آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک Amiric تکشو

مطرح كردن سوالات و مشـــــــكلات ۩ هارد ديســـكــــــ ۩

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

همتا

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
کاربر +vip پلاس
کاربر
2011-08-13
1,886
6,820
کرمان
سلام
از برنامه های زیادی میتونید برای چک کردن بد سکتور و سلامت هارد استفاده کنید. یکی از این ابزارها که خیلی خوبه : HD Tune Pro 5.0 Retail هست که شاید دوستان تو سایت خودمون هم گذاشته باشن ولی چون حجمش کمه برای احتیاط براتون آپلود کردم میتونید از ضمیمه دانلود کنید. البته این نرم افزار خیلی کامل هست ولی اگر نخواستید میتونید از دستور CHKDSK در CMD هم برای پیدا کردن بدسکتورها استفاده کنید.

مراقب باشید اطلاعات مهمی اگر در هاردتون دارید اول از اونها پشتیبان بگیرید که اگر برنامه خواست تعمیری انجام بده اطلاعات شما از بین نره حتی در زمان تست! و البته یکی از امکانات این برنامه پاک کردن اطلاعات به صورت غیر قابل بازگشت هست که مواظب باشید اون قسمت رو کلیک نکنید
باسلام میشه برام توضیح بدید با این برنامه HD Tune Pro 5.0 Retail چطور میشه بدسکتورگیری کردباتشکر:202:

مهدی امجدی

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-12-25
2,476
19,507
ایران
با درود خدمت شما
دوست عزیز این برنامه بیشتر برای تست هارد و... است و برای بدسکتور گیری میتونی از نرم افزارهای موجود در مجموعه hiren استفاده کنید hiren بهترین مجموعه نرم افزار تعمیر هارد را دارد این برنامه را میتونه از اینترنت دانلود کنید
موفق باشید

m.pezeshki

کاربر
2012-06-13
142
198
روي ابر های سفید
با درود خدمت شما
دوست عزیز این برنامه بیشتر برای تست هارد و... است و برای بدسکتور گیری میتونی از نرم افزارهای موجود در مجموعه hiren استفاده کنید hiren بهترین مجموعه نرم افزار تعمیر هارد را دارد این برنامه را میتونه از اینترنت دانلود کنید
موفق باشید

ايا در صورتي كه هارد ديسك ازش دود بلند بشه نميدونم به چه دليلي و ديگه توسط كامپيوتر شناسايي نشه قابل تعمير ميباشد؟

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: همتا

farzad_yousefi

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2011-02-01
829
4,580
سراسیاب ملارد(کرج)
سلام یه هارد سامسونگ 320 ساتا هست که این پیغامو میده . و این هارد پشتش چنتا سوکت هست که روش جامپر داره . من این هاردو به سیستم خودم زدم اومد بالا و کار کرد الانم همون طور که میبینید سیستم میشناسه ولی تو ستاپ نمیره . اینم بگم که این سیستم فقط این هاردو نمیشناسه و ارور slave میده و بقیه هاردارو میشناسه . من بایوس مادربرد را هم پروگرم کردم اگه امکان داره راه حل بگید
تصrfوير003.jpg
اینم شکل هارد تصوير002.jpg

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: farah676

مهدی امجدی

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-12-25
2,476
19,507
ایران
با درود خدمت شما
اول برد را از هارد جدا کنید و هر دو طرف برد را با اسپری تمیز کنید و سپس برد را نصب کنید
در مرحله بعد با یک سیستم دیگر تمام پاراتیشن ها را پاک کنید
کابل دیتا و برق ساتا را عوض کنید
و در آخر به این سیستم وصل کنید و پاراتیشن بزنید
موفق باشید

farzad_yousefi

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2011-02-01
829
4,580
سراسیاب ملارد(کرج)
با درود خدمت شما
اول برد را از هارد جدا کنید و هر دو طرف برد را با اسپری تمیز کنید و سپس برد را نصب کنید
در مرحله بعد با یک سیستم دیگر تمام پاراتیشن ها را پاک کنید
کابل دیتا و برق ساتا را عوض کنید
و در آخر به این سیستم وصل کنید و پاراتیشن بزنید
موفق باشید

سلام استاد امجد به نظر از جامپر هست . میتونید چک کنید بگید چون به نظر با فرمت کردن حل نشه مشکل به نظر شما مشکل از جامپرها میتونه باشه

پیوست‌ها

آخرین ویرایش:

مهدی امجدی

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-12-25
2,476
19,507
ایران
با درود مجدد
میتونید جامپرها را جابجا کنید ضرر نداره
ولی حتما از کابل دیتا و برق ساتا نو استفاده کنید
در نهایت اگر جواب نداد کل درایوها را پاک کنید و از اول پاراتیشن بندی کنید
موفق باشید

farzad_yousefi

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2011-02-01
829
4,580
سراسیاب ملارد(کرج)
با درود مجدد
میتونید جامپرها را جابجا کنید ضرر نداره
ولی حتما از کابل دیتا و برق ساتا نو استفاده کنید
در نهایت اگر جواب نداد کل درایوها را پاک کنید و از اول پاراتیشن بندی کنید
موفق باشید

ممنون دارم درایو هارو خالی میکنم و با low level format فرمت میکنم ببینم چی میشه . من کابل یاتا رو تعویض کردم و جامپر هارو جا به جا کردم فعلا که نشده . من فرمت میکنم نتیجرو میگم . ممنون

aligiti

کاربر
2011-12-26
48
80
مرند
با سلام خدمت اساتید
لطف کنید بفرمایید با چه دستگاههایی و چگونه میتوان فریمور هارد را آپدید کرد
فایل جدید فریمور را از کجا دانلود میتونیم بکنیم
با سپاس فراوان

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: همتا
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا