آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل گرم نکردن غذا با وجود سالم بودن همه چیز

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

mk8800

کاربر
2008-01-05
8
14
سلام من یه ماکرو فر شارپ دارم که حدود یه ماهی کار کرده به دلیل گیر داشتن فنش زیادی گرم میکرد که البته من دیر فهمیدم یه بار که حسابی گرم کرده بود یه مشکلی پیدا کرد و دیگه چیزی رو داغ نمی کنه من یه لیوان ۱۰۰ سی سی اب برای ۲ دقیقه توش گذاشتم که اصلا تغییر دما نداشت(توان ماکروفر ۸۰۰ خروجیه) با این حال بدنش داغ میشه وقتی بازش کردم هم مگنتورنش حسابی داغ کرده بود .
علت اینکه مگنتورنش اینقدر داغ می کنه ولی غذا رو گرم نمی کنه چیه؟
دیود سالمه هرچند دیر شده من دیگه خریدم برای تست باید حتما از ولتاژ استفاده کنید یعنی منبع ۱۲ ولت و ولت متر رو سری کنید .
من ترانس را هم تست کردم سالمه مگنتورن هم قعطی نداره یعنی دو تا سر ورودیش امپدانس پایین داره و و دو سرش و زمین امپدانس بالا

farah676

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2007-08-22
4,688
62,036
اصفهان
سلام من یه ماکرو فر شارپ دارم که حدود یه ماهی کار کرده به دلیل گیر داشتن فنش زیادی گرم میکرد که البته من دیر فهمیدم یه بار که حسابی گرم کرده بود یه مشکلی پیدا کرد و دیگه چیزی رو داغ نمی کنه من یه لیوان ۱۰۰ سی سی اب برای ۲ دقیقه توش گذاشتم که اصلا تغییر دما نداشت(توان ماکروفر ۸۰۰ خروجیه) با این حال بدنش داغ میشه وقتی بازش کردم هم مگنتورنش حسابی داغ کرده بود .
علت اینکه مگنتورنش اینقدر داغ می کنه ولی غذا رو گرم نمی کنه چیه؟
دیود سالمه هرچند دیر شده من دیگه خریدم برای تست باید حتما از ولتاژ استفاده کنید یعنی منبع ۱۲ ولت و ولت متر رو سری کنید .
من ترانس را هم تست کردم سالمه مگنتورن هم قعطی نداره یعنی دو تا سر ورودیش امپدانس پایین داره و و دو سرش و زمین امپدانس بالا
با عرض سلام
احتمالا مگنترون خراب شده یک راه ساده که بفهمید که آیا تفنگ آن عمل میکند این است یک تکه کاغذ آلومینیومی داخل دستگاه بگذارید و دستگاه را روشن کنید البته به محض زدن جرقه فورا دستگاه راه خاموش کنید به این صورت از عملکرد مگنترون آگاه خواهید شد

mk8800

کاربر
2008-01-05
8
14
ممنون از کمکتون ولی مشکل رو پیدا کردم یکی از مگنت ها(آهن رباهای)جلوی مگنترون در اثر گرما ترکیده که علت گرم شدن مگنترون همینه
حالا یه سوال من پرسیدم انگار مگنت قابل تعویض نیست و گفتن باید کامل مگنترون رو عوض کنی
میخواستم بدونم میشه به جای مگنترون شارپ ، مگنترون ال جی نصب کرد در ضمن یارو میگفت واتش هم مهم نیست همشون به هم میخورن قیمت هم داده 37 هزار تمن (قیمتش خوبه؟)
میگفت جابجا شدن جای دوتاسیم ورودیش هم موردی نداره(هرچند شک دارم اینطور باشه)
راهنمایی کنید ممنون میشم
اگه میگید به هم نمی خوره یه جایی رو معرفی کنی که بتونم مگنترون خودش رو با قیمت مناسب تهیه کنم
من بچه ی یزدم ولی اگه تو اصفهان هم معرفی کنید خوبه
بازم ممنون از توجهتون

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: sadegh88

farah676

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2007-08-22
4,688
62,036
اصفهان
با عرض سلام

اگر از لحاظ پایه ها شبیه باشد و نیز طول تفنگ آن نیز اهمیت دارد
قیمت در حال حاضر با این تغییرات شگرف نمیدانم
از دوستان فروشنده و کسانی که اینگونه دستگاه ها را برای تعمیر نزد بنده می آورند سراغ میگیرم و خدمت شما عرض میکنم

mk8800

کاربر
2008-01-05
8
14
ممنون
در مورد پایه هاش جای پایه هاش مثل خودش سمت چپ اون بود ولی اسم پایه هاش (F و FA) برعکس او اصلیشه
یه سوال جا به جا شدن سیم های ورودیش مهم نیست این مگنتورن ها وات ندارن؟
من منتظر می مونم

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا