آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

میز کار و تجهیرات یک تعمیرکار ( نظرخواهی از دوستان )

javamobira

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-02-22
387
986
همدان کوی ولیعصر
چه عالیییی������������������������ی تستر و قلع کش������������������������������������من در زمان تعمیر لحظه به لحظه ابزار را بعد کار مجددا در محل خودش قرار میدم، هم میز تعمیر میمونه شلوغ نمیشه، هم چیزی گم نمیشه، استفاده از رنگهای شاد هم در روحیه، خیلی اثر داره و از کار خسته نمیشیم
سلام ودرودبر همکار واستاد عزیز
واقعا عالی است جنا بعالی از زمانی که وارد انجمن شدم در بحث کارگاه وتعمیرات وطراحی دستگاهای الکترونیک برای بنده حقیر یک الگو بودید واقعا داشتن یک محیط کار مناسب برای ما که بیشتر عمر مان را در انجا می گذرانیم خیلی مهم است

javamobira

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-02-22
387
986
همدان کوی ولیعصر
سلام
همانطور که درپست قبلی گفته بودم به مغازه جدید نقل مکان کردم این مغازه را با کمک دوست وشریکم خریداری نومدیم البته در خیابان اصلی نیست ولی با این حال چون دیگر مستاجر نیستیم جای شکر دارد (بعد ده سال مستاجری) برای مغازه جدید یک بالکن دارد که من کارگاه تعمیرات را در بالکن ان احداث کردم وطبقه پایین برای پذیرش وکار نرم افزاری وهمچنین فروش است
گرچه کارگاه بنده در مقابل مغازه بعضی از دوستان مانند اقافرهاد بیشتر شبیه یک تعمیرگاه معمولی است ولی با این وجود گفتم تصاویر میز جدید ومحل کار جدیدم را در اینجا بار گذاری کنم
IMG_1.jpg
IMG_۲.jpg
IMG_3.jpg
IMG-4.jpg

IMG_5.jpg

واین قسمت که قسمت پذیرش وحسابداری است ودر پایین است

farah676

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2007-08-22
4,688
62,033
اصفهان
سلام ودرودبر همکار واستاد عزیز
واقعا عالی است جنا بعالی از زمانی که وارد انجمن شدم در بحث کارگاه وتعمیرات وطراحی دستگاهای الکترونیک برای بنده حقیر یک الگو بودید واقعا داشتن یک محیط کار مناسب برای ما که بیشتر عمر مان را در انجا می گذرانیم خیلی مهم است

شما تاج سر هستید، افتخار میکنم دوستان خوبی چون شما دارم، خوشحالم که ایده هایم،، ی کوچولو، اثر گذار باشه????????????????????????????????????????????????????

farah676

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2007-08-22
4,688
62,033
اصفهان
یکی از ایده های من جهت ساخت پایه نگهدارنده مولتی متر و یک مانیتور کوچک، جهت تست سیستم های تصویری، بصورت معلق ساختم و با استفاده از ورقه فلزی کیس های اسقاط و یک میله فلزی پرینتر های مستعمل

پیوست‌ها

آخرین ویرایش:

javamobira

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-02-22
387
986
همدان کوی ولیعصر
با عرض سلام به همه همکاران
بنده جادارد تا چند مورد را درمورد میز کارم را متذکر شوم

IMG_۲.jpgبرای اینکه دود قلع وفلکسی را موقع لحیم کاری دور کنم از دو عدد فن استفاده کرده ام

علت استفاده از دو عدد فن بخاطر این بود که مکش فن اول کم بود ونمی توانست دود قلع را از فاصله دور جزب کند فن دوم به محل لحیم کاری نزدیک است وقابلیت جذب دود را دوبرابر می کند

javamobira

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-02-22
387
986
همدان کوی ولیعصر
سلام به همکاران عزیز
مطلب بعدی در مورد میز کارجایی که برای بازکردن مانیتور وتلوزیون های اینچ پایین (به دلیل مشغله کاری وجا اکثر تلویزیون های ال سی دی و ال ای دی بالای 32 رانمی پذیرم)در کنار میز اصلی تعبیه کردم

IMG_۲۰۲۲۰۹۰۱_۲۰۵۸۱۱.jpg بالای ا ین میز هم به عنوان انبار قطعات الکترونیک استفاده کرده ام

poya22

مدیر بخش های دوربین مداربسته و پروگرامرهای متفرقه
مدیر تالار
2011-07-25
1,216
2,978
سلام به تمام همکار های گرامی
میز کار های بسیار عالی دارید.همکارانی که از سوییچینگ برای روشنایی استفاده میکنید اگر دستگاه های حساس تعمیر میکنید حتما مقدار نویز را بررسی کنید که بیش از حد نباشد .من حدود 3 سال این مشکل نویز را داشتم و فکر میکردم اسکوپ دیجیتالی یا خراب است یا همه به این شکل هستند همان روز اول که خریدم نویز خیلی زیادی داشت فروشنده هم میگفت همه اسکوپ ها دیجیتال نویز دارند.خلاصه حسابی تو ذوقم زد و ناچارا همان طور استفاده میکردم در عکس زیر کاملا مشخص هست که اسپایک روی سیگنال دارم و گاهی هم خیلی شدیدتر میشد و غیر قابل استفاده میشد و مجبور بودم از اسکوپ انالوگ استفاده کنم .من از سوییچینگ برای روشنایی استفاده میکردم با دیدن این فیلم متوجه شدم تمام این مشکلات را منبع تغذیه سوییچنینگ ایجاد کرده بودو مشکل از ان بود .پیشنهاد میکنم حتما فیلم زیر را ببینید

https://www.youtube.com/watch?v=ty_sxMxUWeU

پیوست‌ها

• 44.7 کیلوبایت بازدیدها: 150

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,778
سلام به تمام همکار های گرامی
میز کار های بسیار عالی دارید.همکارانی که از سوییچینگ برای روشنایی استفاده میکنید اگر دستگاه های حساس تعمیر میکنید حتما مقدار نویز را بررسی کنید که بیش از حد نباشد .من حدود 3 سال این مشکل نویز را داشتم و فکر میکردم اسکوپ دیجیتالی یا خراب است یا همه به این شکل هستند همان روز اول که خریدم نویز خیلی زیادی داشت فروشنده هم میگفت همه اسکوپ ها دیجیتال نویز دارند.خلاصه حسابی تو ذوقم زد و ناچارا همان طور استفاده میکردم در عکس زیر کاملا مشخص هست که اسپایک روی سیگنال دارم و گاهی هم خیلی شدیدتر میشد و غیر قابل استفاده میشد و مجبور بودم از اسکوپ انالوگ استفاده کنم .من از سوییچینگ برای روشنایی استفاده میکردم با دیدن این فیلم متوجه شدم تمام این مشکلات را منبع تغذیه سوییچنینگ ایجاد کرده بودو مشکل از ان بود .پیشنهاد میکنم حتما فیلم زیر را ببینید

https://www.youtube.com/watch?v=ty_sxMxUWeU

درود

ضمن تشکر و تقدیر بابت زحمات ارزنده و توصیه های گرانقدر.

در راستای تاکید و تایید حقایق مورد نظر ، خاطره‌ مربوطه من هم خالی از لطف نیست.

من حدود ۳۰ سال قبل و شاید هم مدت بیشتر که اولین بار با سوئیچینگ آشنا شدم و بشدت شیفته شدم ، مصمم به ساخت تغذیه سوئیچینگ شدم و با توجه به امکانات ناچیز اون زمان تغذیه سوئیچینگ ظریف و بسیار کارآمد و دقیق با قدرت ۱۰۰ وات ساختم و در قاب کوچکترین پخش اتومبیل جاسازی کردم که فوق العاده شکیل و جذاب شد و استفاده میکردم ، اما در جریان تعمیر دستگاه ها ، با ایرادات عجیب و غریبی مواجه میشدم تا اینکه صرفا روشن کردن این تغذیه و بدون اتصال به دستگاه ، موجب اختلال یک دستگاه صنعتی شد و با توجه به پدیده ناشناخته ای که دیدم به کرات روشن و خاموش کردم تا از اختلال ناشی از تغذیه مطمئن شوم ، بطوریکه پس از چند بار موجب صدمه جدید دستگاه و افزایش عیب آن شد .

