آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

سوال: مقدار شارژ گاز يخچال ويتريني

hazarfan

کاربر
2013-11-02
12
2
سلام دوستان سوال من از اساتيد اين است وقتي شارژ گاز يخچال ويتريني کامل شد دماي داخل يخچال چند درجه باشد وسردي لوله برگشت چقدر باشد ايا لوله برگشت بايد تا شير شارژ برفک بزند لطفا راهنمايي کنيد

م.زبردست

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
بله باید تا شیر شارژ یا فاصله 10-15 سانتی آن یخ بزند-دمای داخل کابین به علت اینکه خالی بوده ومدت طولانی موتور درحال کار است حدود 0تا2 درجه میباشد که در کارکرد معمولی یعنی با روشن وخاموش شدن استاندارد میشود (حدود+5)

فرشاددد

کاربر
2014-10-10
14
9
اگر محيط بيروني يخچال گرم باشد فشار برگشت حدود 15 پي اس آي واگر محيط بيروني خنك باشد تقريبا 5 پي اس آي فشار برگشت خوب است تا خود شير برگشت حتما برفك بزند اگر كمپرسور برفك زد گاز را كم كنيد:khandehhhh:

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: یاطا

م.زبردست

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
اگر محيط بيروني يخچال گرم باشد فشار برگشت حدود 15 پي اس آي واگر محيط بيروني خنك باشد تقريبا 5 پي اس آي فشار برگشت خوب است تا خود شير برگشت حتما برفك بزند اگر كمپرسور برفك زد گاز را كم كنيد:khandehhhh:
به هیچ عنوان گفته شما عمومیت ندارد وبسته به قدرت کمپرسور،لوله مویی،کیفیت گاز فشار گاز متفاوت است

farzad.

VIP+ افتخاری
کاربر
2007-06-29
1,423
5,467
بله باید تا شیر شارژ یا فاصله 10-15 سانتی آن یخ بزند-دمای داخل کابین به علت اینکه خالی بوده ومدت طولانی موتور درحال کار است حدود 0تا2 درجه میباشد که در کارکرد معمولی یعنی با روشن وخاموش شدن استاندارد میشود (حدود+5)
با سلام
جناب زبردست بنده تا حدودی با تعمیرات کولر و چیلر آشنایی دارم.ولی در مورد سیستم تبرید یخچال چندان کار نکردم.امروز یک یخچال ویترینی که لوله اواپراتور اون سوراخ بود نشت یابی کردم و سوراخش رو جوش دادم.بعد از وکیوم کامل گاز r134تزریق کردم تا 40 psi!!!یخچال رو روشن کردم و خیلی خوب خنک کرد و چندین بار هم ترموستات عمل کرد.ولی چون کمپرسور کاملا تغریق داشت متوجه شدم که گاز زیاد هست با تخلیه گاز فشار به 20psiرسید(با کمپرسور روشن)و تعریق کمپرسور کاملا خشک شد.شما فرمودید که لوله خروجی اواپراتور یعنی ورودی کمپرسور باید یخ بزنه ولی هنوز یخ نزده ولی بع علت سرمای زیاد تعریق داره.آیا نیازه که باز هم گاز رو کم کنم؟قابل توجه اینکه یخچال سرمای مناسبی داره.یه سوال دیگه این که گیجی که برای تزریق گاز r134استفاده میشه آیا میشه برای r22هم استفاده کرد؟و برعکس؟سوال دیگه این که آیا میشه مثل کولر با اندازه گیری جریان مصرفی کمپرسور از کافی بودن گاز مطلع شد
با تشکر

آخرین ویرایش:

م.زبردست

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
با سلام
جناب زبردست بنده تا حدودی با تعمیرات کولر و چیلر آشنایی دارم.ولی در مورد سیستم تبرید یخچال چندان کار نکردم.امروز یک یخچال ویترینی که لوله اواپراتور اون سوراخ بود نشت یابی کردم و سوراخش رو جوش دادم.بعد از وکیوم کامل گاز r134تزریق کردم تا 40 psi!!!یخچال رو روشن کردم و خیلی خوب خنک کرد و چندین بار هم ترموستات عمل کرد.ولی چون کمپرسور کاملا تغریق داشت متوجه شدم که گاز زیاد هست با تخلیه گاز فشار به 20psiرسید(با کمپرسور روشن)و تعریق کمپرسور کاملا خشک شد.شما فرمودید که لوله خروجی اواپراتور یعنی ورودی کمپرسور باید یخ بزنه ولی هنوز یخ نزده ولی بع علت سرمای زیاد تعریق داره.آیا نیازه که باز هم گاز رو کم کنم؟قابل توجه اینکه یخچال سرمای مناسبی داره.یه سوال دیگه این که گیجی که برای تزریق گاز r134استفاده میشه آیا میشه برای r22هم استفاده کرد؟و برعکس؟سوال دیگه این که آیا میشه مثل کولر با اندازه گیری جریان مصرفی کمپرسور از کافی بودن گاز مطلع شد
با تشکر
نیاز نیست تا خود موتور حتما یخ بزند-گیج ها مشترک اند وتنها گاز 410 تبدیل وگج فشار بالا دارد- در شارژ ویترینی آمپر گیری کاربرد ندارد واین کار مخصوص کولر گازی است که آمپر بالای 8 است

st5132

کاربر
2009-03-24
33
37
شبستر
بهترین راه شارژ گاز خواندن وزن گاز مورد نیاز سیتم از روی پلاک و شارژ با ترازوی دیجتال است متغیر های زیادی میتواند راههای دیگر شارژ را تحت تاثیر قرار دهد مثل دمای محیط قدرت کمپرسور نوع سیستم نوع گاز.....

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: farzad.

م.زبردست

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
بهترین راه شارژ گاز خواندن وزن گاز مورد نیاز سیتم از روی پلاک و شارژ با ترازوی دیجتال است متغیر های زیادی میتواند راههای دیگر شارژ را تحت تاثیر قرار دهد مثل دمای محیط قدرت کمپرسور نوع سیستم نوع گاز.....
در یخچالهای تجاری که نود درصد دست ساز کارگاهی اند استانداری دقیقی وجود ندارد که بتوان حجم دقیق گاز را بدست آورد و تنها پلاک موجود حاوی نام تولید کننده وتلفن آن میباشد-در نتیجه شارژ تدریجی بهترین گزینه است
فقط در یخچال که لوله مویی وموتور در بهترین حال هستند شارژ با ترازو کاملا جواب میدهد وگرنه در ترازو نیز باید برای تنظیم گاز انسان دخالت کند

saeed.ranjbar

کاربر
2023-06-09
1
0
Ahvaz
سلام خدمت تمامی دوستان. یخچال ایستاده ویترینی هست که به بنده مراجعه کردن تعمیر کار دیگه آیی اومده و ظرفیت موتور 280گرم گاز 401میباشد الان گیج بنده روی 45پی سی آی رو نشون میده به نظر شما زیاد نیست برای یخچال و یک طرف رادیات برفک میزنه الان سنسور دما رو عوض کردم شروع به سرد کردن کرده

2023-07-30
1
0
گرگان
سلام خدمت دوستان من برا اولین بار یخچال ویترینی سه درب شارژ گاز انجام دادم گاز ۱۳۴ .امپر ۳.۵ نشون داد و گج ۲۵ psi و لوله برگشت خیس شده بود
ولی اواپراتور هیچ یخزدگی یا برفک نداشت
به نظر اساتید مشکلی در شارژ گاز هست؟

بالا