آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

معرفی گوشی k850 از شرکت سونی اریکسون

arsham_333

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2006-10-05
474
210
3.jpg

4.jpg

5.jpg
 

arsham_333

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2006-10-05
474
210
سونی اريکسون K850:


مدل K850 سونی اريکسون دارای ابداعات زيادی در طراحی و کارايی می باشد . دوربين 5 مگاپيکسل آن از کيفيت عالی برخوردار است و دارای چند دکمه سخت افزاری است. نرم افزار جديد Media Center اين مدل را به يک گوشی برجسته در مجموعه سونی اريکسون تبديل می کند . K850 يک گوشی فوق العاده در خانواده Cyber Shot است .


مزايا :


• دوربين 5 مگاپيکسل با کانون اتوماتيک ، پوشش اتوماتيک لنز و سه کليد سخت افزاری اختصاصی
• پشتيبانی از سه باند HSDPA و EDGE
• نرم افزار جديد Media Center ( جستجوی هوشمند برای پيام ها )
• ساختار فشرده با طراحی جالب درب باتری که مانند دوربين ديجيتال است
• سه کليد نرم افزاری جديد
• طراحی جالب کليد حرکتی
• کليدهای اختصاصی ايجاد تماس و پايان آن
• صفحه نمايش بزرگ و شفاف 2.2 اينچ
• محل کارت حافظه ( امکان بيرون آوردن آن در زمان روشن بودن دستگاه )
• راديو FM با RDS
• بلوتوث با A2DP
• امکان اجرای همزمان چند برنامه


معايب :


• کليد حرکتی در همه موارد خوب عمل نمی کند
• عملکردهای غير معمولی کليدهای نرم افزاری
• Wi-Fi و مادون قرمز ندارد
• اثر انگشت روی گوشی باقی می ماند


طراحی :سونی اريکسون K850 دارای طراحی زيبا و متفاوتی است . طراحی اين مدل ساده است و بصورت کشويی يا درب دار نمی باشد . در اين گوشی چند مورد جديد وجود دارد که شامل کليدهای اختصاصی ايجاد تماس و پايان آن ، طراحی کليد حرکتی ، کليد سه حالتی دوربين ، کليد On / Off دوربين و پوشش درب باتری است که شبيه دوربين ديجيتال می باشد .
قسمت بيشتر قاب جلو به صفحه نمايش TFT اختصاص دارد که اندازه آن 2.2 اينچ است و روشنايی و تفاوت رنگ آن در مقايسه با صفحه نمايش TFT ٢ اينچ در K810 از کيفيت بالاتری برخوردار است . در اين مدل ، کليد حرکتی در صفحه کليد قرار گرفته است و بنابراين فضای کافی برای صفحه نمايش وجود دارد . صفحه نمايش و کل قاب جلو دارای ويژگی آينه مانند است اما اثر انگشت را به خوبی نشان می دهد . دوربين ثانويه VGA بالای صفحه نمايش قرار دارد که خروجی صدای گوشی نيز در امتداد آن مشاهده می شود .
سه SoftKey درست زير صفحه نمايش وجود دارند که مانند حسگر بنظر می رسند . اين کليدها در نرم افزارهای مختلف ، عملکردهای متفاوتی دارند . در اين گوشی محل عملکردهای SoftKey برعکس شده است. در ساير گوشی های سونی اريکسون اغلب SoftKey در طرف راست قرار دارد در حالی که در اينجا Options نام دارد و در رابطه با کليد جديد SoftKey چپ می باشد . کليد اختصاصی Back وجود ندارد و با SoftKey راست جايگزين شده است . SoftKey مرکزی عملکردهای متفاوتی دارد و در منوها فقط اين SoftKey فعال است . زيرا اين سه SoftKey ، کليد Quick Menu / تماس و Clear / End Key مشاهده می شود که استفاده از گوشی را آسان تر می کند . کليدهای اختصاصی End و Call بالای صفحه کليد قرار دارند که طراحی آن مانند مدل T650 است ، اما کليد ها کمی بزرگتر هستند . بدليل استفاده از پلاستيک نرم در طراحی صفحه کليد ، فشار دادن کليدها مشکل است .
از ستون سمت راست کليدهای کاراکتری در حالت دوربين برای تغيير دادن حالت عکسبرداری ، حالت تصوير ، Self Timer ( زمان دادن به دوربين برای گرفتن عکس ) و گزينه های فلش استفاده می شود . آيکن هايی که نور زمينه آبی دارند عملکرد هر کليد را توضيح می دهند . در زمان گرفتن عکس از کليد حرکتی برای بزرگنمايی و کوچک نمايی استفاده می شود در حالی که جهت بالا و پايين آن صفحه را تنظيم می کند . کليد حرکتی از يک مستطيل پلاستيکی رنگی تشکيل شده است که کليدهای 2 و 5 را در بر می گيرد . در اين گوشی ، ويژگی تاييد کليد حرکتی به SoftKey مرکزی واگذار شده است .
 

arsham_333

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2006-10-05
474
210
در طرف چپ K850 هيچ کليدی وجود ندارد و فقط يک نوار رنگی در امتداد قسمت های کناری گوشی مشاهده می شود .قسمت پايين گوشی دارای پوشش باتری است که شبيه دوربين ديجيتال می باشد . باتری گوشی ، سيم کارت و کارت حافظه در اين قسمت قرار می گيرد . اين نخستين گوشی سونی اريکسون است که از دو کارت حافظه M2 و MicroSD پشتيبانی می کند . يکی از کارت ها به طرف پايين و کارت ديگر به طرف بالا قرار می گيرد و امکان بيرون آوردن هر دوی آنها در زمان روشن بودن دستگاه وجود دارد . FastPort ، ورودی صدا و محل بندمچ يا گردن نيز در پايين گوشی مشاهده می شود . اگر در زمان روشن بودن گوشی ، سيم کارت را خارج کنيد تلفن پس از وقفه دوباره راه اندازی می شود و حالت پيش فرض را آغاز می کند . بدون سيم کارت ، گوشی در حالت Flight کار نمی کند . در زمان تايپ کردن با صفحه کليد ، قسمت پايين قاب پشت لق ميزند .فقط کليد On / Off در بالای گوشی وجود دارد که از آن برای سوئيچ سريع بين پروفايل زنگ نيز استفاده می شود . طرف راست K850 شبيه يک دوربين ديجيتال معمولی است . در اين قسمت يک دکمه سه حالتی برای سوئيچ بين حالت های دوربين ( دوربين ، دوربين فيلمبرداری و حالت پيش نمايش ) وجود دارد . کليد ديافراگم درست بالای آن قرار دارد و کليد کوچک On / Off دوربين مجاور آن مشاهده می شود . بجز مدل KU990 Viewty ال جی گوشی ديگری دارای کليدهای اختصاصی اين چنينی برای دوربين نيست . کليد On / Off دوربين مستقل از قفل کليد است .کليد ولوم V شکل در قسمت بالای طرف راست در نظر گرفته شده است که در زمان گرفتن عکس و مرور کردن آن برای زوم بکار می رود . قاب پشت گوشی کاملا تخت است و فقط فلش Xenon ، حلقه لنز دوربين و بلندگو در اين قسمت وجود دارد . اگر از کنار به گوشی نگاه کنيد هيچ فرورفتگی و برآمدگی در آن مشاهده نمی شود . دو نماد نزديک پوشش لنز وجود دارد که شامل آرم CyberShot و علامت 5 مگاپيکسل است . آرم سونی اريکسون زير لنز قرار دارد . پوشش درب باتری لاستيک مانند بنظر می رسد که مانع سرخوردن گوشی از دست يا روی يک سطح شيب دار می شود . دو انحنای کوچک در قسمت انتهايی قاب پشت وجود دارد که تلفن را کمی بلند می کند و مانع از خراشيده شدن آن می شود . دليل احتمالی ديگری که برای آنها وجود دارد اين است که در سطح بلندگو قرار دارند و نوعی صفحه صوتی ايجاد می کنند .باتری تلفن از نوع Li-Po BST-38 با توان ٩٣٠ mAh است که در حالت Stand by حداکثر 400 ساعت و در مکالمه مداوم در شبکه های GSM تا 9 ساعت دوام می آورد . استفاده از اين گوشی آسان است و به راحتی در کف دست جا می گيرد . طراحی گوشی نقطه ضعف هايی نيز دارد . SoftKey مرکزی که از آن برای تاييد انتخاب ها استفاده می شود به جهت بالای حرکتی بسيار نزديک است . بطور همزمان چند کليد فشار داده می شود که به تاييد ناخواسته يک عملکرد می انجامد . برای مثال در پنجره حذف مخاطب ، SoftKey مرکزی به YES مربوط می شود و مخاطب را حذف می کند .
 

arsham_333

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2006-10-05
474
210
صفحه نمايش :K850 به يک صفحه نمايش شفاف کريستال از نوع TFT در اندازه 2.2 اينچ مجهز است . وضوح صفحه نمايش QVGA است و 262K رنگ را نشان می دهد . شايد 2.2 اينچ عدد بزرگی نباشد اما در قلمروی صفحه نمايش ها عدد بالايی محسوب می شود . کيفيت صفحه نمايش از نظر روشنايی و تفاوت رنگ بسيار عالی است . صفحه نمايش زير نور مستقيم خورشيد به خوبی خوانده می شود .


صفحه کليد :صفحه کليد K850 دارای کليدهای مربع شکل است که مانند کليدهای مدل T650 به قدر کافی از يکديگر فاصله دارند . کليدها از مواد پلاستيکی نرم و لاستيک مانند ساخته شده اند که در زمان تايپ کردن بايد فشار بيشتری برآنها وارد کرد .نور زمينه صفحه کليد به رنگ آبی است و بطور يکنواخت تمام کليدها را روشن می کند . صفحه کليد همچنين دارای جلوه ويژه نور موج مانند است که به زيبايی دستگاه می افزايد . کليد حرکتی نيز به رنگ آبی روشن می شود . کيفيت نور زمينه صفحه کليد درست مانند T650 سونی اريکسون است.


ساختار منو :


ساختار منو در K850 به منوی استاندارد غير هوشمند سونی اريکسون معروف است که با چند نرم افزار و مورد جديد به روز شده است . مهمترين موارد منو Media Center ، پشتيبانی از تم Flash Lite و جلوه های ويژه نور برای تماس های دريافتی و پشتيبانی از زنگ ويدئو می باشد. سونی اريکسون K850 مانند مدل های قبلی به حالت اختصاصی Flight ( هواپيما ) مجهز است . در زمان روشن کردن گوشی گزينه ای در اختيار شما قرار می گيرد تا آن را مستقيما در حالت Flight فعال کنيد .گوشی های سونی اريکسون بدون وارد کردن سيم کارت در حالت Flight کار نمی کنند . صفحه نمايش درحالت Stand by فعال اطلاعاتی در مورد سيگنال شبکه ، باتری ، تاريخ و زمان فعلی و آلارم بعدی را نشان می دهد . با فشار دادن هر يک از چهار جهت کليد حرکتی يکی از نرم افزار ها يا ويژگی های تعيين شده توسط کاربر اجرا می شود .
 

arsham_333

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2006-10-05
474
210
منوی اصلی بصورت یک ماتريس 3 × 4 از آيکن های انيميشن است . تمامی زير منوها بصورت ليست با آيکن های کوچک در طرف چپ قرار دارند . تمامی زير منوها و نرم افزارها سريع واکنش می دهند . اين مدل مانند T650 از تم های فلش پشتيبانی می کند و حتی چند تم از پيش نصب شده آن بر اساس فلش است . تم ، نمودار رنگ و پيش زمينه و آيکن های منو را تغيير می دهد .منوی Activity نيز وجود دارد که دارای کليد ميانبر اختصاصی روی صفحه کليد است . امکان اجرای همزمان چند نرم افزار وجود دارد . برای مثال می توانيد دو نرم افزار جاوا را اجرا کنيد و بطور همزمان به راديو يا موسيقی گوش بدهيد . ويژگی جديد به کاربر امکان می دهد تا در زمان دريافت يک فايل از طريق بلوتوث ، پنجره مکالمه را Minimize کند و پنجره مورد نياز را از طريق نوار نرم افزارهای در حال اجرا روی منوی Activity باز نمايد . در زمان ارسال فايل ها از K850 به دستگاه ديگر بلوتوث اينطور نيست و دو گزينه موجود " Cancel " و " Back " می باشند که هر دو موجب وقفه در انتقال فايل می شوند .
منوی Activity نيز امکان دسترسی سريع به رويدادهای اخير ، منوی وب و منوی My Shortcuts فراهم می کند که شامل ليستی از ويژگی هايی است که اغلب مورد استفاده قرار می گيرد و کاربر می تواند آنها را مطابق با نياز خود تنظيم کند .
سرويس TrackID نيز فراهم شده است و در منوی My Shortcuts وجود دارد و همچنين در منوی گزينه های راديو نيز می توانيد به آن دسترسی پيدا کنيد .
 

arsham_333

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2006-10-05
474
210
تماس و دفترچه تلفن :با وجود سه SoftKey در اين مدل ، دفترچه تلفن تغييراتی داشته است . اکنون در منوی مخاطبين با استفاده از SoftKey مرکزی می توانيد هر مخاطب را بطور مستقيم باز کنيد . کليد قديمی اکنون Options نام گرفته و در طرف چپ قرار دارد در حالی که در مدل های قبلی در طرف راست وجود داشت . سومين SoftKey ويژگی Back را انجام می دهد . استفاده ديگر از SoftKey ميانی در گزينه Send Message است که پس از انتخاب مخاطب و وارد کردن شماره فعال می شود .ويژگی جديد Smart Search تمامی مخاطبين موجود را در دفترچه تلفن ليست می کند و شماره های آنها را روی صفحه نمايش Stand by تايپ می نمايد . موتور جستجو برای ترکيبی از حروف در اسامی و شماره تلفنی که دقيقا با اعداد وارد شده آغاز می شود ، عمل می کند . اين ويژگی در گوشی های ويندوز موبايل وجود دارد و در K850 در صورت تمايل می توان آن را غير فعال کرد . گزينه Send All Contacts کل دفترچه تلفن را به يک گوشی سازگار ديگر سونی اريکسون انتقال می دهد . اکنون بجز ارسال دفترچه تلفن از طريق بلوتوث می توان آن را بصورت پيام متنی ، عکس و ايميل نيز ارسال کرد . کاربر می تواند مخاطبين ذخيره شده در سيم کارت يا حافظه تلفن را بعنوان پيش فرض برای دفترچه تلفن را به عنوان پيش فرض برای دفترچه تلفن انتخاب کند . هر دو ليست بطور همزمان نشان داده نمی شود .
گزينه ای وجود دارد که با استفاده از آن می توان بطور اتوماتيک هر مخاطب ذخيره شده در حافظه تلفن را در سيم کارت ذخيره کرد . حداکثر ظرفيت دفترچه تلفن 1000 مخاطب است اما می توان حداکثر 5000 شماره تلفن را ذخيره کرد . مخاطبين طبق اسم کوچک يا اسم فاميل مرتب می شوند . با تايپ کردن تدريجی نام مورد نظر می توان مخاطب را جستجو کرد . در زمان اضافه کردن مخاطب جديد زمينه های زيادی وجود دارد که شامل چند شماره تلفن برای موبايل ، موبايل ( خصوصی ) ، موبايل ( کار ) ، منزل ، کار ، فاکس و ... است . اين نخستين نوار زمينه ها برای مخاطب جديد است . نوار دوم برای آدرس وب و ايميل است . نوار سوم برای تعيين عکس ، زنگ شخصی و فرمان صوتی است . نوار چهارم برای عنوان ، کمپانی ، خيابان ، شهر ، ايالت ، کدپستی و اطلاعات کشور است . پنجمين و آخرين نوار برای اطلاعات اضافی و تاريخ تولد می باشد . در زمان اضافه کردن تاريخ تولد ، دفترچه تلفن سوال می کند که می خواهيد آن را به تقويم اضافه کنيد و برای آن يک يادآوری قرار بدهيد .
Log تماس به چهار نوار مختلف تقسيم می شود که شامل همه تماس ها ، تماس های دريافتی ، ارسالی و ناموفق است . ماکسيمم تعداد ثبت تماس 30 است که بين نوارهای جداگانه تقسيم می شود . اگر چند تماس با يک مخاطب صورت گيرد فقط آخرين تماس ثبت می شود .
 

arsham_333

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2006-10-05
474
210
پيام :اين مدل دارای گزينه های جديدی برای پيام است که شامل Manage Email , Manage Messages و تنظيمات بسياری برای حساب ايميل است ، همچنين گروههايی را برای پيام ها تعيين می کند . بجز ايميل تمامی پيام ها از يک صندوق پستی استفاده می کنند . فقط پيام های ايميل صندوق خاص خود را دارند . پيام ها را می توان بر اساس ليست گروه تفکيک کرد که به اين منظور بايد از قبل گروه خاصی را برای هر پيام تعيين نمود .
شش گروه از پيش تعيين شده وجود دارد که شامل گروه های: تجاری ، مورد علاقه ، پی گيری ، تفريحی ، تعطيلات و مهم است . امکان شخصی کردن کامل گروهها وجود دارد . اگر پيام ها طبق گروه تفکيک شوند ، در عوض آيکن کوچک صندوق استاندارد يک آيکن بزرگ با يک صندوق پستی توسط برچسب گروه ظاهر می شود . گروهها زير آن نشان داده می شوند اما فقط گروههايی که دارای پيام هستند مشاهده می باشند .

مشکل اينجاست که در صندوق پستی مشترک نمادی وجود ندارد که نشان بدهد يک پيام برای کدام گروه تعيين شده است . در پيامی که باز می شود نيز گروه انتخابی با فشار دادن Options Category قابل مشاهده يا تغيير است . نرم افزار جديد Manage Messages شامل سه نوار است . نوار اول Alt items ، نوار دوم ON Mem.Card و نوار سوم In Phone است که هر يک شامل پيش نويس ، صندوق دريافت ، صندوق ارسال ، پوشه پيام های ذخيره شده و پيام های ارسالی است .
منوی Options امکان می دهد تا پيام ها را به کارت حافظه يا حافظه تلفن انتقال بدهيد و آنها را طبق گروه ، تاريخ ، اندازه ، مخاطب و غيره گروهبندی کنيد . در زمان تايپ کردن پيام ، شمارشگر کاراکتر وجود داد که پس از نزديک شدن به حد 160 کاراکتر شما را آگاه می کند . فرهنگ لغت T9 نيز به نوشتن سريع کلمات کمک می کند . Email Client دارای تنظيمات بسياری است. نرم افزار جداگانه Manage Email نيز وجود دارد که ساختار و ويژگی های آن مانند SMS است .
 

arsham_333

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2006-10-05
474
210
موسيقی و راديو :
جالب ترين ويژگی اين گوشی Media Center است که در حالت Stand by دارای يک ميانبر اختصاصی روی SoftKey چپ می باشد . منوی Media Center دارای طراحی آبی تيره است و عکس ، موسيقی ، ويدئو و آيکن های تنظيمات را ليست می کند . گزينه انتخابی بصورت مارک دار مشخص می شود و تعداد فايل های آن نشان داده می شود . Media Center نيز از طريق ششمين آيکن در منوی اصلی در دسترس قرار می گيرد .

منوی تنظيمات ساده است و می توانيد حالت عمودی ، افقی يا چرخش اتوماتيک صفحه نمايش را انتخاب کنيد. سونی اريکسون K850 به 3.0 MusicPlayer مجهز است که مانند نسخه 3.0 نرم افزار واکمن در مدل W910 می باشد .
نرم افزار پخش موسيقی از فرمت های فايل WMA , WAV , E-AAc+ , AAc+ , AAc , MP3 پشتيبانی می کند . پيش تنظيمات اکولايزر MegaBass نيز وجود دارد و اين برنامه می تواند در زمينه نيز اجرا شود . کيفيت صوتی نرم افزار موسيقی در حد مطلوب است و از جلوه های ويژه نور نيز برخوردار است که گوش دادن به موسيقی با هدست را لذت بخش می کند .

اگر نمی خواهيد از ساختار مرحله به مرحله MediaPlayer استفاده کنيد می توانيد مستقيما يک فايل را از طريق File Manager پخش کنيد . نرم افزار پخش فيلم در اين گوشی در Media Center وجود دارد و از جلو بردن سريع ويدئو نيز پشتيبانی می کند . منوی اين برنامه ساده و شيک است . K850 دارای حسگر حرکت داخلی است که امکان چرخش اتوماتيک نرم افزار پخش ويدئو را فراهم می کند . فايل های ويدئو از طريق File Manager در دسترس می باشند اما امکان چرخش اتوماتيک آنها بر اساس جهت صفحه نمايش وجود ندارد .
سومين نرم افزار در Media Center ، گالری عکس است که شامل آخرين عکس ها ، آلبوم دوربين و برچسب های عکس است. در آلبوم عکس ليستی از نمونه های کوچک عکس هايی که در هر ماه گرفته شده اند وجود دارد . با انتخاب يک ماه ماتريس 3 × 4 از نمونه های کوچک عکس ظاهر می شود . با مرور کردن بطرف پايين تمام عکس های گرفته شده در ماه نشان داده می شود . قسمت عکس ها ( تصاوير ) بصورت يک ماتريس 3 × 4 از نمونه های کوچک با تصاوير غير دوربين باز می شود که از آنها به عنوان پيش زمينه استفاده می شود . پس از خارج شدن از حالت نمايش تمام صفحه ، عکس به اندازه نمونه کوچک در می آيد .
گالری عکس ابزار مناسبی برای شخصی کردن عکس های دوربين است . برچسب عکس ويژگی جديدی برای نشان دادن عکس هايی است که قبلا علامتگذاری شده اند . جهت بالای کليد حرکتی امکان دسترسی سريع به گزينه های ارسال را فراهم می کند : ارسال بصورت پيام تصويری ، ايميل ، Blog ، از طريق بلوتوث . زير منوی " Useas " به شما امکان می دهد تا عکس را بعنوان پيش زمينه ، محافظ صفحه نمايش ، صفحه نمايش Startup و عکس مخاطب تعيين کنيد . از طريق File Manager می توانيد در عکس ها مرور کنيد اما امکان مشاهده با جدول زمانی وجود ندارد .PhotoDJ گزينه های جديد و جالبی دارد که شامل Pan And Zoom است و اين يک ميانبر منو به حالت مشاهده زوم می باشد . سونی اريکسون K850 به راديو FM نيز مجهز است که حداکثر 20 ايستگاه راديويی را ذخيره می کند و دارای RDS نيز می باشد .
 
بالا