پس از این واقعه ، به تفصیل در خصوص عواقب نویز سوئیچینگ تحقیق و بررسی کردم و فهمیدم کلیه اختلالات و ایرادات عجیب گذشته هم مربوط به نویز شدید همین تغذیه بوده و لذا بقدری از تغذیه سوئیچینگ متنفر شدم که تغذیه مورد اشاره را که از معشوقه های من محسوب میشد ، بکلی از ابزار تعمیرم خارج کردم و حاضر نبودم قیافه اونو ببینم ، چون دردسرهای زیادی ایجاد کرده بود و تا حادثه فوق ، خبر نداشتم.

قابل ذکر است که تغذیه سوئیچینگ در فاصله اندکی از دستگاه های تحت تعمیر قرار میگیره و کابل خروجی آنهم به بخش هایی از دستگاه متصل میشه و نویزهای وحشتناک آن با بدترین شرایط و بیشترین قدرت وارد دستگاه تحت تعمیر میشه و لذا نسبت به دستگاه هایی مانند تلویزیون یا لامپ روشنایی دارای منبع سوئیچینگ ، بدیهی است که منبع تغذیه سوئیچینگ ، صدمات بسیار بیشتری وارد میکنه.
ضمنا در محیط آلوده به نویز ، نمیتونیم قطعات حساس مانند فت را بدرستی تست کنیم زیرا نویز محیط عامل تحریک گیت میشه و اجازه نمیده تستِ صحت بدرستی انجام بشه.

سپاس

آخرین ویرایش:

javamobira

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-02-22
387
986
همدان کوی ولیعصر
با سلام به اساتید محترم
بنده هم منبع تغذیه سویچینگ دارم وهم خطی (ترانسی)وبه دلایل نوع کارم مجبورم از منبع تغذیه سویچینگ هم استفاده کنم هردوی انها را خودم ساخته ام
IMG_۲۰۲۲۰۹۰۱_۲۰۵۸۱۱.jpg

در یکی از تایپیک ها که گمان کنم مربوط به ساخت منبع تغذیه یاتعمیر ان می باشد استاد غزال همین مطالبی را که فرمودند گفتند ودر سوال وجوابهای مابین من وایشان بود به این موضوع که منبع تغذی سویچینگ نویز برای دستگاها می اندازد اشاره کردند وچون بنده حقیر نیز به کمک دوستان واساتید از ساختار مدارات سویچینگ اشنا بودم واگر حدسم درست باشد نوع ریپل نویز ان که به صورت موج دوم بر روی خروجی دی سی ان سواراست از نوع دندان اره ای باشد تصمیم به ازمایش با اسکوپ انالوگ کردم وتوانستم با هر زحمتی بود (به دلیل فرکانس پایین اسکوپم )این نویز را ببینم بعد در زمانی که منبع سویچینگم روشن بود از منبع خطی نیز خواستم با اسکوپ خروجی بگیرم که متوجه نویز روی ان هم شدم (واگر به تصاویر دقت کنید دو منبع کنارهم وسویچینگ را بالای خطی گذاشته ام)وقتی سویچینگ را خاموش کردم تا حدود زیادی نویز روی خطی کم شد ولی به دلیل وجود پاور کامپیوترم در نزدیکی ان باز به صورت کم نویز سویچینگ روی ان تاثیر داشت ولی چون منبع سویچینگ دقیقا روی ان بود تاثیر ان بیشتر بود این ازمایش در راستای فرمایشات استاد بود که خواستم تا به صورت عملی تست کنم این نویز به صورت کاملا جدا بر روی ولتاژ DCسوار بود و خود ولتاژ دی سی دارای ریپل نبوده البته بنده مشاهدات خودرا در این مورد فرمودم با تشکر از اساتید محترم

