آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل کار نکردن کابل شارژر نو اک و پلمپ دوسر تایپ سی

mohammadhadi

مدیر تالار
مدیر تالار
2008-03-31
2,879
10,572
سلام
از چه نوع شارژری استفاده می کنید؟ اگه شارژرتون pd هست دستگاه متصل هم قاعدتا بایستیpd باشه
شارژرتون سالمه؟
با کابل دیگه غیر از اینها و شارژر دیگری امتحان کرده اید ؟

solara

کاربر vip
vip
کاربر
2010-07-31
173
386
سلام
از چه نوع شارژری استفاده می کنید؟ اگه شارژرتون pd هست دستگاه متصل هم قاعدتا بایستیpd باشه
شارژرتون سالمه؟
بنظر میاد که همه چیز درسته-احتمالا در نحوه استفاده دچار خطا شده اند.

pars598

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2013-02-17
270
269
خواهش میکنم-اگر میخواهید ماژول TP4056 رو راه اندازی کنید باید شارژر معمولی وصل کنید-به هیچ عنوان از شارژر فست استفاده نکنید-برای راه اندازی این ماژول از شارژر 5 ولت 2 امپر و کابل یک سر usb یک سر TypeC استفاده کنید.
منظورم راه اندازی ماژول نبود دوست عزیز
منظور کار نکردن کابل دوسر تایپ سی هست که چرا کار نمیکنه چرا ولتاژ رو عبور نمیده با وجود نو بودن

pars598

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2013-02-17
270
269
سلام
شارژرتون سالمه؟
شارژر با خروجی تایپ سی مدل G1000-US با خروجی 5ولت 3آمپر و 9ولت 2آمپر M LPS - شارژر pd نیست - بله سالمه - حتی با یه شارژر 18 وات اصلی اپل با خروجی تایپ سی هم این کابل رو به این ماژول وصل کردم ولی باز هم کار نکرد ماژول روشن نشد
ولی هنوز با کابل دیگه ای تست نکردم چون فعلا" در دسترسم نیست

solara

کاربر vip
vip
کاربر
2010-07-31
173
386
منظورم راه اندازی ماژول نبود دوست عزیز
منظور کار نکردن کابل دوسر تایپ سی هست که چرا کار نمیکنه چرا ولتاژ رو عبور نمیده با وجود نو بودن
آقا
ببینید شما ماژول TP4056 که دارید فست نیست-پس اگر شارژر فست بهش بزنید ممکنه اسیب ببینه-دوم اینکه اصن ممکنه با این کابل کار نکنه-اگر قصد دارید کابل رو تست کنید باید کابل رو به یه شارژر فست زده سپس به گوشی فست اتصال بدید-اگر گوشی رو شارژ کرد پس کابل سالمه-حالا اگر قصد دارید ماژول رو تست کنید باید یه شارژر 5 ولت 2 امپر و یه کابل یک سر usb یک سر type c بهش بزنید-اگر چراغ ماژول روشن شد یعنی اوکی

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: pars598

J1375

کاربر
2021-03-26
185
331
زیر سایه خدا
تشکر دوست عزیز
میشه لطفا" بفرمایید که چرا به ماژول شارژر باتری لیتیومی TP4056 - کانکتور TYPE-C وصل کردم روشنش نکرد؟! کابل هم نو و آک هست حتی یک کابل پلمپ دیگه هم باز کردم و تست کردم دوباره هم ماژول رو روشن نکرد!!
مشکل از چی هست ؟
هیچ قطعی هم ندارن
یک درصد هم احتمال بدید که این کابل اتصالی بین دو سرش بر قرار نیست
میتونید با تست بوق مولتی متر امتحان کنید
میتونید از شارژر یا پاور بانکی استفاده کنید که خروجی تایپ سی داره
به هر حال هر دستگاهی که پذیرنده تایپ سی هست میتونه با این کابل شارژ بشه و بالاخره شما هم به این نتیجه خواهید رسید که این کابل اتصالی داخلش نداره
میتونید داخل فروشگاه های اینترنتی جستجو بفرمایید تا ببینید در توضیحات کابل های تایپ سی به تایپ سی در مورد مشخصات شارژر و پذیرنده شارژ چیزی به جز توان نوشته نشده
من با کابل خودم که سی به سی هست هم دستگاه های QC و هم دستگاه های PD رو شارژ کردم

