آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

معرفی گوشی g600 از شرکت سامسونگ

arsham_333

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2006-10-05
474
210
clear.gif

طراحی :

مدل G600 سامسونگ دارای طراحی کشویی شیک و مناسب است. ابعاد گوشی
clear.gif
میلی متر و وزن آن 104 گرم است .

ساختار گوشی از استحکام کافی برخوردار است و فقط قاب پشت گوشی که از مواد پلاستیکی ساخته شده است کمی نامرغوب به نظر می رسد. باز و بسته کردن گوشی آسان است و مکانیسم فنر موجود در درب کشویی گوشی به حرکت آن کمک می کند. بلندگو در قسمت بالای قاب جلو وجود دارد که حسگر نور برای تنظیم نور صفحه نمایش نیز در انتهای بلندگو و در واقع در بالای گوشه چپ قاب جلو مشاهده می شود

کلید حرکتی به شکل دایره است که از مرکز آن نیز برای تایید استفاده می شود . این کلید بهمراه کلیدهای اطراف آن در زیر صفحه نمایش قرار دارد . کلید ولوم و پورت شارژر / هدفون در طرف چپ گوشی وجود دارد .

کلید دوربین و محل کارت حافظه MicroSD در طرف راست گوشی مشاهده می شود . پورت شارژر و محل کارت حافظه MicroSD دارای درپوش محافظ است که به بدنه گوشی متصل می باشد .

لنز دوربین 5 مگاپیکسل و فلش LED در طرف پشت درب کشویی روی یک قسمت برآمده وجود دارد . قسمت عمده قاب پشت را درب باتری تشکیل می دهد. باتری گوشی از نوع Li-Ion با توان 880mAh است که در حالت Standby حداکثر 300 ساعت و در مکالمه مداوم تا سه ساعت و سی دقیقه دوام می آورد .

صفحه نمایش :


مدل G600 سامسونگ به یک صفحه نمایش QVGA در اندازه 2.2 اینچ مجهز است که 16 میلیون رنگ را نشان می دهد . وضوح صفحه نمایش
clear.gif
پیکسل است. حسگر نور موجود در صفحه نمایش میزان روشنایی آن را مطابق با محیط اطراف تغییر می دهد که به موجب آن در تاریکی نیز می توان به آسانی از صفحه نمایش استفاده کرد. صفحه نمایش در محیط های روشن بخوبی خوانده می شود .

صفحه کلید :

کلید حرکتی زیر صفحه نمایش قرار دارد که به شکل دایره است و از مرکز آن برای تایید انتخاب ها استفاده می شود. کلید حرکتی دارای حاشیه نقره ای براق است . در اطراف این کلید دو Soft key ، کلیدهای ارسال و پایان تماس و کلید C وجود دارد . دو Soft key برآمده هستند و بخوبی واکنش می دهند در حالی که سایر دکمه ها تخت می باشند اما اندازه بزرگی دارند و استفاده از آنها آسان است .

اندازه کلیدها در صفحه کلید در حد متوسط است و ستون کلیدها توسط یک قسمت برآمده تفکیک می شود . نور زمینه کلیدها به رنگ سفید است که در صورت تاریک بودن محیط به استفاده از کلیدها کمک می کند .
 

arsham_333

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2006-10-05
474
210
منو :

مدل G600 از نظر نرم افزار مانند نسخه های قبلی سامسونگ است اما همچنین دارای ویژگی های جدیدی می باشد. صفحه نمایش Standby گوشی طبق معمول ، اطلاعات سرویس را با آیکن های کوچک نشان می دهد و می توان این صفحه را با گزینه "Dynamic" تنظیم کرد که در این صورت پیش زمینه انیمیشن را براساس محل کاربر نشان می دهد و پیش زمینه با فرا رسیدن شب تغییر می کند . اگر کاربر گزینه استاندارد را برای استفاده از یک تصویر بعنوان پیش زمینه انتخاب کند می تواند از انتخاب تصاویر استفاده نماید و بطور تصادفی آنها را تغییر بدهد .

