آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک Amiric تکشو

در انجمن تعمیرکاران عزادار یکی از اعضای بسیار خوب خود هستیم، جناب استاد کمالی با نام کاربری غزال از مدیران بسیار با تجربه و فعال انجمن بودند و متأسفانه ایشان را از دست دادیم. برای خانواده ایشان آرزوی صبر می‌کنیم. روحشون شاد و یادشون گرامی

مطرح كردن سوالات و مشكلات مادر برد

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

jps

کاربر
2008-12-16
31
62
فدات شم بالا نمیاد دیگه ازتون کمک کرفتم عکس هم گذاشتم

faryad_mfa

کاربر
2008-01-15
78
305
من يك مادربرد گيگا دارم كه وقتي روشن ميشه در حين بالا آمدن ويندوز صفحه نمايش به هم ميريزه و سيستم هنگ ميكنه.نقطه اي هم كه اين مشكل پيش مياد متفاوت هست.بعضي وقتا در هنگام چك باياس بيشتر مواقع هم در صفحه ويندوز.قبلا تو يك مادربرد ديگه اين مشكل بود و با تعويض رم مشكل حل شد.البته بگم كه براي كارت تصوير هم نيست چون با كارت ديگه هم همين مشكل بود.

fanta

کاربر
2007-03-18
6
3
سلام من یه مادربرد گیگا 8vm533 دارم وقتی که دکمه پاور رو میزنم یه لحظه روشن میشه و خاموش میشه اتصالی هم از برقatx هست یعنی وقتی کانکتور 4تایی رو بر میدارم روشن میشه و تصویر نمیده تمام فتها و خازنهای اطراف cpu و pwm رو عوض کردم و لی اتصالی رو پیدا نکردم .لطفا کمک کنید

ALI.RISIVER

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2006-10-03
775
1,846
USA
WWW.ALIRISIVER.TK
سلام من یه مادربرد گیگا 8vm533 دارم وقتی که دکمه پاور رو میزنم یه لحظه روشن میشه و خاموش میشه اتصالی هم از برقatx هست یعنی وقتی کانکتور 4تایی رو بر میدارم روشن میشه و تصویر نمیده تمام فتها و خازنهای اطراف cpu و pwm رو عوض کردم و لی اتصالی رو پیدا نکردم .لطفا کمک کنید

دوست عزیز رگلاتورهای تامین ولتاژ cpu چک کنید

ali m.g

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
کاربر
2008-01-04
1,869
11,852
TEHRAN

باسلام

دوست عزیز روی عکس مشخص کردم همه این موس فتها را 2 پایه کناری را آزاد کن ببین

کدام نشتی یا اتصال کوتاه هستش ( لطفا در جوابتان نحوه تست تان راهم بنویسید)

اگر آنها نبود یکی از خازنهای آنها اتصال کوتاه هست .این هم عکس

33.JPG

موفق باشید

ALI.RISIVER

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2006-10-03
775
1,846
USA
WWW.ALIRISIVER.TK
من يك مادربرد گيگا دارم كه وقتي روشن ميشه در حين بالا آمدن ويندوز صفحه نمايش به هم ميريزه و سيستم هنگ ميكنه.نقطه اي هم كه اين مشكل پيش مياد متفاوت هست.بعضي وقتا در هنگام چك باياس بيشتر مواقع هم در صفحه ويندوز.قبلا تو يك مادربرد ديگه اين مشكل بود و با تعويض رم مشكل حل شد.البته بگم كه براي كارت تصوير هم نيست چون با كارت ديگه هم همين مشكل بود.

دوست عزیز پاور تعویض کنید و نتیجه را اعلام کنید

ali m.g

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
کاربر
2008-01-04
1,869
11,852
TEHRAN

باسلام

دوست عزیز بایوس رو آبدیت کن

و کار دیگه اینکه با یک رم دیگه تست کن

نتیجه را اعلام کن

fanta

کاربر
2007-03-18
6
3
من تمام این موس فتها رو عوض کردم و سالم گزاشتم و لی بازم نشد بعد از روشن کردن هم فکر میکنم که موس فتها میسوزه خازنها رو هم تمام شونو عوض کردم نشد

ali m.g

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
کاربر
2008-01-04
1,869
11,852
TEHRAN
من تمام این موس فتها رو عوض کردم و سالم گزاشتم و لی بازم نشد بعد از روشن کردن هم فکر میکنم که موس فتها میسوزه خازنها رو هم تمام شونو عوض کردم نشد

باسلام

دوست عزیزفقط لطفا سزیع جواب بده .اینجوری زمان خیلی طولانی میشه .چند روزه الان جواب دادید
===================
( 1 )در نوک فلش شماره یک : یا دیود دارید یا خازن میکایی .- که هر کدام باشد روی خط ولتاژcpu وچیپ یک

قرار گرفته آنجا ( دوسر دیود یا خازن ) اگر اهمی کمتر از حدودا 40 اهم نشون بده ..چیپ اصلی (1 ) خرابه
=====================
( 2 ) ic رگولاتور یا درایور cpu است که باید لاین های ولتاژی که به این ic ختم میشود را مشخص واهم آنجا را نسبت به بدنه بگیرید ( در صورتی که قطعات راهنمایی قبلی سالم باشد وشماره 1 و 3 خراب نباشد این
ic خرابه )

=====================
( 3 ) 2 تا موس فت smd( که روی مدار دیود معرفی شده ) مثل ترانزیستور smd میباشد به شماره

702 یا 7002 ویا مشابه که باید تست کنید

================
این هم عکس راهنما
33.JPG

ولطفا تمام تست هایی که می زنید در تایپکتان نحوه آنرا اعلام کنید که چه جوری تست کردید وچی نشون داد

موفق باشید

jps

کاربر
2008-12-16
31
62
سی پی یو

سلام من یه مادربرد دارم که قبلا سی پی یو 2.8 را ساپورت میکرد اما الان فقط با 1.7 ذشمش ئثغشی علت چیست و چگونه باید عیب آن را رفع کنم

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا