آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مکالمه با تلفن همراه بايد حداکثر يك دقيقه باشد

nekooee

Senior Technical Supervisor
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,827
ایران
یک استاد دانشگاه با تاکید بر اينكه تلفن همراه در زمانی که استفاده نمی شود بايد بيش از يك متر با كاربر فاصله داشته باشد،گفت: صحبت کردن با تلفن همراه بايد در فضايي باز و حداكثر به مدت يك دقيقه انجام پذیرد.
دکتر اعظم السادات جلیلی در گفت و گو با خبرنگار موبنا با بیان اینکه شرايط استفاده از تلفن همراه در بروز تاثیرات منفی آن تعيين كننده است، اظهار داشت: استفاده از تلفن همراه در مكان‌هاي مسقف و شهرهاي آلوده همانند تهران باید با شرایط خاصي صورت گیرد و ضرورت استفاده مدیریت شده از این تکنولوژی براي هر فرد مانند زن، مرد، كودك و غيره مشخص شود.
وی با اشاره به محل قرار دادن گوشی تلفن همراه مشترکان نیز گفت: بدترين شكل اين مساله، قرار دادن تلفن كنار گوش هنگام مکالمه است و البته قرار دادن در كمر هم آسيب‌هاي جدي به دستگاه تناسلي انسان وارد مي‌كند.
این استاد دانشگاه با تاکید بر اینکه بهترين حالت در هنگام پياده روي ، گذاشتن تلفن همراه داخل كيف و البته بهترين حالت ممكن خاموش كردن آن است ، خاطرنشان کرد:تنها با سرمايه‌گذاري مناسب در زمينه اثرات ميدان‌هاي مغناطيسي تلفن همراه روي انسان و محيط زيست می توان مشترکان را نسبت به مضرات این کالای ارتباطی آشنا کرد.
این پژوهشگر عرصه فناوری های نوین، ابراز اميدواري كرد كه وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات بخشي از بودجه خود را صرف تحقيقات در زمينه اثرات مخرب تلفن همراه بر سلامتي شهروندان كند.

مبنع : موبنا
 
بالا