آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

موازی کردن تمام ال ای دی ها در تابلو ثابت

رضاعلی

کاربر
2011-05-01
73
117
یزد
در کل ال ای دی قرمز و زرد ولتاژ 2 دارن و چهارتا چهارتا با مقاومت 180 هم و سبز و آبی و سفید ولتاژی 3 تا 3/2 دارن و 3 تا 3 تا و مقاومت 180 استفاده کن.مطمئن باش بهترین روشه..

باسلام مهندس لطف می کنی با فرمول توضیح بدهید وهمچنین توان مقاومتهای که سری میشه متشکر

رضاعلی

کاربر
2011-05-01
73
117
یزد
سلام دوستان میشه راهنمایی کنید
تابلو ثابت دوطرفه جمع ال ای دی ها 2100عددیعنی هرطرف 1100عدد، سه رنگ قرمزدوطرف 736عدد،سفید750عدد،
وآبی دوطرف 614عدد
با کدام منبع که جریان دهی خوب وولتاژچندولت ؟
ازکدام روش سری موازی استفاده کنم وهمچنین مقدارمقاومتها ی سری شده باذکر فرمول ؟
آیا میتونم ازدوباطری 12ولت 7.5 آمپرکه با یک شارژکن موازی شده جهت قطع برق استفاده کنم؟
ال ای دی استفاده شده کلاهی درجه یک HGمیباشد
ممنون ازدوستان

آخرین ویرایش:

Majid_ME

کاربر
2012-08-20
201
978
سلام دوستان میشه راهنمایی کنید
تابلو ثابت دوطرفه جمع ال ای دی ها 2100عددیعنی هرطرف 1100عدد، سه رنگ قرمزدوطرف 736عدد،سفید750عدد،
وآبی دوطرف 614عدد
با کدام منبع که جریان دهی خوب وولتاژچندولت ؟
ازکدام روش سری موازی استفاده کنم وهمچنین مقدارمقاومتها ی سری شده باذکر فرمول ؟
آیا میتونم ازدوباطری 12ولت 7.5 آمپرکه با یک شارژکن موازی شده جهت قطع برق استفاده کنم؟
ال ای دی استفاده شده کلاهی درجه یک HGمیباشد
ممنون ازدوستان

سلام جریان مصرفی بستگی به روش بستن تابلو داره که بهتره در اخر با یه منبع تست کنید و جریان رو با امپر متر بگیرید . معمولا 12 ولت استفاده میشه .(خودم با منبع ازمایشگاهی تست میکنم)
روش برای بستن تابلو زیاده شما روش مد نظرتون رو بگید تا مزایا و معایبش رو بهتون بگم .
باتری هم مشکلی نداره
hg هم اگه اصل باشه خوبه

رضاعلی

کاربر
2011-05-01
73
117
یزد
سلام جریان مصرفی بستگی به روش بستن تابلو داره که بهتره در اخر با یه منبع تست کنید و جریان رو با امپر متر بگیرید . معمولا 12 ولت استفاده میشه .(خودم با منبع ازمایشگاهی تست میکنم)
روش برای بستن تابلو زیاده شما روش مد نظرتون رو بگید تا مزایا و معایبش رو بهتون بگم .
باتری هم مشکلی نداره
hg هم اگه اصل باشه خوبه
باسلام ،ممنون ازتوجه شما ال ای دی های قرمز رو میخواهم 4تا4تا بایک مقاومت 120 اهمی سری کنم ودرنهایت موازی سپس کلا دوسرسیم رو به باطری 12 ولت 7.5 آمپر آیا جواب میده ؟ ممنون

Majid_ME

کاربر
2012-08-20
201
978
باسلام ،ممنون ازتوجه شما ال ای دی های قرمز رو میخواهم 4تا4تا بایک مقاومت 120 اهمی سری کنم ودرنهایت موازی سپس کلا دوسرسیم رو به باطری 12 ولت 7.5 آمپر آیا جواب میده ؟ ممنون

خوب اگه 736 تا ال ای دی قرمز داشته باشی مصرف ال ای دی های قرمز 3.5 امپر میشه .
بقیه هم حدودی 8 - 9 امپر میشه .
در کل دوتا باتری حدودی یکی دوساعت بیشتر جواب نمیده .

