آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

آموزشی: منبع تغذيه با نمايشگر ال سي دي ولتاژ و جريان

active_277

کاربر
2009-12-24
20
107
سلام :
دوست عزیز به لینک پست مربوطه نیز اشاره کنید .
توضیحات در مشکل شما خیلی کم و واضح نیست فرضا از چه میکرو استفاده کردی ؟؟؟
ایا میکرو را پروگرام کردین ؟؟؟ کدوم فایل موجود استفاده کردین ؟؟؟
ورودی مدار را ؟؟؟ ******
این مدار تست شده و با اتمیگ های 8 و 16 بخوبی کار میکنه مونتاژ خود را دو باره طبق نقشه ها بررسی کنید و مشکلات را واضحتر توضیح بزارید در خدمتم .
موفق باشید .

سلام
دقیقا این مداری هست که مونتاژ کردم
http://elfly.pl/index.htm از میکرو atmega 8a-puاستفاده کردم
از این برنامه استفاده کردم:[SIZE=+1]LCD 2x16
[/SIZE][SIZE=+1]Load resistance and [/SIZE][SIZE=+1]capacity in mAh passed to load [/SIZE][SIZE=+1]displaying
که شما در پست های قبلی قرار دادید
برای تغذیه ورودی مدار هم پایه gndرا به gnd منبع تغذیه و پایه p را به +32ولت منبع تغذیه متصل کردم

[/SIZE]

active_277

کاربر
2009-12-24
20
107
سلام
اقا من هر کاری میکنم این مولتی متر راه نمی افته
زمانی که میکرو متصل هست با زمانی که متصل نیست هیچ فرقی نداره ال سی دی روشن میشه ولی چیزی نشون نمیده
میکرو و ال سی دی هر دو سالم هستند فایل هگز هم با بسکام به درستی پراگرام میشه فرکانس میکرو هم روی 1مگا هستش دیگه نمیدونم مشکل از کجاست:smilie_help:

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,554
سلام
دقیقا این مداری هست که مونتاژ کردم
از میکرو atmega 8a-puاستفاده کردم
از این برنامه استفاده کردم:[SIZE=+1]LCD 2x16
[/SIZE][SIZE=+1]Load resistance and [/SIZE][SIZE=+1]capacity in mAh passed to load [/SIZE][SIZE=+1]displaying
که شما در پست های قبلی قرار دادید
برای تغذیه ورودی مدار هم پایه gndرا به gnd منبع تغذیه و پایه p را به +32ولت منبع تغذیه متصل کردم

[/SIZE]
با سلام :
عزيزم توضيحات شما ناقص هست و با اين دو كلمه نميشه كه كارهايي كه انجام دادي پي برد و راهنمايي كرد ؟
ولتاژ +32 ولت صرفا براي سنس و نشانگر هست تغذيه اصلي مدار +12 ولت VCC ميباشد كه بعد از رگولاتور تبديل به +5 ولت ميشه كه اشاره نكرديد .
با اين وضع نميشه كه بنده بيام دونه دونه سوال كنم حداقل بايد از وضع مدار و قطعاتي كه بكار گرفتين و اماده شده ي مدار عكس هاي واضحي بزاريد تا بتونم بررسي و در خدمتون باشم .
چطور مطمين هستين كه ميكرو درست و صحيح پروگرام شده ؟؟؟؟ از پروگرامر استاندارد استفاده كردين ؟؟؟ كدام ؟؟ يا همين دست ساز ؟؟؟ و .....
پاسخ و توضيح مفصل بزاريد .

active_277

کاربر
2009-12-24
20
107
با سلام :
عزيزم توضيحات شما ناقص هست و با اين دو كلمه نميشه كه كارهايي كه انجام دادي پي برد و راهنمايي كرد ؟
ولتاژ +32 ولت صرفا براي سنس و نشانگر هست تغذيه اصلي مدار +12 ولت VCC ميباشد كه بعد از رگولاتور تبديل به +5 ولت ميشه كه اشاره نكرديد .
با اين وضع نميشه كه بنده بيام دونه دونه سوال كنم حداقل بايد از وضع مدار و قطعاتي كه بكار گرفتين و اماده شده ي مدار عكس هاي واضحي بزاريد تا بتونم بررسي و در خدمتون باشم .
چطور مطمين هستين كه ميكرو درست و صحيح پروگرام شده ؟؟؟؟ از پروگرامر استاندارد استفاده كردين ؟؟؟ كدام ؟؟ يا همين دست ساز ؟؟؟ و .....
پاسخ و توضيح مفصل بزاريد .
چشم آقای رجبی البته در پستهای قبلی توضیحات رو نوشته بودم
من مداری که در لینک زیر وجود دارد را ساختم فقط بجای مقاومتهای 5.1از 5.6 و بجای 7.5از8.2استفاده کردم و بجای خازن 22میکرو 6ولتی از 22میکرو 16ولتی استفاده کردم و ترانزیستور که مربوط به فن میباشد را قرار ندادم
http://elfly.pl/index.htm قسمت MULTIMETER (PDIP ATMega8 version(توضیحات با عکس و شماتیک و برنامه وجود دارد)
عکس مدار

تغذیه این مدار +30 هستش که با دوتا رگلاتور به+5ولت کاهش پیدا میکنه و منم +5ولت روی پایه های lcdو میکرو دارم
از lcd16*2استفاده میکنم
از این فایل hexاستفاده کردم که در همان لینک هم موجود است
([SIZE=+1]LCD 2x16
[/SIZE][SIZE=+1](Load resistance and [/SIZE][SIZE=+1]capacity in mAh passed to load [/SIZE][SIZE=+1]displaying[/SIZE]

فرکانس میکرو1مگا
به فیوز بیتها هم دست نزدم
از پراگرامر stk200دست ساز استفاده میکنم و میکرو را با همین پراگرامر پراگرام کردم و روی یه مدار دیگر تست کردم که کار میکرد.( lcd هم همینطور تست شده)
از توجه که دارید ممنونم

آخرین ویرایش:

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,554
چشم آقای رجبی البته در پستهای قبلی توضیحات رو نوشته بودم
من مداری که در لینک زیر وجود دارد را ساختم فقط بجای مقاومتهای 5.1از 5.6 و بجای 7.5از8.2استفاده کردم و بجای خازن 22میکرو 6ولتی از 22میکرو 16ولتی استفاده کردم و ترانزیستور که مربوط به فن میباشد را قرار ندادم]
تغذیه این مدار +30 هستش که با دوتا رگلاتور به+5ولت کاهش پیدا میکنه و منم +5ولت روی پایه های lcdو میکرو دارم
از lcd16*2استفاده میکنم
از این فایل hexاستفاده کردم که در همان لینک هم موجود است
[
از پراگرامر stk200دست ساز استفاده میکنم و میکرو را با همین پراگرامر پراگرام کردم و روی یه مدار دیگر تست کردم که کار میکرد.( lcd هم همینطور تست شده)
از توجه که دارید ممنونم

با سلام :
بنده عكس واضحي از مداري كه ساختين خواستم اين عكس {لينكش هم ايراد داشت } كه گذاشتين مربوط به عكس اصلي طراح ميباشد .
تغييرات در مقدار عددي قطعات فوق در كاركرد مدار مشكلي نخواهد داشت و چنانكه احتمالا در دقت مدار هم تاثير گذار باشد ضعيف هست و مشكل چنداني ندارد .
به هر حال اين مدار در حال حاضر توسط شركت هايي بدون اعمال تغييرات - مونتاژ و اماده ان نيز در بازار تجارت بفروش ميرسد و بارها تست شده مشكلي ندارد -
شما دنبال يك اشتباه در مدار PCB و LAY و ... بگرديد مشكلتان برطرف ميشود .
ولتاژ گيري پايه هايي كه مربوط به ولتاژ ورودي تغذيه ايسي و تست مدار در PCB از نظر پاره گي و بهم بودن و.... را بيشتر مد نظر و حتما تست كنيد .
موفق باشيد .

active_277

کاربر
2009-12-24
20
107
سلام دوستان
من میکرو و ال سی دی باز کردم و روی برد سوراخدار بستم ولی بازم همون اشو همون کاسه
احتمالا جامپری چیزی واسه استارت میکرو نداره؟
چون من فقط اتصالات مربوط به پایه های ال سی دی و برق میکرو وصل کردم

من یه برنامه با بسکام نوشتم که یه چیزی رو lcdنشون بده و پورت های میکرو رو با همون پورتهای مربوط به pcbمدار تنظیم کردم درست بود و روی همون مداری که مونتاژ کرده بودم عمل میکرد
پس قطعا اشکال از برنامه هستش و یا برای میکرو تو برنامه حالت خاموش و روشن تعیین شده:confused:
کسی سورس برنامه را ندارد

آخرین ویرایش:

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,554
سلام دوستان
من میکرو و ال سی دی باز کردم و روی برد سوراخدار بستم ولی بازم همون اشو همون کاسه
احتمالا جامپری چیزی واسه استارت میکرو نداره؟
چون من فقط اتصالات مربوط به پایه های ال سی دی و برق میکرو وصل کردم

