘🌹🌹

yx700

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2012-11-03
617
1,683
عزیزم، مغازه من 24 متره،البته واقعا این حجم نیست، فکر می‌کنم مقداری از متراژ سالن، دیوار، و... محاسبه شده، چون یک فرش 6 متری انداختم و حداکثر 10 متر دیگه فضا مانده، ولی به اندازه یک سالن 48 متری، ابزار و قطعات جاسازی کردم، فرصت بشه عکس ارسال میکنم تا چطور میشه تجهیزات را جاسازی کرد و حداکثر استفاده از فضا را بکار برد😘😘😘🌹🌹
انفاقا مدتهاست میخوام ازتون بپرسم ، این ابزارایی که به در رو دیوار زدین ، واقعا لازمه که جلوی دست باشن ؟؟!!! آخه اکثر اینایی که من میبینم سالی یکی دوبار کارایی دارن ، منم معمولا داخله جعبشون و داخل کمدهای انبار ( خارج از فروشگاه ) نگهشون میدارم

مثلا پیسوله سه تنظیمه کاسه رویی دارم که بعد از استفاده که کلا سالی 10 بارم نمیشه بسته بندی و جمع اوریش میکنم

یا مثلا شما سر پک اونم 3 تا سایز و مدل مختلف برای چه منظوری استفاده میکنین ؟ اونم انقد دم دست نصبش کردین؟!! حتی تعمیرکارای یخچالم این تعداد ندارن

بالا