آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مطرح کردن سوالات و مشکلات پاور - قسمت سوم

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

مهدی امجدی

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-12-25
2,476
19,507
ایران
با درود خدمت شما
دوست عزیزم پاور استارت نمیزند که بخواهد ولتاژ خروجی نمایش دهد شما باید ترانزیستور و دیودهای ثانویه را چک کنید البته امکان هم دارد آی سی مشکل داشته باشد
ولی به قول دوستمون بهتره قدم به قدم با ولتاژ گیری جلو برید
موفق باشید

iranvich63

کاربر
2012-03-24
321
2,081
با درود خدمت شمادوست عزیزم پاور استارت نمیزند که بخواهد ولتاژ خروجی نمایش دهد شما باید ترانزیستور و دیودهای ثانویه را چک کنید البته امکان هم دارد آی سی مشکل داشته باشدولی به قول دوستمون بهتره قدم به قدم با ولتاژ گیری جلو بریدموفق باشید
سلام دوست عزیزمن اون پاور گرین رو تعمیر کردم.بخاطر یکی دوبار برق گرفتگی حین ولتاژ گیری از ولتاژ گیری صرف نظر کردم. از تجربه خودم استفاده کردم. بجای ولتاژ گیری در خطوط، از روش تست گام به گام قطعات استفاده کردم یعنی از جاهایی که امکان سوختن بیشترهدیودها، ترانزیستورها، و نهایتاً رسیدم به مقاومتها. یک مقاومت یک هشتم وات 470 کیلو اهمی در کنار ترانزیستورها سوخته بود.قابل توجه تعمیرکاران:مقاومت وخته ظاهری کاملاً سالم داشت حتی زیر لوپ نیز سالم بود ولی مقاومتش شده بود بی نهایت.با تعویض اون پاور کار کرد.ممنونم از حس همکاری و پشتیبانی شما.

AREF1369

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2011-11-16
602
6,362
ایران
با سلام خدمت اساتید گرامی و کمال تشکر از زحمات گرانقدر شما.شاید این تاپیک جای مناسبی برای این موضوع نباشد.من یک تستر پاور از نمایندگی شرکت گیرین خریدداری کردم که قیمت این تستر 35تومن بود و تمام سوکت های پاور حتی سوکت فلاپی به این تستر وصل میشود و دارای نمایشگر رنگی میباشد که پاور گود را هم نشان میدهد.این تستر هر ولتاژرا با در نظر گرفتن محدوده تلرانس ولتاژ نشان میدهد و در صورت ایراد در ولتاژ ان را به صورت چشمک زن همراه با صدای بوق اعلام میکند و در دفتر چه راهنمای همراه تستر محدوده صحیح هر ولتاژ نشان داده شده است.مثلا در یکی از پاورهایی که برای تعمیر داشتم پاور گود هشدار میداد و با باز کردن پاور دیدم خازن های ورودی ترکیده اند و با تعویض مشکل حل شد.همچنین ترکیدگی خازن های ورودی باعث شده بئدند مادر بورد تصویر ندهد.

ebrahim298

کاربر
2011-09-08
22
49
کرج
با سلام
پاور کامپیوترم یه مشکلی پیدا کرده وقتی دکمه پاور را میزنم فقط برای دو یا سه ثانیه فعال میشه و فن cpu می چرخه بعدش بصورت اتوماتیک خاموش میشه وقتی از مادر برد جدا میکنم و سیم سبز را به سیم مشکی وصل میکنم پاور روشن میشه و همه ولتاژ ها را دقیقا مانند یک پاور سالم داره بجز ولتاژ پاورگود ( PG ) که بجای 5 ولت تقریبا 0.3 ولت . وقتی از ولتاژ 12 ولت تقریبا 4 آمپر جریان می کشی افت ولتاژ 1.3 ولت داریم و تو جریان 5 آمپر ، ولتاژ 2.5 ولت افت میکنه . من تقریبا تمام مقاومتها و دیود ها و ترانزیستورهای کم قدرت را تست کردم و سالم هستند ای سی pwm tl494 و همچنین کمپراتور az339 سالمه ترانزیستور های سویچ هم که ظاهرا سالمند چون همه ولتاژ ها وجود داره . به نظر خودم باید مسیر فید بک آی سی کنترل باشه که در جریان های بالا افت ولتاژ زیاد میشه ولی این مسیر رو هم چک کردم مشکلی نبود دیگه راستش نمی دونم که کدوم قطعه معیوبی منو گذاشته سر کار . اگه تجربه ای دارین لطفا کمک کنین. پاور از نوع GOLDEN 500w

aramis

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-03-24
303
1,901
آذربایجان
با سلام

دوست عزیز ایراد از پاورت نیست مادربردوهارد تست کن اگه هاردت سوخته باشه این اتفاق میفته همه کابلهای برق سی دی رام و هارد ازاد کن ببین روشن میشه یا نه؟

ebrahim298

کاربر
2011-09-08
22
49
کرج
سلام
پاور که مطمئنا معیوبه چون سیستمم با یه پاور دیگه داره کار میکنه . عرض کردم زمانی که از مادربرد جدا میکنم با اتصال سیم سبز به مشکی روشن میشه همه ولتاژها وجود داره بجز PG که بجای 5 ولت 0.3 ولته .تشکر

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: jac

aligiti

کاربر
2011-12-26
48
80
مرند
سلام
پاور که مطمئنا معیوبه چون سیستمم با یه پاور دیگه داره کار میکنه . عرض کردم زمانی که از مادربرد جدا میکنم با اتصال سیم سبز به مشکی روشن میشه همه ولتاژها وجود داره بجز PG که بجای 5 ولت 0.3 ولته .تشکر
سلام دوست عزیز منم این مشکل رو داشتم یه بار با تعویض خازنهای بزرگ حل شد و یه بار هم مدار قطعی داشت که باز هم حل شد
با سپاس

مهدی امجدی

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-12-25
2,476
19,507
ایران
سلام
با درود خدمت شما
دوست عزیزم پاور را از نظر قلع مردگی بررسی کنید خازنها و ترانزیستورهای ثانویه را تست کنید
موفق باشید

ebrahim298

کاربر
2011-09-08
22
49
کرج
ازدوستان متشکرم .با توجه به اینکه تقریبا همه قطعات رو تست کردم و ظاهرا سالم بودن ولی یکی از خازن های صافی ورودی 200 ولت که از نظر ظاهری مشکلی نداشت نشتی شده بود که بعد از تعویض ، خروجی PG به ولتاژ 5 ولت برگشت و مشکل پاور حل شد. با مقاومت آجری اهم پایین وات بالا جریان پاور را هم چک کردم که هیچ مشکلی نداشت. با تشکر

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا