آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: مشکل نخواندن اطلاعات در پروگرامر 2000+ با فلش S29JL032H70TFI31 از روی دستگاه سالم

amolpana

مدیر بخش تخصصی LED و LCD
مدیر تالار
2010-10-26
2,016
13,710
(تبرستان) آمل
به نام خدا
با سلام خدمت دوستان
احتراما از روی یک فلش دستگاه سینما خانگی پاناسونیک مدل sa-pt250 میخام بک آپ بگیرم ولی نمیتونم
پروگرامر میگه شناسایی نمیشه و خطا میده لطفا راهنمایی کنید تشکر
فلش S29JL032H70TFI31

پروگرامر 2000+ tnm
کفی روش یک آی سی داره که روی برد زده tsop48
و سوکت مبدل 48 پایه هم tsop48

TNM

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2008-11-08
826
3,753
سلام
از منوی راهنما /درباره محصول فایل ریپورت ایجاد کرده و آنرا ارسال کنید
به نام خدا
با سلام خدمت دوستان
احتراما از روی یک فلش دستگاه سینما خانگی پاناسونیک مدل sa-pt250 میخام بک آپ بگیرم ولی نمیتونم
پروگرامر میگه شناسایی نمیشه و خطا میده لطفا راهنمایی کنید تشکر
فلش S29JL032H70TFI31

پروگرامر 2000+ tnm
کفی روش یک آی سی داره که روی برد زده tsop48
و سوکت مبدل 48 پایه هم tsop48

amolpana

مدیر بخش تخصصی LED و LCD
مدیر تالار
2010-10-26
2,016
13,710
(تبرستان) آمل
پاسخ : مشکل نخواندن اطلاعات در پروگرامر 2000+ با فلش S29JL032H70TFI31 و S29JL032H70TF131 از روی دستگاه سالم

با سلام و احترام
2 عدد قطعه سالم که میخام بک آپ بگیرم یکی 29LV320DTTI-70G که روش بزرگ آرم MX زده و 48 پایه است
و دومی هم S29JL032H70TFI31 که آرمش SPANSION زده و 48 پایه
هر دوتا رو شناسایی نمیکنه و نمیدونم چیکار کنم
در ضمن دستگاه رو هم تازه 2 روز از جناب زارع خریدم
با تشکر
فایل های هر آی سی را با نام خودش از دستگاه پروگرامر ریپورت گرفتم

پیوست‌ها

آخرین ویرایش:

TNM

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2008-11-08
826
3,753
پاسخ : مشکل نخواندن اطلاعات در پروگرامر 2000+ با فلش S29JL032H70TFI31 و S29JL032H70TF131 از روی دستگاه سالم

سلام
اگر جهت آی سی را صحیح گذاشته اید (پین 1 سمت نقطه سفید رنگ فیبر بالای تبدیل در سمت دسته سوکت) و از تمیز بودن پایه های آی سی مطمئن هستید
احتمال مشکل در سوکت 48 یا خود پروگرامر وجود دارد
اگر پروگرامر آی سی های دیگر را پروگرام میکند ایراد از تبدیل است.
دستگاه و تبدیل و ترجیحا یک نمونه آی سی که با آن مشکل داشتید را به آدرس شرکت ارسال کنید تا مشکل را چک کنیم
و دستگاه برایتا تعویض میشود

با سلام و احترام
2 عدد قطعه سالم که میخام بک آپ بگیرم یکی 29LV320DTTI-70G که روش بزرگ آرم MX زده و 48 پایه است
و دومی هم S29JL032H70TFI31 که آرمش SPANSION زده و 48 پایه
هر دوتا رو شناسایی نمیکنه و نمیدونم چیکار کنم
در ضمن دستگاه رو هم تازه 2 روز از جناب زارع خریدم
با تشکر
فایل های هر آی سی را با نام خودش از دستگاه پروگرامر ریپورت گرفتم

amolpana

مدیر بخش تخصصی LED و LCD
مدیر تالار
2010-10-26
2,016
13,710
(تبرستان) آمل
به نام خدا
سلام و احترام
تشکر از دوست عزیز پشتیبان محترم شرکت tnm
احتراما با سوکت دیگر چند عدد ایپرام 8 پایه را تست کردم تمیز کار کرد و اطلاعات بک آپ گرفتم و پاک کردم و پروگرام کردم
با خود پروگرامر بدون هیچ سوکتی 8051 و atmega16 , و یک قطعه به شماره EN29F002NT و A27020 - AMIC EPROM2 که از یک برد vcd گرفتم تست کامل شد هم پروگرام هم پاک کردن
حال با این تست آیا پروگرامر سالمه؟
با سوکت 48 پایه فلش بیشتر کار میکنم و اعلام میکنم البته تمام نکاتی که در پست قبلی دستور دادید رعایت شده بود ولی کار نمیکرد؟
آخرین ویرایش:

TNM

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2008-11-08
826
3,753
سلام
به احتمال زیاد مشکل از سوکت 48 است جلوی نور مسیرهای مدارچاپی را نگاه کنید قطعی نداشته باشد
نوشته های کف و سقف هم در یک جهت باشند.
اگر جواب نگرفتید و نیاز به ارسال شد با اینحال خود پروگرامر را هم ارسال کنید تا چک شود.

