آی پی امداد
abtahi

مشکل پاور کامپیوتر

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

HOSSEIN_N

کاربر vip
vip
کاربر
2008-06-02
35
45
39
بندر عباس
mahsat.ir
سلام دوستان
من یه مادر برد دارم که جای باطریش خرابه!یعنی هرموقع میخات بیات بالا سیموس ریست میشه و پیغام اف 1 میده!!
این مشکلو حل کردم!!
اما مشکل من اینه که میخام وقتی برق تو پاور میات سیستم روشن بشه با ستاپ هم نمیشه چون ریست میشه!
سیم سبز هم اتصال کوتاه دادم اما فقط پاور روشن میشه مادر برد بوت نمیشه!
مادر بردو چطور میتونم مستقیما بوت کنم!
با تشکر از تمامی کسانی که در این سایت زحمت میکشند!

majid_tech

کاربر vip
vip
کاربر
سلام دوستان
من یه مادر برد دارم که جای باطریش خرابه!یعنی هرموقع میخات بیات بالا سیموس ریست میشه و پیغام اف 1 میده!!
این مشکلو حل کردم!!
اما مشکل من اینه که میخام وقتی برق تو پاور میات سیستم روشن بشه با ستاپ هم نمیشه چون ریست میشه!
سیم سبز هم اتصال کوتاه دادم اما فقط پاور روشن میشه مادر برد بوت نمیشه!
مادر بردو چطور میتونم مستقیما بوت کنم!
با تشکر از تمامی کسانی که در این سایت زحمت میکشند!

با سلام معمولا عدم توانایی پاور برای روشن کردن سیستم موجب ریست شدن میشه شما با یک پاور مرغوب و پر وات تست کنید ونتیجه را اعلام کنید#$v686

آشنا

کاربر
2009-02-16
70
145
سلام
من دو تا پاور دارم که 500w پاسکال هست که یکی از آنها روی سیم بنفش 5v را دارد و روی سیم سبز ولتی ندارد هیت دوم هم چک کردم مشکلی ندیدم و خازنها هم از نظر ظاهری موردی ندارند اما یک صدای ویزویز میدهد
در پاور دوم مین برد را روشن نمیکند اما وقتی بیرون کیس سیم سبز و مشکی را اتصال میدهیم روشن میشود پاور روی سیم بنفش75/4
روی سیم سبز 70/4

majid_tech

کاربر vip
vip
کاربر
سلام
من دو تا پاور دارم که 500w پاسکال هست که یکی از آنها روی سیم بنفش 5v را دارد و روی سیم سبز ولتی ندارد هیت دوم هم چک کردم مشکلی ندیدم و خازنها هم از نظر ظاهری موردی ندارند اما یک صدای ویزویز میدهد
در پاور دوم مین برد را روشن نمیکند اما وقتی بیرون کیس سیم سبز و مشکی را اتصال میدهیم روشن میشود پاور روی سیم بنفش75/4
روی سیم سبز 70/4

با سلام در مورد دوم آیا برای روشن شدن دوباره پاور باید کابل برق را در آورد و دوباره وصل کرد؟

آشنا

کاربر
2009-02-16
70
145
نه اگر سوکتها داخل مین باشد وقتی کلید پاور را میزنیم روشن نمیشود اما بیرون از مین با اتصال سبز ومشکی روشن میشود به نظر من ولتاژ سیم سبز و مشکی نورمال نیست

majid_tech

کاربر vip
vip
کاربر
نه اگر سوکتها داخل مین باشد وقتی کلید پاور را میزنیم روشن نمیشود اما بیرون از مین با اتصال سبز ومشکی روشن میشود به نظر من ولتاژ سیم سبز و مشکی نورمال نیست

یا پاور توانایی لازم برای استارت کردن مادربرد نداره یا یک خازن باد کرده یا دیود شورت شده جریان میکشه شما سیم سبز و سیاه را به هم بزنید سیم زرد را بسنجید باید حدود 11.5 کمتر یا بیشتر داشته باشه یک دزایو مثلا سی دی رام به پاور وصل کنید اگر ولتاژ زرد افزایش نداشته باشد در این صورت مسیر سوییچینگ و فیدبک را چک کنید

bita_1th

Banned
2008-12-19
370
1,195
46
Esfahan
سلام
روی سیم سبز 70/4
با سلام
دوست من هیت اول را چک کردی؟؟؟؟ 4 دیود کنار هیت را چطور؟؟؟
دوست من در پاور دوم خازن باد کرده ؟؟؟؟؟ با دقت ببین
برکت خداوند بر شما باد

m190

کاربر vip
کاربر
2008-05-15
65
139
tehran
با سلام خدمت دوستان
خسته نباشید
آقا بالاخره یکی از پاورهای من هم مرخص شد که باعث شد بعد از این همه مدت بالاخره اولین پستمو بزارم
پاور قدیمی من بعد از مدتها سوخت در مرحله ی اول من دیود آمپر بالای5822 رو با یک دیود از نوع f که فقط ظاهرش مثل قبلی بود(چه کار مسخره ای کردم) و یکی از ترانزیستورهای 945 رو (که هر دو شرت شده بودند)
تعویض کردم که بعد از به برق زدن پاور که کار نکرد هیچ بعد از چند ثانیه خازن 47میکرو 50 ولت با بدترین صدای ممکنه ترکید
حالا دوباره 3 قطعه رو با هم مدل خودشون جایگزین کردم و داشتم ولتاژ سر آی سی 5700 می گرفتم که دو باره بعد از چند ثانیه خازن ترکید(البته نه به شدت قبلی)
1- ولتاژ سر آی سی 84 ولت بود که تو دیتا شیت 42 نوشته شده
2- ولتاژ 5 ولت استندبای 1.5 ولت یود
3 یک سوال دیگه اینکه چوک ها و ترانس در ثانویه هر 6 پایه باید بهم راه بدند؟
4- mosfet ها رو هم خارج از مدار مشابه ترانزیستور چک کردم که پایه ها نه اتصال کوتاه بودند نه باز
دیگه قطعه ای به ذهنم نمیرسه که چک نکرده باشم (ممکنه مقاومتی سر راه اتصال کوتاه کرده باشه؟)
5- آیا امکان خرابی مقاومت به شکل کم شدن مقاومت وجود داره که این قدر ولتاژ اون قسمت بالاست؟(تا ا ونجایی که چک کردم مقاومتها اتصال کوتاه نداشتن)
6- با این ولتاژ که به آی سی میرسه آیا آی سی هم مرخص شده؟
ممنون میشم اگه کمکم کنید
راستی پاور پاسکاله

shahab1542

کاربر vip
کاربر
2008-03-16
73
121
دوستان عزیز من دو تا پاور دارم که وقتی به سیستم وصله روشن می شه ولی مدار cpu کار نمی کنه توی پاور اول چند تا خازن باد کرده بود عوض کردم مشکل حل شد اما وقتی که پاور حدود نیم کار می کنه خازن 330 میکرو 220 ولتش می ترکه اون خازن رو عوض کاردم بازم ترکید
اما پاور دوم یه خازن باد کرده داشت که عوض کردم ولی درست نشد یعنی با این پاور مدار cpu کار نمی کنه
با تشکر ازهمه دوستان:eek:k:

bita_1th

Banned
2008-12-19
370
1,195
46
Esfahan
دوستان عزیز من دو تا پاور دارم که وقتی به سیستم وصله روشن می شه ولی مدار cpu کار نمی کنه توی پاور اول چند تا خازن باد کرده بود عوض کردم مشکل حل شد اما وقتی که پاور حدود نیم کار می کنه خازن 330 میکرو 220 ولتش می ترکه اون خازن رو عوض کاردم بازم ترکید
اما پاور دوم یه خازن باد کرده داشت که عوض کردم ولی درست نشد یعنی با این پاور مدار cpu کار نمی کنه
با تشکر ازهمه دوستان:eek:k:
با سلام
دوست من این خازنهای باد کرده در کدام قسمت بودند؟؟؟ولتاژ 5 را روی بنفش داری؟؟؟در هردو.بگیر و خبر بده تا بگم باقیشو.
خداوند به شما برکت دهد

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا