آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: مشکل کار نکردن کنترل از راه دور ماشین اسباب بازی خودرو مدل و کار نکردن دو آرمیچر با هم

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,272
ایران
پاسخ : مشکل کار نکردن کنترل از راه دور ماشین اسباب بازی و کار نکردن دو آرمیچر با هم

باسلام
باتری اش را چک کن شاید ضعیف شده و شارژ نمی پذیرد

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,272
ایران
پاسخ : مشکل کار نکردن کنترل از راه دور ماشین اسباب بازی و کار نکردن دو آرمیچر با هم

باتری 12 ولت چند آمپر است احتمال دارد مشکل از باتری باشد انرژی و قدرتش نمیرسد که دو موتور را باهم راه اندازی کند

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: javid.1

javid.1

کاربر
2013-09-03
365
527

باتری 12 ولت چند آمپر است احتمال دارد مشکل از باتری باشد انرژی و قدرتش نمیرسد که دو موتور را باهم راه اندازی کند

چطور میتونم بفهمم چند آمپر هستش.

من فیوز هارو از یه پایه کندم که با مولتی متر چک کنم بعد از جا زدن بوی سوختن به مشامم رسید .اون برد کوچیک رو برگردوندم دیدم تهش بدین شکل سوخته!!!!
چه دلیلی میتونه داشته باشه وقتی من تغییری بوجود نیاوردم!! 2014-07-15-19-15-46_photo.jpg

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: abady

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,272
ایران

باسلام
دیگر لازم نبود فیوزها را چک کنی چون گفتی 4 تا 7 اهم هستند درست است اگر لازم بود من میگفتم
انشاله که به قطعات صدمه نزده باشی آیا مثل حالت قبلی کار میکند
فیبر را آن قسمت که با رنگ زرد با سمباده عایقش را پاک کن و خوب لحیم کن
سپس زیر برد را باتینر فوری 10000 با یک مسواک کهنه خوب لاکهایی که از حرارت اتصال باقی مانده تمیز بشور و خشک کن و بعد همه زیر برد را تجدید لحیم کن که قلع مردگی نداشته باشد

p1.jpg

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,272
ایران

روی باتری نوشته شده که 12 ولت .... آمپر است
دلیل اشکال بوجود آمده در فیبر احتمالا موقع لحیمکاری مجدد خوب لحیم نکردی و موجب کشیدن جریان شده و فیبر به آن صورت در آمد
در لحیمکاری مجدد :
[hide]
اول محلی که میخواهی لحیم کنی خوب تمیز میکنند و هویه خوب داغ میکنند و اول سیم لحیم را به محل مربوطه که سیم هم در جای خودش به فیبر متصل کردی میچسبانی سپس هویه را میگیری تا سیم لحیم قشنگ روی سیم و فیبر آب شده و براق شود سپس بلافاصله هویه برمیداریم
[/hide]

javid.1

کاربر
2013-09-03
365
527

باسلام
دیگر لازم نبود فیوزها را چک کنی چون گفتی 4 تا 7 اهم هستند درست است اگر لازم بود من میگفتم
انشاله که به قطعات صدمه نزده باشی آیا مثل حالت قبلی کار میکند
فیبر را آن قسمت که با رنگ زرد با سمباده عایقش را پاک کن و خوب لحیم کن
سپس زیر برد را باتینر فوری 10000 با یک مسواک کهنه خوب لاکهایی که از حرارت اتصال باقی مانده تمیز بشور و خشک کن و بعد همه زیر برد را تجدید لحیم کن که قلع مردگی نداشته باشد

مشاهده فایل‌پیوست 94886

منظورم از تست فیوز ها همون تست بازر بود که شما فرمودید.
روی باتری چیزی ندیدم ولی روی آداپتور شارژزش نوشته ۱ آمپر.
آقا رضا من اصلا به برد دست نزدم.فقط عکس گرفتم!!
باتری وقتی شارژ میشود ۱۳ ولت رو نشون میده.
امروز یکبار که باتری در حال شارژ بود ماشین رو تست کردم اصلا کار نکرد.شارژر رو کندم ولی بازم کار نکرد.بعد از گذشت چند دقیقه که سیم قرمزو مشکی رو از باتری کندم و جا زدم دوباره کار کرد

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,272
ایران

باسلام
تاپیک 14 و 15 من را انجام دادی؟
درست است وقتی باتری شارژ باشد بین 13 تا 13/5 ولت را نشان میدهد
بعضی موقعها اتصالات شل باشد اینطوری بازی میدهد
[hide]
معمولا 1/10 جریان اصلی را برای شارژر در نظر میگیرند 1 آمپر شارژر دارای شدت جریان بین 7 تا 10 آمپر میباشد معمولا در این رنج باتری 7 آمپر وجود دارد لذا باتری شما 7 آمپری است
[/hide]

javid.1

کاربر
2013-09-03
365
527

باسلام
hidden content may not be quoted

تا بعدازظهر انجام میدم اطلاع میدم.
واقعا حرف های شما و بعضی از همکاران رو باید به صورت کتاب نوشت.واقعا اموزنده هستند.

javid.1

کاربر
2013-09-03
365
527

باسلام
hidden content may not be quoted

افا رضا من اون کاریو که گفتین انجام دادم.
ولی الان کلا روشن نمیشه که بخوام تست کنم.
کلا کار خاصی نکردم که بخواد روشن نشه!
فک میکنم از اتصالات باشه.2014-07-17-11-44-16_photo.jpg

javid.1

کاربر
2013-09-03
365
527

اقا رضا من اتصالات رو چک کردم و دوباره جا زدم و مشکل حل شد.
الان هم با سرعت پایین کار میکنه هم با سرعت بالا.
فقط الان مونده که با ریموت هم کار کنه .

برای ریموت نظرتون چیه ؟
هنوز عمل خاصی روی ریموت انجام ندادم

بالا