آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل قطع شدن نت متصل به دستگاه DVR

sina-sarhadi

کاربر
2012-02-03
14
6
سلام دوستان و استادان عزیز
مشکل ازین قراره که اخیرا نت مودم ADSL قطع میشد و من فکر میکردم مودم یا سیمکشی خرابه و با تعویض مودم و سیم کشی مشکل پابرجا بود تا اینکه به صورت اتفاقی کابل شبکه متصل به DVR و مودم رو خارج کردم و الان نت مودم دیگه قطع نمیشه ولی خب ارتباط تصویری من و DVR هم توسط همین کابله هم به صورت لوکال هم انتقال تصویر از راه دور.
چه کنیم درست بشه ؟ قطعه از روی برد DVR خراب شده یعنی؟
هم مودم هم DVR چند بار ریست فکتوری کردم و DNS های مختلفی استفاده کردم ولی افاقه نمیکنه بعد اینکه کابل شبکه رو وصل میکنم نت مودم به کلی بعد از ده دقیقه قطع میشه و تا مودم رو خاموش و روشن نکنم درست نمیشه.
خازن های روی برد رو عوض کنم به نظرتون فرقی میکنه؟ اصلا اون خازن ها ربطی به پورت شبکه دارن؟ اینم بگم دستگاه از سال 95 روشنه

IMG_20190428_150416.jpg

MajiDAmieE

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
2018-06-24
240
312
سلام
تیک DHCP رو بردارین و ی ip ثابت بدین
شاید درست شه
تونستید کابلش هم عوض کنید ی تست بگیرین

sina-sarhadi

کاربر
2012-02-03
14
6
سلام
خب خیلی ساله آیپی ثابت 192.168.1.150 رو بهش دادم فقط مونده کابلش.
کابلشم تصویر رو به کامپیوتر خوب انتقال میده یعنی مشکل پیدا کنه نباید لوز کانکشن بشه؟
حالا یدونه دیگه کابل دارم تست میکنم مشکل اینه خوده دستگاه جای خیلی بدی واقع شده و دسترسی سختی بهش دارم.

mehrdad cctv

کاربر vip
کاربر
2021-12-27
95
61
درود بر شما دوست عزیز به نظرم اگر روی سیستمتون انتقال تصویر دارید بعیده ایراد از کابل باشه بازم برای اطمینان میتونید پینگ بگیرید که نباید بیشتر از 1 میلی ثانیه باشه اگر بود کابل رو عوض کنید و اگر درست بود خیالتون از کابل و دی وی آر راحت باشه که ایراد از این دو تا نیست در مرحله بعدی با آی پی اسکنر آی پی دستگاه هایی که به مودم وصله رو سرچ کنید و مطمئن بشید که آی پی دی وی آر با دستگاه دیگه ای یکی نباشه البته میتونید به جای اینکار DHCP رو فعال کنید تا خود دستگاه آی پی یونیک موجود رو تنظیم کنه

sina-sarhadi

کاربر
2012-02-03
14
6
درود بر شما دوست عزیز به نظرم اگر روی سیستمتون انتقال تصویر دارید بعیده ایراد از کابل باشه بازم برای اطمینان میتونید پینگ بگیرید که نباید بیشتر از 1 میلی ثانیه باشه اگر بود کابل رو عوض کنید و اگر درست بود خیالتون از کابل و دی وی آر راحت باشه که ایراد از این دو تا نیست در مرحله بعدی با آی پی اسکنر آی پی دستگاه هایی که به مودم وصله رو سرچ کنید و مطمئن بشید که آی پی دی وی آر با دستگاه دیگه ای یکی نباشه البته میتونید به جای اینکار DHCP رو فعال کنید تا خود دستگاه آی پی یونیک موجود رو تنظیم کنه

نرم افزار آیپی اسکنر روی سیتسم من اجرا میشه بلو اسرین میداد ولی با دستور تو terminal اجراش کردم تعداد آیپی های متصل به نتورک رو. اینم بگم این اتصال با وای فای کانکت هست با کابل بین مودم و کامپیوتر همون 1 میلی ثانیه هست.

دیشب اومدم یکی از مودم هارو به عنوان سویچ واسط قرار دارم بین مودم اصلی و دستگاه dvr مشکل حل شده بود بعدش اومدم کلا همه رو جدا کردم کابل شبکه رو به پورت 2 لن مودم وصل کردم باز هم مشکل تا به این لحظه برنگشته. واقعا نمیدونم ایراد از کجاست.