این صفحه نمایش با دو ساعت ( یکی از آنها ناحیه زمانی دیگری را نشان می دهد ) یا تقویم شخصی می شود که مدت هاست در گوشی های سامسونگ مورد استفاده قرار می گیرد . طبق پیش فرض ، چهار جهت کلید حرکتی دارای میانبرهایی به منوهای مختلف است که امکان شخصی کردن آنها وجود دارد . جهت بالای کلید حرکتی کاربر را به "My Menu" می رساند که دارای 5 میانبر است و می توان آنها را تنظیم نمود . ویژگی های تعیین شده برای دو Soft key را نمی توان تغییر داد که در اینجا برای منو و مخاطبین تنظیم شده اند . قسمت مرکزی کلید حرکتی در عوض دسترسی به منوی اصلی به مرورگر اینترنتی منتهی می شود . منوی اصلی بصورت یک ماتریس 3x ۴ از آیکن ها است که پس از انتخاب ، اندازه آنها بزرگ می شود و عنوان آیکن را نشان می دهد .

تلفن دارای چند تم از پیش نصب شده است که فقط نمودار رنگ و پیش زمینه منو را تغییر می دهد . یکی از تم های از پیش نصب شده طرح منوی اصلی را تغییر می دهد که تا حدودی مانند تم های فلش سونی اریکسون عمل می کند . سایر تم های همانند ممکن است منو را به یک لیست افقی یا عمودی تبدیل کند و امکان شخصی کردن بیشتر منو را فراهم نماید . گزینه ای برای ایجاد یا ویرایش تم های شخصی نیز وجود دارد . زیرمنوها بصورت لیست های عمودی هستند و در زمان انتخاب یک زمینه با زیر گزینه ها می توانید منو را تنظیم کنید تا منوی POP-UP نیز با آنها ظاهر شود . از اینجا بدون وارد شدن به زمینه مستقیما می توانید گزینه ها را انتخاب کنید . هر گزینه منو دارای یک شماره است و دوازده منوی نخست در ارتباط با کلیدهای عددی صفحه کلید می باشند .

منوی این گوشی دارای حافظه است و آخرین گزینه بکار گرفته شده را یادآوری می کند . امکان انتقال منوها بصورت دلخواه نیز وجود دارد . زمانی که کاربر از یک منو به یک منوی دیگر می رود ، G600 می تواند منوها را در یکی از 5 جهت کلید حرکتی تغییر بدهد . سامسونگ SGH-G600 از پروفایل های مختلف پشتیبانی می کند و علاوه بر پروفایل نرمال و صامت دارای OffLine و پروفایل هایی برای رانندگی ، جلسه و هوای آزاد است . هر یک از پروفایل ها صدای تماس دریافتی ، پیام ها ، نوع هشدار تماس و ولوم گوشی را تغییر می دهد .


تماس و دفترچه تلفن :


دفترچه تلفن گوشی مانند مدل های قدیمی سامسونگ است . دفترچه تلفن حداکثر 1000 مخاطب را ذخیره می کند و تمامی مخاطبین ذخیره شده بصورت لیست با شماره تلفن و آیکن شاخص ( نوع شماره را نشان می دهد ، منزل ، محل کار ،...) نشان داده می شوند . عکس مخاطب قابل مشاهده نیست .

اضافه کردن مخاطب جدید طی چند مرحله صورت می گیرد و دو زمینه برای اسامی ( اسم کوچک و اسم فامیل ) ، پنج شماره تلفن ( امکان تغییر نوع شماره وجود دارد و برای مثال می توان پنج شماره موبایل را وارد کرد ) ، زمینه ایمیل و یادداشت متنی ، تاریخ تولد و سه زمینه برای گروه و زنگ و عکس شخصی فراهم شده است . جستجوی مخاطب در G600 با تایپ کردن شماره تلفن از صفحه نمایش Standby صورت می گیرد . بعد از وارد کردن سومین کاراکتر ، تلفن نتایج یافت شده برای شماره ها در دفترچه تلفن و تاریخچه تماس را نشان می دهد .

با استفاده از گزینه های موجود برای شخصی کردن اندازه فونت ( کوچک ، متوسط ، بزرگ ) یا استفاده از منوی انیمیشن می توان ظاهر صفحه شماره گیری را تغییر داد . یک قلم انیمیشن نیز وجود دارد که روی یک برگه سفید می نویسد اما کارایی آن کندتر از گزینه های معمولی است .

پیام :

در منوی استاندارد پیام ، صندوق پستی و تنظیماتی برای پیام های متنی ، چند رسانه ای و ایمیل وجود دارد . منوی ایجاد پیام متنی و چند رسانه ای یکی است . پیام متنی با افزودن محتوای چند رسانه ای به یک پیام چند رسانه ای تبدیل می شود . فرهنگ لغت T9 در سریعتر وارد کردن کلمات به کاربر کمک می کند . برای استفاده از Email Client باید یک صندوق پستی ایجاد کنید .

بعد از مشخص کردن نوع (POP3 / IMAP) ، نام ، آدرس ، نام کاربر و رمز وارد می شود و تلفن بطور اتوماتیک سرورهای ارسالی و دریافتی برای صندوق پستی را پر می کند که بسیار متداول هستند و تنظیماتی که 100% صحیح می باشند را بکار نمی گیرد . روش بهتر این است که به پایگاه داده آن-لاین وصل شوید و دامنه های معروف( domain ) را چک کنید . تنظیمات ایمیل به ارسال و دریافت تقسیم می شود . کاربر می تواند یک کپی از آن را برای خودش بفرستد . گزارش تحویل در خواست نماید یا به آن امضا ، اسم ، شماره و یادداشت اضافه کند . Email Client می تواند فقط تیترهای پیام یا کل متن پیام را دانلود کند و حد دانلود را می توان برای 100 / 300 / 500 KB یا نامحدود تنظیم کرد .


موسیقی و رادیو :

سامسونگ G600 دارای قابلیت های پیشرفته موسیقی است. آیکن Music کاربر را به نرم افزار پخش موسیقی می رساند که بسیار شبیه مدل U700 است . فایل های صوتی را می توان طبق خواننده ، آلبوم ، نوع و همچنین آخرین قطعه موسیقی اجرا شده ذخیره کرد . منوی پخش آهنگ ساختار مناسبی دارد و در آن فضای کافی برای جلد آلبوم و نشان دادن نام خواننده و قطعه موسیقی با فونت بزرگ فراهم شده است .

آیکن هایی که وضعیت گزینه ها را نشان می دهند اندازه مناسبی دارند . قطعات موسیقی را می توان رده بندی کرد و در تنظیمات علاوه بر حالت تکرار استاندارد و انتخاب تصادفی که امکان فعال یا غیر فعال کردن آن وجود دارد ، 10 گزینه پیش تنظیمات اکولایزر نیز مشاهده می شود . در این قسمت انواع متفاوت موسیقی مانند پاپ ، راک ، جاز و کلاسیک وجود دارد اما همچنین جلوه های ویژه صوتی مانند استادیوم ، تالار کنسرت و ... نیز فراهم شده است . سه نوع انیمیشن در نظر گرفته شده است که به انیمیشن مونوکروم منتهی می شود و رنگ آن به تم گوشی بستگی دارد که روی منوی پخش آهنگ نشان داده می شود .

نرم افزار پخش موسیقی بصورت minimize در زمینه اجرا می شود و از پنج جهت کلید حرکتی می توان بعنوان میانبر برای ویژگی های پخش استفاده کرد ( Play / Pause ، Next ، Previous و ...). از امکان اجرای همزمان چند نرم افزار پشتیبانی می شود و در زمان اجرای موسیقی کاربر می تواند با دوربین عکس بگیرد یا پیام تایپ کند . بلندگوی گوشی که در قاب جلو و بالای صفحه نمایش قرار دارد از کیفیت صوتی خوبی برخوردار است اما ولوم آن در حد متوسط است . هدفون موجود در بسته بندی گوشی دارای دو قسمت است . آداپتور با سوکت 3.5 میلی متری و زایده های لاستیکی استاندارد برای از بین بردن نویز . هدفون G600 در حد هدفون استریوی واکمن است که با گوشی های سری W سونی اریکسون عرضه می شود . امکان استفاده از هدست استریوی بلوتوث نیز وجود دارد . G600 به رادیو FM مجهز است که در زمان استفاده از آن باید هدفون را وصل کرد زیرا سیم آن بعنوان آنتن عمل می کند

