آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل چند تایی در آیفون تصویری 592-MTV

Hosien 3396

کاربر
2023-08-09
18
5
Mohr
مشکل در دربازکن تصویری الکتروپیک مدل
MTV-592
IMG_20230827_223104.jpg

مکالمه یکطرفه شده ( از پنل داخل ساختمان به دم در ارسالی ندارد + خود به خود هم زنگ می‌خورد.)

ببخشید من تا حالا تصویری تعمیر نکردم ولی صوتی چند باری تعمیر کردم با مشکلات متفاوت.

قطعات مثل خازن ها میکروفن و بلندگو همه تست شده موردی ندیدم. از کدام آی سی می‌شود LM386 یا 4558D؟

پیوست‌ها

هویدا

کاربر vip
کاربر
2014-03-07
222
264
درود بر شما . پنل بیرونی الکتروپیک تصویری و صوتی زیاد فرقی نمیکنند .در بشتر موارد خرابی پنل بیرونی از اب خوردگی و زنگ زدگی است وهمچنین خرابی بلندگوی پنل.یه شستشو بده روی برد رو ایراد معلوم میشه.موفق باشی

tajik

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-06-06
278
1,321
مشکل در دربازکن تصویری الکتروپیک مدل
MTV-592مشاهده فایل‌پیوست 206002
مکالمه یکطرفه شده ( از پنل داخل ساختمان به دم در ارسالی ندارد + خود به خود هم زنگ می‌خورد.)

ببخشید من تا حالا تصویری تعمیر نکردم ولی صوتی چند باری تعمیر کردم با مشکلات متفاوت.

قطعات مثل خازن ها میکروفن و بلندگو همه تست شده موردی ندیدم. از کدام آی سی می‌شود LM386 یا 4558D؟
درود
رو میز کار هم همین ایرادو داره؟

Elec.ehsan

کاربر vip
کاربر
سلام اگه درب را باز میکنه مشکل از پنل دم دری هست ولی اگه درب را باز نمیکنه پین شماره ۴ مانیتور را دنبال کن داخل مدار میرسی به یه دیود ژرمانیوم دیود را از مدار خارج کن و تست کن . درکل درمسیر شماره ۴ مانیتور یه جایی اتصال زمین داری اگه مرتب زنگ میخوره.

Hosien 3396

کاربر
2023-08-09
18
5
Mohr
درود بر شما . پنل بیرونی الکتروپیک تصویری و صوتی زیاد فرقی نمیکنند .در بشتر موارد خرابی پنل بیرونی از اب خوردگی و زنگ زدگی است وهمچنین خرابی بلندگوی پنل.یه شستشو بده روی برد رو ایراد معلوم میشه.موفق باشی
سلام استاد. من اینکار رو قبلا انجام دادم . یک مشکلی که من دارم تو منطقه من نوسان برق زیاد اتفاق میافته من فکر میکنم از این موقعیت باشه.

Hosien 3396

کاربر
2023-08-09
18
5
Mohr
سلام اگه درب را باز میکنه مشکل از پنل دم دری هست ولی اگه درب را باز نمیکنه پین شماره ۴ مانیتور را دنبال کن داخل مدار میرسی به یه دیود ژرمانیوم دیود را از مدار خارج کن و تست کن . درکل درمسیر شماره ۴ مانیتور یه جایی اتصال زمین داری اگه مرتب زنگ میخوره.
سلام بله درب هم باز نمیکنه . یعنی من برسی کردم کلا هنگ کرده بود ولی بعد سه بار برسی کارت حافظه ای که روی مانیتور بود بیرون آوردم مشکل هنگ برطرف شد ولی بقیه مشکلات رو آوردن. گاهی مواقع هست که با تحریک کردن تا نیم ساعت بعد هم زمان میبره برای خود به خود زنگ خوردن.

آخرین ویرایش:

amir2064829

کاربر vip
vip
کاربر
2022-03-02
29
29
حتما میکروفن و سردی لحیم رو چک کن و ای سی ۴۵۵۸ d که برای صدای پنل الکتروپیک طراحی شده با دقت بالا تعویض کن .
دوم اینکه حتما ای سی زنگ ۳۵۸ رو عوض کن به انضمام سه خازن اطرافی که رو پایه های اون نصب هست
اگر یکسره داره زنگ میخوره حتما شاسی رو چک کن و یا اصلا نمیخوره دیود زنر چک کن ... در اخر کل برد حتما با تینر شستشو بده شک نکن مشکلت حله ( دفتر مهندس نوروزی مازندران بابل)

Hosien 3396

کاربر
2023-08-09
18
5
Mohr
حتما میکروفن و سردی لحیم رو چک کن و ای سی ۴۵۵۸ d که برای صدای پنل الکتروپیک طراحی شده با دقت بالا تعویض کن .
دوم اینکه حتما ای سی زنگ ۳۵۸ رو عوض کن به انضمام سه خازن اطرافی که رو پایه های اون نصب هست
اگر یکسره داره زنگ میخوره حتما شاسی رو چک کن و یا اصلا نمیخوره دیود زنر چک کن ... در اخر کل برد حتما با تینر شستشو بده شک نکن مشکلت حله ( دفتر مهندس نوروزی مازندران بابل)
سلام مجدد جواب تست کار:
بله همون طور که شما عزیزان و استاد گرامی هویدا گفتید از هر دو پنل داخلی و بیرونی بود مشکل حل شد.
متشکرم از راهنمایی تان .

بالا