Screenshot 2024-01-11 114029.png
Screenshot 2024-01-11 113201.png

Screenshot 2024-01-11 114721.png

mehrdad cctv

کاربر vip
کاربر
2021-12-27
95
61
مودمتون چه مدتی کار کرده اگر دسترس هست ببینید وقتی فول لود داره کار میکنه اداپتور یا خود مودم داغ میشه یا نه چون با این تفاسیر که فرمودید احتمال زیاد مودمتون یا ولتاژ کم میاره زیر بار یا ممکنه قطعات داخلش مثل خازن ها فرسوده شده باشه که این موارد رو تعمیر کار باید تشخیص بده اگر خودتون ابزارش رو نداشته باشید شما فقط میتونید تو لحظه قطع شدن اینترنت با پینگ گرفتن از آی پی دی وی آر از سلامت مودمتون مطمئن بشید احتمال بعدی ممکنه مقاومت کابل تلفنتون باشه یا اگر از اسپلیتر استفاده میکنید ممکنه ایراد از اون هم باشه که البته احتمالش خیلی کمه پیشنهاد میکنم اگر مودم دیگه ای دارید که از سالم بودنش مطمئن هستین جا به جا کنید و تست کنید اگر آداپتورش هم با ولتاژ مودم فعلیتون یکی بود اون رو هم تست کنید

sina-sarhadi

کاربر
2012-02-03
14
6
مودمتون چه مدتی کار کرده اگر دسترس هست ببینید وقتی فول لود داره کار میکنه اداپتور یا خود مودم داغ میشه یا نه چون با این تفاسیر که فرمودید احتمال زیاد مودمتون یا ولتاژ کم میاره زیر بار یا ممکنه قطعات داخلش مثل خازن ها فرسوده شده باشه که این موارد رو تعمیر کار باید تشخیص بده اگر خودتون ابزارش رو نداشته باشید شما فقط میتونید تو لحظه قطع شدن اینترنت با پینگ گرفتن از آی پی دی وی آر از سلامت مودمتون مطمئن بشید احتمال بعدی ممکنه مقاومت کابل تلفنتون باشه یا اگر از اسپلیتر استفاده میکنید ممکنه ایراد از اون هم باشه که البته احتمالش خیلی کمه پیشنهاد میکنم اگر مودم دیگه ای دارید که از سالم بودنش مطمئن هستین جا به جا کنید و تست کنید اگر آداپتورش هم با ولتاژ مودم فعلیتون یکی بود اون رو هم تست کنید
والا دوتا مودم دارم یکی ده سال کارکرده و یکی یک ماه
TP-Link w8951 v5 ده سال کار کرده خازن هاشم ورم کرده بود همشون رو تعویض کردم
TP-Link w8961 v4 یک ماهه خریدم
با هردو همین مشکل هست
هر کدوم این مودم ها یدونه اسپلیتیر داشتن یدونه هم جدا خریدم مجموعا سه عدد اسپلیتر تست کردم فرقی نکرد حتی بدون اسپلیتر هم فرقی نمیکنه

از مودم هم تا جعبه تقسیم سر خط حدودا ۸۰ متر کابل تلفن فویل دار خریدم عوض کردم مقاومت دو عدد سیم در طول ۸۰ متر اگر اشتباه نکنم ۱۲ اهم بود که من چون چهار عدد سیم داشت دوتا یکی کردم شد ۶ اهم .
نویز به اون صورت رو خط ندارم مودم آیپی گرفته dns گرفته همه چیز اوکی هست ولی نت قطعه یعنی پینگ مثلا ۸.۸.۸.۸ رو میگیرم تایم اوت کامله.

infoshinfo

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2010-02-07
792
1,328
به صورت اتفاقی کابل شبکه متصل به DVR و مودم رو خارج کردم و الان نت مودم دیگه قطع نمیشه

۱- غیر از مودم سوئیچ مجزا سر راه دارید و یا اینکه مودم شما هاب سوئیچ هم هست؟
۲- نکته‌ی مهمی که وجود داره اینه که وقتی نت شما قطع میشه؛ آیا به محض اینکه کابل DVR رو از مودم و یا شبکه قطع می‌کنید؛ نت وصل میشه و یا باید کار خاصی انجام بدید تا دوباره نت وصل بشه؟ مثلا مودم رو ریستارت کنید.

بالا