آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل : صدای ناهنجار و جرقه زدن موتور جاروبرقی سامسونگ مدل 6615t :: veloce-eco 1500w

بهینه

کاربر
2012-10-27
12
34
با سلام و تشکر از استادان عزیز ، متاسفانه وقتی قطعه ای به مشکل می خورد و عیب یابی نمی شود اکثر تعمیرکاران گزینه تعویض را پیشنهاد میکنن
لطفا در صورت تعویض نیز علت عیب ایجاد شده را بیابید تا با توصیه به بقیه از این کار جلوگیری شود
در مورد سوال دوبستمون هم باید عرض کنم با تعویض بلبرینرگ ها اگر تعویض به صورت پرس نباشد ( با ضربه چکش ) جا بزنید مشکل همچنان هست !
در صورت تعویض بلبرینگ به صورت پرسی احتمال تاب داشتم میله رتور آرمیپر یا گشاد شدن سوراخ پروانه یا تاب داشتن پروانه از دلایل دیگر این موضوع می باشد

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,768
با عرض سلام
جارو برقی سامسونگ صدای ناهنجاری تولید می کرد ،بازش کردم دیدم بلبرینگ هاش گیریپاژ کرده ،اونها رو تعویض کردم.حالا موقع روشن کردن ، موتور به شدت جرقه می زنه ، زغال ها هم درست در سر جاشون قرار گرفتن و موتور هیچ گیری نداره. به نظرتون مشکل کجاست؟
ممنون.

سلام

حتی با فرض صحت و سلامت سیم پیچ آرمیچر

بربرینگ جاروبرقی از انواع دور بالاست و با بربرینگهای معمولی بسرعت خراب میشه و در هر صورت جارویی که بربرینگش عوض بشه دیگه به درد سطل آشغال میخوره و بهترین و ارزانترین راه ، تعویض موتور آن است نه تعویض بربرینگ . چون بربرینگ مناسب پیدا نمیکنید

سپاس

hossein_g

کاربر
2012-04-16
64
163
سلام دوستان عزیز
یه جارو برقی داریم مای سون 2000 وات صداش زیاده و قدرت مکش کم شده و همچنین یه بویی شبیه سوختگی سیم میده !!بازش کردم و حسابی تمیز کردم ولی موتورو نتونستم باز کنم میخواستیم بندازیم بیرون ولی باتوجه به آشفته بازار مجبوریم درستش کنیم::agor::
ممنون میشم عیب و ایراد و همچنین نحوه باز کردن موتورو راهنمایی فرمایید:84000000:

Daichi

کاربر
2019-12-09
16
26
40
اگر صدای هوم مانندی داد،بخودت زحمت الکی نده چون تعمیر نمیشه و موتور تعویض کن.اگر صدای سوت میکشه و یک زوزه تیزی داره با تعویض بلبرینگ و تمیز کردن پروانه آلومینیومی درست میشه صداش.در برخی مواقع بدلیل جرمهای چسبنده روی پروانه باید پروانه در ظرف بنزین خوب شستشو بدی ویا تعویض کنی.ولی در کل خیلی دردسر داره چندین بار باید تست کنی موتورو.اگر جرقه هاش هم بیشتر از یک میلیمتر طول داره اول فشار ذغالهارو چک کن کم نباشه درغیر این صورت موتور نیم سوزه.

ali_1351

کاربر vip
کاربر
2014-04-21
87
351
سلام و درود
دوست گرامی من هم همین مشکل را با برند دیگر داشتم یکی از بالشتک ها اتصال به بدنه شده بود مجبور شدم بالشتک خراب را تعویض کنم
شما هم چک کن بالشتک ها اتصال به بدنه نداشته باشند

بالا