به نام خدا
سلام و احترام
تشکر از دوست عزیز پشتیبان محترم شرکت tnm
احتراما با سوکت دیگر چند عدد ایپرام 8 پایه را تست کردم تمیز کار کرد و اطلاعات بک آپ گرفتم و پاک کردم و پروگرام کردم
با خود پروگرامر بدون هیچ سوکتی 8051 و atmega16 , و یک قطعه به شماره EN29F002NT و A27020 - AMIC EPROM2 که از یک برد vcd گرفتم تست کامل شد هم پروگرام هم پاک کردن
حال با این تست آیا پروگرامر سالمه؟
با سوکت 48 پایه فلش بیشتر کار میکنم و اعلام میکنم البته تمام نکاتی که در پست قبلی دستور دادید رعایت شده بود ولی کار نمیکرد؟

amolpana

مدیر بخش تخصصی LED و LCD
مدیر تالار
2010-10-26
2,016
13,710
(تبرستان) آمل
به نام خدا
سلام
با کار زیاد و درد سر زیاد موفق شدم یک بار ببینم tnm2000+ فلش رو شناسایی کنه این شماره
S29JL032H70TFI31 رو شناسایی کرد و اطلاعاتش رو گرفتم 4 مگابایت بک آب بود و یک S29JL032H70TFI31 دیگه که کار نمیکرد قرار دادم با بدبختی اونم شناخت و پاک کردم و پروگرام کردم ولی در وریفای ایراد گرفت که چند بار پاک کردم دوباره زدم و ای سی رو هم جابجا کردم وریفای ایرور نداد
ما هم خوشحال گرفتیم وصل کردیم ولی دستگاه کار نکرد ؟؟؟
خوب الان به نظر شما پروگرامر و کفی و سوکت سالمه؟
در ضمن 29LV320DTTI-70G که روش بزرگ آرم MX زده رو اصلا به هیچ عنوان شناسایی نداره حتی این ای سی در بانک قطعه پروگرامر هم وجود ندارد بارای این موضوع چه راهی دارید؟
راستش از خرید این پروگرامر با این مقدار زیاد هزینه پشیمان شدم هنوز چند روز نیست که دستگاه رو گرفتم و هیچ استفاده ای نکردم و دوستان هم لطف کردند همراهی برای مشکلم کردند ولی جناب tnm به نظر خودتان این روش که میفرمایید در چند پست که دستگاه را کامل بفرستم بررسی بشه قبول حق با شماست خوب باید تست و چک بشه ولی اگر زمانی که دستگاه در هنگام خروج از شرکت تست کامل و مواردش کامل بررسی بشه بهتر نیست و تایید شده شرکت از نظر کارکرد باشد .
تا امثال بنده که تازه از محصولات شما استفاده میکنند و هزینه هم کردند دچار مشکل نشوند و دلسرد از محصول نشوند ؟؟
با تشکر و احترام

Service Manual

D e b u g g e R
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-06-19
13,689
176,877
iRanTK.iR
به نام خدا
سلام
با کار زیاد و درد سر زیاد موفق شدم یک بار ببینم tnm2000+ فلش رو شناسایی کنه این شماره
S29JL032H70TFI31 رو شناسایی کرد و اطلاعاتش رو گرفتم 4 مگابایت بک آب بود و یک S29JL032H70TFI31 دیگه که کار نمیکرد قرار دادم با بدبختی اونم شناخت و پاک کردم و پروگرام کردم ولی در وریفای ایراد گرفت که چند بار پاک کردم دوباره زدم و ای سی رو هم جابجا کردم وریفای ایرور نداد
ما هم خوشحال گرفتیم وصل کردیم ولی دستگاه کار نکرد ؟؟؟
خوب الان به نظر شما پروگرامر و کفی و سوکت سالمه؟
در ضمن 29LV320DTTI-70G که روش بزرگ آرم MX زده رو اصلا به هیچ عنوان شناسایی نداره حتی این ای سی در بانک قطعه پروگرامر هم وجود ندارد بارای این موضوع چه راهی دارید؟
راستش از خرید این پروگرامر با این مقدار زیاد هزینه پشیمان شدم هنوز چند روز نیست که دستگاه رو گرفتم و هیچ استفاده ای نکردم و دوستان هم لطف کردند همراهی برای مشکلم کردند ولی جناب tnm به نظر خودتان این روش که میفرمایید در چند پست که دستگاه را کامل بفرستم بررسی بشه قبول حق با شماست خوب باید تست و چک بشه ولی اگر زمانی که دستگاه در هنگام خروج از شرکت تست کامل و مواردش کامل بررسی بشه بهتر نیست و تایید شده شرکت از نظر کارکرد باشد .
تا امثال بنده که تازه از محصولات شما استفاده میکنند و هزینه هم کردند دچار مشکل نشوند و دلسرد از محصول نشوند ؟؟
با تشکر و احترام

سلام

آي سي MX29LV320DTT توي ليست هست .

کلا آي سي هاي TSOP48 و TSOP56 قبل از اينکه روي سوکت قرار بگيريند بايد کاملا پايه هاشون با تينر و مسواک تميز بشه و بهتر هم هست آي سي روي يک سطح فلزي قرار بديد و با تيغ موکت بري روي آي سي بکشيد تا پايه ها کاملا تميز بشه ........ تازه با همه اين کار ها باز هم ممکن هست مجبور باشيد چند بار آي سي رو توي سوکت جابه جا کنيد و کليد Detect رو بزنيد تا پروگرامر موفق به شناسايي قطعه بشه .........

پس زياد نگران اين مساله نباشيد .

اگر نمونه 5000 مي گرفتيد بهتر بود چون اين نمونه پايه هايي که قطع هستند رو نشون ميده ، يعني اگر آي سي رو بد روي سوکت گذاشته باشيد و شماره رو از داخل ليست انتخاب کنبد و کليد Read رو بزنيد هر پايه اي که قطع باشه براي شما ليست ميکنه اما نمونه 2000 اين امکان رو نداره و بايد اينقدر آي سي رو جابه حا کنيد تا مشکل حل بشه / يا حق

amolpana

مدیر بخش تخصصی LED و LCD
مدیر تالار
2010-10-26
2,016
13,710
(تبرستان) آمل
سلام

آي سي MX29LV320DTT توي ليست هست .

کلا آي سي هاي TSOP48 و TSOP56 قبل از اينکه روي سوکت قرار بگيريند بايد کاملا پايه هاشون با تينر و مسواک تميز بشه و بهتر هم هست آي سي روي يک سطح فلزي قرار بديد و با تيغ موکت بري روي آي سي بکشيد تا پايه ها کاملا تميز بشه ........ تازه با همه اين کار ها باز هم ممکن هست مجبور باشيد چند بار آي سي رو توي سوکت جابه جا کنيد و کليد Detect رو بزنيد تا پروگرامر موفق به شناسايي قطعه بشه .........

پس زياد نگران اين مساله نباشيد .

اگر نمونه 5000 مي گرفتيد بهتر بود چون اين نمونه پايه هايي که قطع هستند رو نشون ميده ، يعني اگر آي سي رو بد روي سوکت گذاشته باشيد و شماره رو از داخل ليست انتخاب کنبد و کليد Read رو بزنيد هر پايه اي که قطع باشه براي شما ليست ميکنه اما نمونه 2000 اين امکان رو نداره و بايد اينقدر آي سي رو جابه حا کنيد تا مشکل حل بشه / يا حق

به نام خدا
سلام و تشکر
احتراما پروگرامر رو دیروز آپ دیت 9/10 کردم ولی این MX29LV320DTT آی سی را ندارد در قسمت جستجو وارد میکنم نمیشناسه اصلا نداره چگونه میتونم بانک قطعه رو آپ دیت کرد اصلا این کار عملیه یا با آپ دیت دستگاه این کار انجام میشه لطفا راهنمایی کنید تشکر

Service Manual

D e b u g g e R
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-06-19
13,689
176,877
iRanTK.iR
به نام خدا
سلام و تشکر
احتراما پروگرامر رو دیروز آپ دیت 9/10 کردم ولی این MX29LV320DTT آی سی را ندارد در قسمت جستجو وارد میکنم نمیشناسه اصلا نداره چگونه میتونم بانک قطعه رو آپ دیت کرد اصلا این کار عملیه یا با آپ دیت دستگاه این کار انجام میشه لطفا راهنمایی کنید تشکر

سلام

قطعه اي با اين نام MX29LV320DTT توي ليست هست ، نميدونم براي چي توي ليست شما نيست ؟

اين شماره ها همه باهم يکي هستند ، يکي از اين شماره ها رو از ليست انتخاب کنبد :

MX29LV320DTT
MX29LV320CTTC
MX29LV320AT
MX29LV320T
KH29LV320CTTC

MX29LV320DTT.JPG

بالا