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,778
با سلام به اساتید محترم
بنده هم منبع تغذیه سویچینگ دارم وهم خطی (ترانسی)وبه دلایل نوع کارم مجبورم از منبع تغذیه سویچینگ هم استفاده کنم هردوی انها را خودم ساخته ام
مشاهده فایل‌پیوست 187243

در یکی از تایپیک ها که گمان کنم مربوط به ساخت منبع تغذیه یاتعمیر ان می باشد استاد غزال همین مطالبی را که فرمودند گفتند ودر سوال وجوابهای مابین من وایشان بود به این موضوع که منبع تغذی سویچینگ نویز برای دستگاها می اندازد اشاره کردند وچون بنده حقیر نیز به کمک دوستان واساتید از ساختار مدارات سویچینگ اشنا بودم واگر حدسم درست باشد نوع ریپل نویز ان که به صورت موج دوم بر روی خروجی دی سی ان سواراست از نوع دندان اره ای باشد تصمیم به ازمایش با اسکوپ انالوگ کردم وتوانستم با هر زحمتی بود (به دلیل فرکانس پایین اسکوپم )این نویز را ببینم بعد در زمانی که منبع سویچینگم روشن بود از منبع خطی نیز خواستم با اسکوپ خروجی بگیرم که متوجه نویز روی ان هم شدم (واگر به تصاویر دقت کنید دو منبع کنارهم وسویچینگ را بالای خطی گذاشته ام)وقتی سویچینگ را خاموش کردم تا حدود زیادی نویز روی خطی کم شد ولی به دلیل وجود پاور کامپیوترم در نزدیکی ان باز به صورت کم نویز سویچینگ روی ان تاثیر داشت ولی چون منبع سویچینگ دقیقا روی ان بود تاثیر ان بیشتر بود این ازمایش در راستای فرمایشات استاد بود که خواستم تا به صورت عملی تست کنم این نویز به صورت کاملا جدا بر روی ولتاژ DCسوار بود و خود ولتاژ دی سی دارای ریپل نبوده البته بنده مشاهدات خودرا در این مورد فرمودم با تشکر از اساتید محترم

درود

بله همینطوره با این تفاوت که نویزها خیلی بی پدر و مادر هستن و من تلاش زیادی برای مهار انها کردم و نهایتا ناامید شدم.

چون زمانیکه ولتاژ به یک ترانس یا سلف متصل میشه و بویژه زمانیکه ولتاژ را قطع میکنید در واقع ضربه تولید شده و ضربه حاوی تمامی فرکانس هاست و به همین دلیل از هر فیلتری براحتی عبور میکنه .

البته برخی از نویزها با دستگاه های معمولی قابل مشاهده و اندازه گیری نیستند .
در واقع با تولید هر ضربه ولتاژ بینهایت تولید میشه اما ولتاژهای بسیار بزرگ ، قدرت چندانی ندارن و به همین علت بمحض اتصال به پروب دستگاه اندازه گیری ، حذف و خفه میشن و لذا نیاز به دستگاه اندازه گیری دارن که مقاومت ورودی بسیار بسیار بزرگی داشته باشن.

در هر صورت سوئیچینگ ها مدام ، ضربه و بتبع آن نویزهای وحشتناکی تولید میکنن و لذا باوجودیکه سماجت و پشتکارم بسیار بالاست و نمیتونم شکست را قبول کنم ولی بابت نویز ، فقط مدت طولانی وقتم تلف شد و نتونستم کوچکترین پیشرفتی داشته باشم و بدجوری تسلیم شدم و خاطره بسیار بدی از آن دارم.

تنها ثمره زحماتم این بود که فهمیدم نویز سوئیچینگ ، واقعا بی پدر و مادره .
ضمنا نویزهای مورد اشاره با خط های عمود سوزنی روی اسکوپ قابل مشاهده هستند.

سپاس

بالا