آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل :نشناختن بعضی درایورهای هارد بعد از نصب ویندوز 7

sohil62

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
2009-11-15
279
2,840
اصفهان
وقتی روی درایوها e,f,g گزینه add letter را میزنم این پیغام میده
the operation failed to complete because the disk managment console view is not up-to -date.refresh the view by using the refresh task.ifthe problem persists close the diskmanagment console then restart disk managment or restart the computer

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: meigoon

onlyiran

کاربر vip
کاربر
2007-10-26
182
1,847
شیراز
www.onlyiran.com
وقتی روی درایوها e,f,g گزینه add letter را میزنم این پیغام میده
the operation failed to complete because the disk managment console view is not up-to -date.refresh the view by using the refresh task.ifthe problem persists close the diskmanagment console then restart disk managment or restart the computer

اول اینکه از یوزر administrator چک کنید
دوم اینکه به نظر من بهترین و کم ریسک ترین کار نصب مجدد ویندوزه! البته اگه آشنا با نرم افزارهای پارتیشن مجیک و پارتیشن ویزارد هستید با اونا چک کنید.

nekooee

Senior Technical Supervisor
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,828
ایران
خوب از Action زدید refresh؟

یک روش بهتون معرفی میکنم ولی مواظب باشید اطلاعاتتون رو از دست ندید. قبلش از اطلاعات مهمتون پشتیبان بگیرید.
در run در ویندوز 7 تایپ کنید diskpart و روی آن راست کلیک کنید و بزنید run as administrator حالا بزنید list volume که تمام درابوها رو به شما نشون میده. حالا اونی که کار نمیکنه و می خواین تغییر نام بدید ببینید شماره volume ان چند است. حالا بنویسید select volume 6که شما به جای 6 عدد پارتیشن مورد نظر خودتون رو بنویسید. و اینتر کنید.

حالا assign letter Z رو تایپ کنید ولی به جای Z نام پارتیشنی که قرار هست بهش بدید بزنید و enter کنید. حالا ری استارت کنید و ببینید اون پارتیشن درست شده یا نه.
اگر درست نشده بود ممکنه مشکل از قفل کردن پارتیشن با یک نرم افزار از xp باشه. چنین کاری نکردید؟

اگر در قسمت volume list شماره اون پارتیشن رو به شما نشون نداد مطمئن باشید MBR پارتیشن خراب هست. و درست NTFS نیست. شما این کار رو هم حتما بکنید احتمال درست شدنش زیاد هست:

Acronis Disk Director Suite رو نصب کنید.
این مسیر رو برید:

روی پارتیشن مربوطه راست کلیک کنید بعد:
Advanced > Convert

ntfs رو انتخاب کنید و اگر نوع پارتیشن روی primary هست اینجا logical رو انتخاب کنید و بعد بزنید

then apply changes

بعد از انتهای کار روی پارتیشن در همان برنامه راست کلیک کنید و بزنید change letter و حالا اسم بهش بدید.
این روش 99 درصد جواب میده

onlyiran

کاربر vip
کاربر
2007-10-26
182
1,847
شیراز
www.onlyiran.com
خوب از Action زدید refresh؟

یک روش بهتون معرفی میکنم ولی مواظب باشید اطلاعاتتون رو از دست ندید. قبلش از اطلاعات مهمتون پشتیبان بگیرید.
در run در ویندوز 7 تایپ کنید diskpart و روی آن راست کلیک کنید و بزنید run as administrator حالا بزنید list volume که تمام درابوها رو به شما نشون میده. حالا اونی که کار نمیکنه و می خواین تغییر نام بدید ببینید شماره volume ان چند است. حالا بنویسید select volume 6که شما به جای 6 عدد پارتیشن مورد نظر خودتون رو بنویسید. و اینتر کنید.

حالا assign letter Z رو تایپ کنید ولی به جای Z نام پارتیشنی که قرار هست بهش بدید بزنید و enter کنید. حالا ری استارت کنید و ببینید اون پارتیشن درست شده یا نه.
اگر درست نشده بود ممکنه مشکل از قفل کردن پارتیشن با یک نرم افزار از xp باشه. چنین کاری نکردید؟

با تشکر از توضیحات کامل شما
این همون روش قبلیه ولی در محیط داس
فقط یک موردی من همین امروز یک مورد داشتم که یکی از کاربرانم تمام پارتیشناشو خراب کرد
حتمآ بک آپ بگیر

nekooee

مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,828
ایران
من پست قبلی رو ویرایش کردم لطفا دوباره بخونید. و البته آقای onlyiran این کاری من گفتم خیلی شبیه به حالت قبلی هست ولی در واقع دقیق همون نیست و از پروسه دیگری جهت اینکار استفاده میشه که اگر MBR پارتیشن مشکلی نداشته باشه از اینجا جواب میده! ولی احتمالا ایشان پارتیشنشون مشکل داره و روش دومی که گفتم دیدم خیلیها تو سایت مایکروسافت نوشته بودن جواب گرفتن و توصیه میکنم ایشون هم امتحان کنن.
اگر نشد یک بار دیگه ویندوز رو نصب کنند که اگر ایراد نرم افزاری هست برطرف بشه.

onlyiran

کاربر vip
کاربر
2007-10-26
182
1,847
شیراز
www.onlyiran.com
من پست قبلی رو ویرایش کردم لطفا دوباره بخونید. و البته آقای onlyiran این کاری من گفتم خیلی شبیه به حالت قبلی هست ولی در واقع دقیق همون نیست و از پروسه دیگری جهت اینکار استفاده میشه که اگر MBR پارتیشن مشکلی نداشته باشه از اینجا جواب میده! ولی احتمالا ایشان پارتیشنشون مشکل داره و روش دومی که گفتم دیدم خیلیها تو سایت مایکروسافت نوشته بودن جواب گرفتن و توصیه میکنم ایشون هم امتحان کنن.
اگر نشد یک بار دیگه ویندوز رو نصب کنند که اگر ایراد نرم افزاری هست برطرف بشه.

آره الان دیدم ولی نتیجه دو راه حل یکیه
ولی پارتیشن اگه مشکل داشت توی ایکس پی داشتش؟
بنظر من برا دوستمون که فکر کنم زیاد با دستورات آشنا نباشه بهترین کار نصب ویندوزه!

nekooee

مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,828
ایران
بله پارتیشن ایراد داشته باشه باز هم امکان اینکه در ویندوز ایکس پی درست نشون بده هست. دلیلش اینه که MBR اگر مشکل داشته باشه در مورد Ntfs فقط در ویندوز 7 مشکل پیش میاد! و اون روشی که با اکرونیک دیسک گفتم تو سایت مایکروسافت دیدم خیلی ها جواب گرفته بودند برای ایشون هم معرفی کردم. و اگر واقعا ایراد از MBR باشه با نصب دوباره ویندوز درست نمیشه. !! و حتی در هنگام نصب دوباره ویندوز اون پارتیشنها رو به ایشون نشون هم نمیده و نشونم بده امکان فرمتشون یا انتخابشون وجود نداره و error میگیرن.

ولی اگر ایراد نرم افزاری باشه میشه با نصب ویندوز درستش کرد حتی اگر نرم افزاری باشه کسی متخصص باشه بدون نصب ویندوز هم میشه درستش کرد

دیگه باید همه روشها رو تست کنند تا ایراد رو پیدا کنند ولی برای درست کردن بدون نصب باید خودم پشت سیستم باشم

sohil62

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
2009-11-15
279
2,840
اصفهان
(و اگر واقعا ایراد از MBR باشه با نصب دوباره ویندوز درست نمیشه. !! و حتی در هنگام نصب دوباره ویندوز اون پارتیشنها رو به ایشون نشون هم نمیده و نشونم بده امکان فرمتشون یا انتخابشون وجود نداره و error میگیرن.)

جناب نکویی من قبل از اینکه پست بزنم گفتم شاید سی دی ویندوز مشکل داشته یا من چون بار اولم بوده نتونستم درست نصب کنم به همین خاطر یک بار دیگه هم نصب کردم ولی باز هم همین مشکل وجود داشت و به همین خاطر پست زدم در ضمن حق با شماست حتی هنگام نصب هم ان پارتیشنها را نشون من نمیده

من که هر چی گشتم نتونستم اینrun ویندوز 7 پیدا کنم واقعا کار کردن با این ویندوز خیلی سخته و همه چیزهای که تو ویندوز xp دم دست بودند و راحت پیدا میشدن در این ویندوز باید انقدر بگردی که پشیمون میشی اگر تونستم این run پیدا کنم حتما دستورات شما را اجرا میکنم
مرسی

• Like

nekooee

مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,828
ایران
پس MBR مشکل داره. نمی خواد برید تو run کاری که میگم بکنید اگر درست نشد مجبورید اون پارتیشنها رو حذف کنید و دوباره بسازید. که بعد از این کار اگر جواب نداد در موردش حرف میزنیم.
از این لینک نرم افزاری که گفتم دانلود کنید و نصب کنید:
دانلود رایگان Acronis Disk Director Suite Home 11.0.216 Final - نرم افزار پارتیشن بندی هارد - دانلود رایگان | وطن دانلود

بعدش همونکارهایی که بالا گفتم انجام بدید. ایشا الله که درست میشه

sohil62

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
2009-11-15
279
2,840
اصفهان
DSC00002.jpgDSC00002.jpgتو run بعد از انجام ان کارها این پیغام میده

• Like
بالا