. رادیو ایستگاههای موجود را بصورت لیست نشان می دهد . رادیو نیز در زمینه اجرا می شود و ویژگی جالب آن " Record " است که مستقیما سیگنال رادیویی را در یک فایل MP3 دریافت می کند . G600 دارای نرم افزار اختصاصی پخش ویدئو نیست اما می تواند فایل های H.263 را پخش کند که از طریق " My File " قابل دسترسی می باشند . با فشار دادن کلید # حالت تمام صفحه فعال می شود که بصورت افقی است . از سایر فرمت های ویدئویی پشتیبانی نمی شود
 

arsham_333

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2006-10-05
474
210
دوربین :

دوربین دیجیتال یکی از مهمترین ویژگی ها در گوشی های چند رسانه ای است . نرم افزار دوربین 2 ثانیه بعد از انتخاب آیکن آن فعال می شود و برای گرفتن عکس آماده است . منوی دوربین از سرعت خیلی زیاد برخوردار نیست و گرفتن عکس در محیط بسته با استفاده از کانون اتوماتیک و در نور متوسط 5-3 ثانیه طول می کشد . گرفتن عکس در هوای آزاد حدود 2 ثانیه طول می کشد و تصویر در ماکسیمم کیفیت طی 5 ثانیه ذخیره می شود .

منوی دوربین بصورت افقی است و از کل صفحه نمایش بعنوان نمایاب استفاده می شود . سه حالت برای نمایاب وجود دارد . basic یا معمولی ، Indicator که اطلاعات اضافی را در تنظیمات انتخابی نشان می دهد ، Guidelines که صفحه نمایش را به 9 قسمت تقسیم می کند تا تصویر را بخوبی تنظیم کند . تمامی گزینه ها در یک منوی افقی قرار دارند که با استفاده از Soft key چپ در دسترس قرار می گیرد . آیکن های سیاه سفید کار هر زمینه را نشان می دهند و بعد از انتخاب ، نام و گزینه های آن در یک لیست عمودی بالای آن نشان داده می شوند .

دوربین G600 دارای گزینه های بسیاری است که شامل حالت عکسبرداری ، عکس های متوالی ، 9 وضوح مختلف ، حالت ماکرو ، فلش ، تایمر، جلوه های ویژه ، کادر ، تعادل رنگ سفید ، تنظیمات ISO ، حالت نمایاب و ... است . عکس های دوربین در صورت کافی بودن نور محیط کیفیت بیشتری دارند . حالت ماکرو برای عکس گرفتن از اجسام نزدیک استفاده می شود . G600 از نظر کیفیت تصاویر ماکرو در حد متوسط قرار دارد . اگر گرفتن عکس در محیط های تاریک برای شما مهم است باید گوشی دیگری را انتخاب کنید که فلش قوی تری داشته باشد . منوی دوربین فیلمبرداری مانند دوربین عکاسی است و ویدئوها در این حالت در ماکسیمم وضوح (۶۴٠x ۴٨٠ )VGA پیکسل فیلمبرداری می شوند . از CIF ، QVGA و دو وضوح پایین تر نیز پشتیبانی می شود.