من یه برنامه با بسکام نوشتم که یه چیزی رو lcdنشون بده و پورت های میکرو رو با همون پورتهای مربوط به pcbمدار تنظیم کردم درست بود و روی همون مداری که مونتاژ کرده بودم عمل میکرد
پس قطعا اشکال از برنامه هستش و یا برای میکرو تو برنامه حالت خاموش و روشن تعیین شده:confused:
کسی سورس برنامه را ندارد
سلام :
عزیزم بنده که عکس خواستم بخاطر همینا که بررسی بشه که چکار کردین و مشکل کجا میتونه باشه تا بیشتر در خدمتون باشم !! ؟؟؟
اگر مدار را کامل و صحیح مونتاژ کرده اید جواب نمیده و حتی با برنامه ای که خودتون نوشتین باز جواب نمیده مشکل از میکرو میتونه باشه که انهم میگین تست کردید و سالم هست { یه مثلی هست میگن : کسی هول نداده وکسی هم نیافتاده - پس این خون دماغ چیه ؟؟؟ } .بالاخره مشکلی دارید که از توضیح ان برنمیایید یا نمیزارید.
نرم افزارهایی که تو همون تاپیک گذاشته ام هر کدومشون واسه یه کاری هست که در متن توضیح داده شده و تست شده اند و مشکلی نداشت یا باید اطلاعات جامعی از کاری که انجام میدین به همراه عکس بزارین و یا باید خودتون دنبال مشکل بگردین از مدار و نرم افزارهای اپلود شده مطمین هستم .
موفق باشید .

active_277

کاربر
2009-12-24
20
107
سلام :
عزیزم بنده که عکس خواستم بخاطر همینا که بررسی بشه که چکار کردین و مشکل کجا میتونه باشه تا بیشتر در خدمتون باشم !! ؟؟؟
اگر مدار را کامل و صحیح مونتاژ کرده اید جواب نمیده و حتی با برنامه ای که خودتون نوشتین باز جواب نمیده مشکل از میکرو میتونه باشه که انهم میگین تست کردید و سالم هست { یه مثلی هست میگن : کسی هول نداده وکسی هم نیافتاده - پس این خون دماغ چیه ؟؟؟ } .بالاخره مشکلی دارید که از توضیح ان برنمیایید یا نمیزارید.
نرم افزارهایی که تو همون تاپیک گذاشته ام هر کدومشون واسه یه کاری هست که در متن توضیح داده شده و تست شده اند و مشکلی نداشت یا باید اطلاعات جامعی از کاری که انجام میدین به همراه عکس بزارین و یا باید خودتون دنبال مشکل بگردین از مدار و نرم افزارهای اپلود شده مطمین هستم .
موفق باشید .
سلام آقای رجبی عزیز
من مدار چک کردم نحوه اتصالات هیچگونه مشکلی نداره و همینطور نحوه اتصال میکرو به ال سی دی و همینطور خود میکرو و ال سی دی
چون همونطور که عرض کردم "یه برنامه با بسکام نوشتم که یه چیزی رو lcdنشون بده و پورت های میکرو رو با همون پورتهای مربوط به pcbمدار تنظیم کردم درست بود و روی همون مداری که مونتاژ کرده بودم عمل میکرد"
ولی وقتی برنامه ای که در سایت قرار گرفته را روی میکرو پراگرام میکنم چیزی نشون نمیده و مثل اینکه خاموشه
آقای رجبی فایلی با عنوان flash.hex در فایلهای اصلی مدار قرا دادید برای چه کاریه؟

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,554
سلام آقای رجبی عزیز
من مدار چک کردم نحوه اتصالات هیچگونه مشکلی نداره و همینطور نحوه اتصال میکرو به ال سی دی و همینطور خود میکرو و ال سی دی
چون همونطور که عرض کردم "یه برنامه با بسکام نوشتم که یه چیزی رو lcdنشون بده و پورت های میکرو رو با همون پورتهای مربوط به pcbمدار تنظیم کردم درست بود و روی همون مداری که مونتاژ کرده بودم عمل میکرد"
ولی وقتی برنامه ای که در سایت قرار گرفته را روی میکرو پراگرام میکنم چیزی نشون نمیده و مثل اینکه خاموشه
آقای رجبی فایلی با عنوان flash.hex در فایلهای اصلی مدار قرا دادید برای چه کاریه؟
با سلام :
بازم عکسی نزاشتین !!!
اون فایل برای اتمگ 8 با پسوند l و برای نوع smd هستش در حالیکه هنوز بنده نمیدونم شما از چه نوع میکرویی استفاده کردین فقط تاکید میکنید که atmeg8 اگر عکسی از مدارتون میخوام بخاطر همین هاست که با یک بررسی و مشاهده قطعات و شماره و نوع بکارگیری و ... راهنمایی کنم .
حتی بنده هنوز نمیدونم شما مداری که بنده تو سایت اپلود کردم را مونتاژ کردین یا لینکی که گذاشتین ؟؟؟؟ البته مجبور شدم هر دو مدار را بررسی کنم ولی... { فایلهایی که در سایت اپلود شده تست شده هستند ولی از این لینک شما {هرجند تا حدودی مشابه هستند !! } بصورت عملی اطلاعی ندارم .
اگر دقت کنید نوع قطعات بکاررفته و حتی فایلهای هگز هم با همدیگر فرق دارن .
فکر میکنید چکاری از دستم بر میاد !
موفق باشید .

بالا