آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: مشکل نوسان رطوبت در دستگاه جوجه کشی

sky_man847

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-07-23
390
5,227
تبریز
اصلا sht20 هشت پایه نیست
برد دو لایه هست یه طرفش سنسور های sht10,11,15 میخوره و یه طرفش هم sht20 میخوره که شش پایه هست اون نوشته هایی که شما می خوانید درسته برای سنسور sht20 هست ولی میبینید که جاش خالیه و در عوض پشت برد یه سنسور هشت پایه احتمالا sht10 وصل شده این عکس گویای همه چیزه

مهندس اینو از کجا میتونم تهیه کنم رو برد مال من خازن و مقاومت smdداره...من دنبال اینم ممنون میشم لینک خرید چیزی دارین برام ارسال کنین

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: m0hammd

sky_man847

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-07-23
390
5,227
تبریز
خوب اگر اینجوره سازنده میخواسته از سنسور در مقابل ولتاژ معکوس محافظت کنه
البته دیودها می تونن باعث کاهش ولتاژ تغذیه سنسور هم بشن
می تونید ولتاژی که روی دو پایه مثبت و منفی سنسور می افته رو اندازه بگیرید؟
همینطور ولتاژ دو سر میکرو رو اندازه بگیرید (ولتاژ پایه های 7,8 )

برد یه مشکلی داره اصلا فوت پرینت نداره.ببینم میتونم +-رو پیدا کنم

• Like

m0hammd

کاربر
2022-04-01
35
19
مهندس اینو از کجا میتونم تهیه کنم رو برد مال من خازن و مقاومت smdداره...من دنبال اینم ممنون میشم لینک خرید چیزی دارین برام ارسال کنین
خوب این سنسور یه کم گرونه
می تونی از سایتهای زیر تهیه کنید
سایت یک
سایت دو
می تونید بگردید و اگر ارزانترشو پیدا کردید تهیه کنید ولی این مدل من استفاده کردم کیفتشون به مراتب خیلی بهتره
توجه کنید که سنسور نصب شده شبیه برد خودتون به سختی می تونید پیدا کنید برای همین شما باید پایه های سنسور رو پیدا کنید و در صورت تهیه سنسور نو آن را با قبلی جایگزین کنید
اگر قصد جایگزین داشته باشید کمکتون می کنم پایه ها رو پیدا کنید و جایگزین کنید
اما قبلش باید مطمئن بشید سنسور خودتون مشکل دار هست یا خیر
برای اندازه گیری ولتاژ سنسور طبق عکس پایه یک زمین هست و پایه 4 هم vdd

IMG-20220404-WA0004.jpg

می توانید ولتاز این دو پایه رو اندازه بگیرید
ولتاژ پایه های هفت و هشت میکرو رو هم اندازه بگیرید
موقع اندازه گیری مواظب باشید سر سوزنی مولتی متر به پایه های دیگه نخوره

sky_man847

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-07-23
390
5,227
تبریز
خوب این سنسور یه کم گرونه
می تونی از سایتهای زیر تهیه کنید
سایت یک
سایت دو
می تونید بگردید و اگر ارزانترشو پیدا کردید تهیه کنید ولی این مدل من استفاده کردم کیفتشون به مراتب خیلی بهتره
توجه کنید که سنسور نصب شده شبیه برد خودتون به سختی می تونید پیدا کنید برای همین شما باید پایه های سنسور رو پیدا کنید و در صورت تهیه سنسور نو آن را با قبلی جایگزین کنید
اگر قصد جایگزین داشته باشید کمکتون می کنم پایه ها رو پیدا کنید و جایگزین کنید
اما قبلش باید مطمئن بشید سنسور خودتون مشکل دار هست یا خیر
برای اندازه گیری ولتاژ سنسور طبق عکس پایه یک زمین هست و پایه 4 هم vdd

می توانید ولتاز این دو پایه رو اندازه بگیرید
ولتاژ پایه های هفت و هشت میکرو رو هم اندازه بگیرید
موقع اندازه گیری مواظب باشید سر سوزنی مولتی متر به پایه های دیگه نخوره

