آی پی امداد
abtahi

موتورولا ، برخلاف قانون با کشورهای تحریمی همکاری تجاری دارد

nekooee

Senior Technical Supervisor
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,777
29,850
ایران
کمیسیون اوراق بهادار و مبادلات سهام آمریکا (SEC) اعلام کرد که شرکت موتورولا با کشورهایی که از سوی دولت واشنگتن تحریم شده اند ، معاملات تجاری دارد و این اقدام خلاف قانون است.
به گزارش گروه اخبار خارجی "موبنا" به نقل از سایت اینترنتی سلولار نیوز ، ایران ، کوبا ، سوریه ، سودان و سوریه از سوی آمریکا تحریم شده اند و شرکت های تجاری حق معامله با این کشورها را ندارند.
براساس تحقیقات Securities and Exchange Commission (SEC) ، در ماه مارس سال 2008 میلادی کوبا یک محموله از گوشی های تلفن همراه از موتورولا خریداری کرده است و درماه می سال جاری میلادی نیز محموله ای به ایران فرستاده شد.
شرکت موتورولا نیز اعلام کرده است ،هیچگونه تماس مستقیم وموافقتنامه یا توافق تجاری با هیچکدام از کشورهایی که درلیست سیاه وزات خارجه آمریکا هستند، نداشته است .
این شرکت همچنین اعلام کرد، فروش گوشی های تلفن همراه به سودان بعنوان بخشی از توافق صورت گرفته مطابق با برنامه بشردوستانه سازمان ملل متحد انجام شده است وموتورولا به کشورهای دیگر که آمریکا آنها را تحریم کرده است ، گوشی نفروخته است.
این شرکت افزود: اگرچه ممکن است طرف های سوم گوشی های این شرکت را به کشورهای یاد شده فروخته باشند.
شرکت آمریکایی چند ملیتی موتورولا در سال 1928 درآمریکا تاسیس شد، دفتر مرکزی آن در "شاومبورگ" واقع در ایالت "ایلینویز" آمریکا است و در زمینه صنعت ارتباط از راه دور، تولید میکرو پروسسور ، تلفن های همراه ، رادیوهای دوطرفه و سیستم شبکه فعالیت می کند.
این شرکت 66 هزار کارمند دارد و در سال گذشته و امسال با کاهش فروش و درآمد مواجه شده است.


clear.gif
 
بالا