Hoomanzx

کاربر
2014-06-24
1
0
سلام به همگی دوستان.
دوستان بنده قصد دارم از روش سری موازی بدون مقاومت استفاده کنم و در آخر از 1 مقاومت وات بالا استفاده کنم
فرمولی که بتونم مقدار اون مقاومت وات بالا رو بدست بیارم چیه.
مثلا اگه 560 عدد ال ای دی سبز داریم باید از چه مقاومت وات بالایی استفاده کنم. راه محاسبشو بهم بگین. میخوام 1 دونه مقاومت وات بالا آخر سر وصل کنم
با تشکر

Majid_ME

کاربر
2012-08-20
201
978
سلام به همگی دوستان.
دوستان بنده قصد دارم از روش سری موازی بدون مقاومت استفاده کنم و در آخر از 1 مقاومت وات بالا استفاده کنم
فرمولی که بتونم مقدار اون مقاومت وات بالا رو بدست بیارم چیه.
مثلا اگه 560 عدد ال ای دی سبز داریم باید از چه مقاومت وات بالایی استفاده کنم. راه محاسبشو بهم بگین. میخوام 1 دونه مقاومت وات بالا آخر سر وصل کنم
با تشکر

الان شما میخواید ال ای دی ها رو سه تا سه تا سری کنید بعد همه رو موازی یا اول موازی کنید بعد سری ؟
اگه یکی از این دو روش باشه تو محاسبات فرقی نداره محاسبات به صورت زیر میشه :
تعداد ال ای دی های موازی ضربدر جریان هر ال ای دی حالا اینجا جریان رو میگیریم 15 (نه سیخ بسوزه نه کباب :30000000: ) پس میشه 187*15 = 2805 میلی آمپر یا 2.8 امپر
خوب جریان ال ای دی ها مشخص شد که چون مقاومت با ال ای دی سری هست جریان مقاومت هم همینه .
ولتاژ مقاومت هم میشه ولتاژ منبع منهای ولتاژ ال ای دی ها (سه تا 3.2 ) میشه: 12 منهای 9.6 مساوی 2.4 ولت
حالا مقدار مقاومت میشه ولتاژ مقاومت تقسیم بر جریانش یعنی 2.4/2.8=0.85 اهم
توان مقاومت هم میشه ضرب ولتاژ در جریان یعنی 2.4*2.8=6.7 وات
مقاومت ها رنج های استانداردی دارن نزدیک ترین به این اعدادی که بدست اوردیم 8.2 اهم 10 وات هست
قانون اهم رو یه سرچ کنید بهتون کمک میکنه .

.hadniknahad

کاربر
2013-07-15
21
27
رشت
سلام دوستان یه تابلو ال ای دی ثابت میخام درست کنم تو کرول کشیدم 3 حرف است کلا" 1050 عدد ال ای میخاد که من هم همه رو میخام قرمز بزار . تابلو ثابت و تک رنک است یعنی قلاشر هم نمیخام . لطفا" بگید چند تا چند تا سری کنم . و از چه مقاومتی استفاده کنم . و منبع تغذیه ایده آل چی هست که بزارم . چون میخام نوری که به بیرون میده بالاترین کیفیت و شفافیت رو بده . چیزی که من پرسیدم ال ای دی پر نور 150 تومان بود البته اگه بسته 1000 تایی بگیرم .

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: NICHICON

jfrras

مدير انجمن تخصصی الکترونیک
مدیر تالار
2007-04-13
3,099
74,087
48
ایران
سلام دوستان یه تابلو ال ای دی ثابت میخام درست کنم تو کرول کشیدم 3 حرف است کلا" 1050 عدد ال ای میخاد که من هم همه رو میخام قرمز بزار . تابلو ثابت و تک رنک است یعنی قلاشر هم نمیخام . لطفا" بگید چند تا چند تا سری کنم . و از چه مقاومتی استفاده کنم . و منبع تغذیه ایده آل چی هست که بزارم . چون میخام نوری که به بیرون میده بالاترین کیفیت و شفافیت رو بده . چیزی که من پرسیدم ال ای دی پر نور 150 تومان بود البته اگه بسته 1000 تایی بگیرم .
سلام
پستتون تکراریه !!
قبلا در این مورد بحث شده بگردید پیدا کنید.

Amin.ak

کاربر
2011-08-07
22
55
من ال ای دی HG اصلی میخوام
چون شنیدم بهترین مارکه
رنگ سبز اوال ش مد نظرمه
میتونیین کمک کنیین که از کی بخرم
با قیمت مناسب و کیفیت مناسب

بالا