مهندس واقعا ممنون من تا اینو اندازه بگیرم سایت‌هایی که فرستادین رو چک کردم تو هر کدوم دوتا مقاومت و یه خاازن smdبود من وقتی وارنیش‌ اینو میکندم مقاومت دیدم کنده شده بود تو تصویر هم ببینید خودم لحیم زدم خواستم بگم احتمال داره جای کنارش هم مقاومت میخورده؟

• Like

m0hammd

کاربر
2022-04-01
35
19
مهندس واقعا ممنون من تا اینو اندازه بگیرم سایت‌هایی که فرستادین رو چک کردم تو هر کدوم دوتا مقاومت و یه خاازن smdبود من وقتی وارنیش‌ اینو میکندم مقاومت دیدم کنده شده بود تو تصویر هم ببینید خودم لحیم زدم خواستم بگم احتمال داره جای کنارش هم مقاومت میخورده؟
پایه دو و سه سنسور باید توسط دو تا مقاومت ده کیلو پول آپ شده باشن فرمایش شما درست هست می توانید یه مقاومت ده کیلو به محل r2 لحیم کنید و امتحان کنید
هر چند شاید مقاومت r2 روی برد مگا هشت هم گذاشته شده باشه ولی شما مقدار مقاومت رو ده کیلو بگیرید مشکلی پیش نمیاد
مقاومت رو قرار بدین و امتحان کنید

sky_man847

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-07-23
390
5,227
تبریز
پایه دو و سه سنسور باید توسط دو تا مقاومت ده کیلو پول آپ شده باشن فرمایش شما درست هست می توانید یه مقاومت ده کیلو به محل r2 لحیم کنید و امتحان کنید
هر چند شاید مقاومت r2 روی برد مگا هشت هم گذاشته شده باشه ولی شما مقدار مقاومت رو ده کیلو بگیرید مشکلی پیش نمیاد

ممنون مهندس.مقاومت گذاشتم اکی شدددددد:102:

• Like

sky_man847

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-07-23
390
5,227
تبریز

مهندس امروز اومدم چک کنم حس میکنم مشکل داره فوت میکنم یا بخار دهان میزنم رطوبت ۵۰میشه۴۰...اصلا بهش بخار مستقیم میخوره رطوبت میاد پایین:02.47-tranquillity:

• Like

sky_man847

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-07-23
390
5,227
تبریز

بخار هم گرفتم تا ۵۶درصد میاد بعد برمیگرده ۳۳اینا .

m0hammd

کاربر
2022-04-01
35
19
مهندس امروز اومدم چک کنم حس میکنم مشکل داره فوت میکنم یا بخار دهان میزنم رطوبت ۵۰میشه۴۰...اصلا بهش بخار مستقیم میخوره رطوبت میاد پایین:02.47-tranquillity:
اگر با افزایش رطوبت مقدار رطوبت خوانده شده نزولی بشه در این صورت سنسور مورد پیدا کرده است
شما دو مرحله را باید انجام دهید
و اگر درست نشد
باید اقدام به تهیه سنسور جدید کنید
مرحله یک اینه که لحیم هایی که روی برد سنسور هست رو گرم کرده و تازه کاری کنید و همینطور که برد گرم هست اون روغن ما بین پایه ها رو خوب پاک کنید
مرحله دوم هم گرم کردن 70 الی نود درجه ای سنسور هست مثلا سنسور رو به مدت سه چهار ساعت بزارید زیر بخاری یا امثال این که مطمئنید حرارت مناسب به سنسور خواهد رسید البته یادتون باشه به هیچ عنوان توسط سشوار هیچ سنسوری رو گرم نکنید
اگر دیدید باز درست نمیشه دو تا دیودی که کار گذاشته شده رو با یه تیکه سیم اتصال کوتاه کن و دو باره امتحان کن
باز اگر درست نشد مقاومتای پول آپ رو از ده کیلو به 4.7 کیلو کاهش بده و امتحان کن البته اینو اخر از همه انجام بده
و بازم اگر درست نشد نمیشه دیگه کاری کرد و باید اقدام به تهیه سنسور جدید بکنید :worrieds:

آخرین ویرایش:
بالا