J1375

کاربر
2021-03-26
185
331
زیر سایه خدا
آقا
ببینید شما ماژول TP4056 که دارید فست نیست-پس اگر شارژر فست بهش بزنید ممکنه اسیب ببینه-دوم اینکه اصن ممکنه با این کابل کار نکنه-اگر قصد دارید کابل رو تست کنید باید کابل رو به یه شارژر فست زده سپس به گوشی فست اتصال بدید-اگر گوشی رو شارژ کرد پس کابل سالمه-حالا اگر قصد دارید ماژول رو تست کنید باید یه شارژر 5 ولت 2 امپر و یه کابل یک سر usb یک سر type c بهش بزنید-اگر چراغ ماژول روشن شد یعنی اوکی
جریان شارژ با تغییر ولتاژ حاصل میشه و در شارژ سریع فقط دوتا سیم تغذیه نقش ندارند بلکه دو سیم دیتا هم نقش دارند
میتونید امتحان کنید و به گوشی های قدیمی، ماژول های بدون قابلیت شارژ سریع و هر دستگاهی که 5 ولت نیم آمپر مصرف میکنه شارژر 120 وات وصل کنید و ببینید که آسیبی بهشون وارد نمیشه
دستگاه پذیرنده 60 وات با شارژر 120 وات به همان مقدار 60 وات شارژ میگیره
خروجی شارژر های فست ابتدا 5 هست و سپس افزایش پیدا میکنه و جریان تابع ولتاژ هست و دستگاه آسیب نمیبینه
در مورد پروتکل یو اس بی و فست شارژ بیشتر مطالعه بفرمایید

solara

کاربر vip
vip
کاربر
2010-07-31
173
386
جریان شارژ با تغییر ولتاژ حاصل میشه و در شارژ سریع فقط دوتا سیم تغذیه نقش ندارند بلکه دو سیم دیتا هم نقش دارند
میتونید امتحان کنید و به گوشی های قدیمی، ماژول های بدون قابلیت شارژ سریع و هر دستگاهی که 5 ولت نیم آمپر مصرف میکنه شارژر 120 وات وصل کنید و ببینید که آسیبی بهشون وارد نمیشه
دستگاه پذیرنده 60 وات با شارژر 120 وات به همان مقدار 60 وات شارژ میگیره
خروجی شارژر های فست ابتدا 5 هست و سپس افزایش پیدا میکنه و جریان تابع ولتاژ هست و دستگاه آسیب نمیبینه
در مورد پروتکل یو اس بی و فست شارژ بیشتر مطالعه بفرمایید
ممنون از راهنمایی شما-بنده اطلاعات کافی دارم-این چیزی که شما میگید در تجربه و عمل همیشه درست نیست-در بیشتر مواقع خطا بوجود میاد و منبغ تغذیه مورد نظر ولتاژ بالای 5 میده-در کل حرفتون درسته ولی بهتر که استفاده نشه.بنده تکنسین گارانتی هستم و تقریبا هر روز پاور بانک و وال شارژر تعمیر میکنم.

pars598

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2013-02-17
270
269
یک درصد هم احتمال بدید که این کابل اتصالی بین دو سرش بر قرار نیست
میتونید با تست بوق مولتی متر امتحان کنید
میتونید از شارژر یا پاور بانکی استفاده کنید که خروجی تایپ سی داره
به هر حال هر دستگاهی که پذیرنده تایپ سی هست میتونه با این کابل شارژ بشه و بالاخره شما هم به این نتیجه خواهید رسید که این کابل اتصالی داخلش نداره
میتونید داخل فروشگاه های اینترنتی جستجو بفرمایید تا ببینید در توضیحات کابل های تایپ سی به تایپ سی در مورد مشخصات شارژر و پذیرنده شارژ چیزی به جز توان نوشته نشده
من با کابل خودم که سی به سی هست هم دستگاه های QC و هم دستگاه های PD رو شارژ کردم
با مولتیمر تست کردم اتصال هر دوسر کابل برقرار هست
من 10تا از این کابل دارم که همه نو آکبند و پلمپ هستن و به خاطر اینکه اولی جواب نداد برای اطمینان پلمپ 3تاش رو باز کردم و تست کردم هر 3تا جواب ندادن متاسفانه و در کمال تعجب
ولی هنوز با شارژر pd با خروجی تایپ سی و موبایل هنوز تست نکردم چون موجود ندارم

بالا