وضوح VGA برای گوشی بسیار خوب است و با رمز گذاری MPEG 4 نتیجه مطلوبی خواهند داشت . ویدئوهایی که در محیط آزاد گرفته می شوند کاملا واضح و شفاف هستند و تنها مشکل ، صدا است . گزینه جالب این است که امکان مکث در طول فیلمبرداری وجود دارد و به این ترتیب می توانید چند وضعیت را در یک ویدئو ادغام کنید . متاسفانه باز هم ویدئو مشکل صدا دارد . امکان مشاهده پیش نمایش تصاویر ویدئوها در گالری فراهم شده است که برعکس نمایاب ، منوی آن عمودی است و باید تلفن را بچرخانید . با حرکت در تصاویر ، نمونه های کوچک آنها بزرگ می شود و پس از انتخاب یک تصویر ، با استفاده از کلید ولوم می توانید روی آن زوم کنید . در صورت فعال کردن تمام صفحه و منوی افقی ، نقشه کوچکی ظاهر می شود که نشان می دهد کدام قسمت از تصویر مورد استفاده قرار می گیرد .

ویرایشگر عکس در منوی Applications قراردارد که می تواند رنگ ، روشنایی ، کنتراست و ... را تنظیم کند . از جلوه های ویژه مختلف نیز استفاده می شود . مهر تصویر نیز همانطور که از نام آن پیداست برای مهر کردن یک تصویر روی تصویر دیگر بکار می رود .


سایر امکانات :

آلارم یکی از 12 آیکن موجود در منوی اصلی می باشد . در منوی آلارم طبق پیش فرض 5 زمینه وجود دارد اما در صورت کافی نبودن آنها می توانید 5 آلارم دیگر را نیز اضافه کنید . گزینه های هر آلارم جداگانه هستند و علاوه بر زمان ، تکرار و وقفه زمانی می توانید نوع زنگ ، ملودی و ولوم را تنظیم کنید .


آیکن دیگر منوی اصلی تقویم است که دارای تصویر ماه ، هفته و روز می باشد و طبق پیش فرض تصویر ماه را نشان می دهد . تصویر پیش فرض را می توان شخصی کرد و روز شروع هفته را انتخاب نمود . چهار نوع ورودی را می توان به روز تقویم اضافه کرد که شامل قرار ملاقات ، سالروز ، مطالب گوناگون و کار است . قرار ملاقات دارای زمینه هایی برای موضوع ، محل ، جزئیات ، تاریخ و زمان آغاز و پایان است که همچنین می توان برای آن آلارم و تکرار تعیین کرد . سالروز نیز زمینه هایی برای یادآوری در نظر گرفته شده است و گزینه های آن مانند قرار ملاقات است اما دارای گزینه محل و تکرار نمی باشد

گزینه مطالب گوناگون برای یادآوری در نظر گرفته شده است و گزینه های آن مانند قرار ملاقات است اما دارای گزینه محل و تکرار نمی باشد . کار نیز دارای زمینه تعریف ، تاریخ آغاز و پایان ، الویت و آلارم است . تقویم صرفنظر از نوع رویداد ، 400 مورد را ذخیره می کند . منوی لیست رویداد به کاربر مکان می دهد تا به آسانی در آنها مرور کند و هر یک از آنها را ویرایش یا حذف نماید .

سایر ویژگی های Organizer در منویی به نام Applications قرار گرفته اند . ماشین حساب دارای گزینه های مثلثاتی است . مبدل دارای 6 نوع واحد است و منوی بسیار ساده ای دارد . کرنومتر ، تایمر شمارش معکوس و یادداشت با ظرفیت حداکثر 1000 کاراکتر نیز وجود دارد .

ضبط صوت را می توان به مدت زمان مناسب برای پیام چند رسانه ای یا به 1 ساعت محدود کرد . موارد ضبط شده را می توان در حافظه داخلی تلفن یا کارت حافظه microSD ذخیره کرد .


File Explorer گوشی My Files نامیده می شود و در گوشی های سامسونگ در حد زیادی مورد استفاده قرار می گیرد . File Explorer فایل ها را براساس نوع تفکیک می کند و امکان انتقال و یا کپی فایل ها را فراهم می کند . G600 سامسونگ از EDGE پشتیبانی می کند . بارگذاری یک صفحه سنگین HTML چند دقیقه طول می کشد . G600 یک تلفن چهار بانده GSM ( ٨٥٠ / ٩٠٠ / ۱۸۰۰ / ١٩٠٠ MHZ ) است که در سراسر دنیا قابل استفاده است .


مرورگر اینترنتی HTML بخوبی عمل می کند و درای گزینه " desktop view mode " است که امکان مرور در جهت افقی و عمودی در صفحه را فراهم می کند . برای ارتباط با کامپیوتر از نرم افزار Samsung Pc Studio استفاده می شود که امکان هماهنگی با OutLook MicroSoft را فراهم می کند و از کامپیوتر می توانید مخاطبین ، پیام ها ، فایل ها ، ارتباطات اینترنتی و محتوای چند رسانه ای را کنترل کنید . از طریق بلوتوث و کارت خوان نیز می توان فایل ها را انتقال داد .


این ویژگی به شما امکان می دهد تا ویدئوها و عکس های دوربین را از کارت به کامپیوتر انتقال بدهید . G600 مانند سایر مدل های جدید سامسونگ امکان مشاهده فایل های MicroSoft Office 2003 (Word ، Excel ، Power Point ) و مستندات Adobe Acrobat ( PDF ) را فراهم می کند اما نمی توان آنها را ویرایش کرد . این گوشی دارای چند بازی از پیش نصب شده است که نیمی از آنها آزمایشی هستند . از آنجایی که G600 از MIDP 2.0 جاوا پشتیبانی می کند امکان اضافه کردن بازی ها و نرم افزارهای بیشتری وجود دارد .
 

arsham_333

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2006-10-05
474
210
باند فركانس:
باند :GSM 850 / GSM 900 / GSM 1800 / GSM 1900

مشخصات ظاهري
وزن: 104 گرم
سايز (میلی متر) : طول : 101 عرض : 47.8 ضخامت : 14.9

مشخصات صفحه نمايش
نوع: TFT با قابلیت نمایش 16 میلیون رنگ
ابعاد: 240x 320 پیکسل
حالت اسكرين سيور: دارد
تصوير زمينه: دارد

مشخصات دوربين نوع:
5 مگاپیکسل دارای فوکوس اتوماتیک و سیبستم لرزش گیر دست
قابليت بزرگنمايي: دارد
ابعاد عكس : 2592х1944 پیکسل
قابليت فيلمبرداري: دارد
مدت فيلمبرداري: به میزان حافظه
فلاش: دارد

مشخصات صداي زنگ
نوع: پلی فونیک
قابليت دريافت زنگ: دارد
پخش MP3 به جاي زنگ: دارد
مشخصات پخش كننده موزيك نوع: MP3 player
قابليت پخش: MP3/AAC/AAC+/e-AAC+/WMA

مشخصات حافظه
حافظه گوشي: 55 مگابایت
حافظه مموري كارت : دارد (microSD (TransFlash
دفترچه تلفن: دارد
نمايش تصوير تماس گيرنده: دارد

ابزار ارتباطي گوشي
پورت: USB
بلوتوث: دارد نسخه 2 با A2DP
اينفرارد: ندارد
GPRS : دارد Class 10 (4+1/3+2 slots), 32 - 48 kbps
EDGE : دارد Class 10, 236.8 kbps
HSCSD : ندارد
: 3G
ندارد
Wireless LAN: ندارد

بازي نام بازي : دارد با قابلیت دانلود
مرورگر اينترنت WAP : دارد
xHTML : دارد
HTML : دارد NetFront

ساير مشخصات
messaging : SMS, MMS, Email
تايپ هوشمند T9 : دارد
ويبره : دارد
سيستم ضبط صدا: دارد
سيستم شماره گيري با صوت: ندارد
فرمان صوتي : ندارد
راديو : دارد
مكالمه تصويري: ندارد
قابليت ويرايش آفيس: ندارد
قابليت نمايش Pdf : ندارد
قابليتهاي ديگر: Java MIDP 2.0 , tv out
مشخصات باتري نوع: Standard battery, Li-Ion 880 mAh
زمان مكالمه مداوم: 3 ساعت و 30 دقیقه
زمان آماده به كار: 300 ساعت
 
بالا